RENEA

PRELA.mpg_snapshot_00.00-1280x720.jpg
ent ela11:00 | 12/02/2019

Policia e Shtetit u përfshi në një operacion të përbashkwt anti-drogë mes Shqipërisë dhe Italisë për arrestimin e 27 personave, të dyshuar për trafikimin e 9.3 tonëve kanabis në total. 21 nga të dyshuarit si anëtarë të katër grupeve kriminale, ishin shtetas shqiptarë, nga të cilët gjashtë u arrestuan në Vlorë. 

Gjashtë persona të dyshuar si trafikantë drogë të katër grupimeve kriminale dhe të shpallur në kërkim nga drejtësia italiane u arrestuan mëngjesin e së martës në Vlorë. Prangosja e tyre nga Policia e Shtetit ishte finalizimi i një operacioni të përbashkët dhe të njëkohshëm anti-drogë mes Shqipërisë dhe Italisë, të koduar “Lulet e pranverës”. Në tokën fqinje u prangosën 11 persona të tjerë, gjashtë prej të cilëve shqiptarë.

E përbashkët ishte edhe konferenca e shfaqjes së rezultateve, ku prokurorët e Krimeve të Rënda qëndruan në lidhje direkte përmes skype-it, me homologët italiane.

Donika Prela: “Ky operacion është shtrirë në disa Drejtori Vendore të Policisë së vendit, si Durrës, Vlorë, Lezhë, gjatë harkut kohor të mbi dy viteve nën drejtimin e Prokurorisë për Krime të Rënda”

Tek Krimet e Rënda prokurorët e Leçes kanë bashkëpunuar me prokurorët Përparim Kulluri dhe Pranvera Pustina. Për këtë hetim drejtësia italiane nxorri 27 masa sigurimi “arrest në burg” nga të cilët 21 shqiptarë dhe 6 italianë.

Donika Prela: “Nga operacioni i zhvilluar në orët e para të mëngjesit është arritur të ekzekutohen nga policia Urdhërat e Arrestit ndërkombëtarë të 6 shtetasve shqiptarë në territorin e Republikës së Shqipërisë, ndërsa 3 të tjerë, 2 shtetas italian dhe 1 shtetas shqiptar ndodhen në burg në Shqipëri. Në Itali janë arrestuar 10 shtetas nga të cilët 5 shtetas shqiptarë dhe 5 italianë, ndërsa një shtetas shqiptar ndodhet në burg në Malin e Zi dhe janë shpalluar në kërkim 7 shtetas të tjerë”.

Në Shqipëri “Lulet e pranverës” arrestoi të dyshuarit Denis Pashaj, Kristian Llanaj (Nuredinaj), Luka Beqiraj, Bilbil Kabello, Arbnor Xhimaj (Hoxhaj) dhe Kujtim Elmazi. Ndërsa në Itali u prangosën Dorian Alikaj, Altin Avruramani, Ajet Çepaj, Kaludio Fani, Artuar Mani dhe Raul Zenunaj.

Sipas hetimit të skuadrës së përbashkët hetimore mes prokurorive të dy vendeve, rezulton se të arrestuarit janë përgjegjës për të paktën katër episode të trafikimit apo tentativës së trafikimit të më shumë 3 tonëve kanabis. Nërsa dyshimet e prokurorisë flasin për 9.3 tonë. Në itali operacioni është zhvilluar në Calabri, Toscana, Emilia Romagna dhe Siçili. Pala italiane ka dyshime për përfshirjen e të arrestuarve në trafikun e drogës, por edhe të armëve./abcnews.al

TRUPI-I-KACIFAS-MBULIM.mpg_snapshot_00.16.jpg
G. P.10:05 | 08/11/2018

I jepet sot lamtumira e fundit Kostandino Kaçifas, trupin e të cilit e mori familja një ditë më parë. Ceremonia mortore do të mbahet në orën 13:00 në fshatin Bularat të Dropullit në Gjirokastër.

Prindërit, miqtë, të afërm, por dhe mbi 2000 qytetarë grekë kanë mbërritur me autobusë në fshatin Bularat, por sipas mediave greke ata u janë nënshtruar kontrolleve të shumta.

Bashkia e Dropullit njoftoi se do të mbulojë shpenzimet e varrimit.

Masat e sigurisë në kufirin shqiptaro-grek në Kakavije janë rritur. Pala shqiptare ka shtuar ndjeshëm prezencën policore.

Pasditen e së mërkurës në shtëpinë e familjes Kaçifas ishte afër prindërve  për të shprehur ngushëllimet ambasadroja greke në Tiranë Eleni Sourani.

.35-vjeçari Kaçifas u vra nga forcat speciale të RENEA më 28 Tetor në fshatin Bularat./tvklan.al

 

TRUPI-I-KACIFAS-MBULIM.mpg_snapshot_00.16.jpg
G. P.08:49 | 07/11/2018

Trupi i pajetë i Kostandino Kaçifas u mor nga familjarët e tij pasi prokurori firmosi tërheqjen e tij. Bashkë me trupin i cili u dërgua ne Bularat të Gjirokastrës, atyre iu është dorëzuar edhe kopje e përfundimeve të ekspertizës. Burime për ABC News bëjnë me dije se 35-vjeçari do të varroset i veshur me rroba ushtarake. Funerali për të do të mbahet nesër në orën 13:00 dhe do të paraprihet nga një meshë për nder të tij. Mediat greke flasin për shumë persona që pritet të jenë të pranishëm gjatë varrimit të tij. Konstantinos Kaçifa u vra gjatë një përplasje me armë zjarri me RENEA./abcnews.al

renea-dhe-kostandinos-kacifa.jpg
G. P.15:55 | 31/10/2018

Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe ankesat në Ministrinë e Brendshme ka nxjerre një raport paraprak për vrasjen e Konstandinos Kaçifa në Bularat, ku thuhet se Forcat RENEA zbatuan ligjin.

Policia zbatoi të gjitha procedurat standarte për ngjarjen e rëndë të ndodhur në fshatin Bularat të Gjirokastrës, ku mbeti i vrarë gjatë shkëmbimit me armë zjarri me forcat speciale të RENEA, Kostandinos Kaçifa. Ky është konkluzioni paraprak i Shërbimit për Çështjet e Brendshme dhe Ankesa në Ministrinë e Brendshme për ngjarjen e së dielës.  Në të njëjtën përfundim ka dalë edhe drejtoria e Standarteve Profesionale në Policinë e Shtetit, që thekson se Kaçifa u ekzektua pas disa thirrjeve për dorëzim nga reparti special RENEA.

Sipas dinamikës së zbardhur për ngjarjen, mësohet se viktima ka hapur zjarr me breshëri automatiku jo vetëm ndaj mjeteve dhe forcave elite të policisë së shtetit edhe ndaj forcave “Shqiponja” të policisë së Gjirokastrës, të cilat erdhën në ndihmë, përpara se të mbërrinte RENEA nga kryeqyteti. Në vendngjarje forcat speciale kanë bërë kontrollin e terrenit për vlerësimin e situatës, si dhe një plan operacional për lokalizimin dhe neutralizimin e 35-vjeçarit. Por megjithëse u lokalizua, Kaçifa për 30 minuta nuk iu bind thirrjeve për dorëzim të negociatorit të RENEA-s duke hapur sërish zjarr ndaj efektivëve të policisë. Pranë depos së ujit në Bularat u gjeten 31 gëzhoja automatike.

Gjithashtu janë analizuar edhe pamjet filmike që RENEA-s kishin regjistruar gjatë aksionit në Bularat. Këto matariale filmike regjistrohen sipas protokollit nga forcat speciale në të tilla ngjarje me rrezik të lartë, dhe në rastin konkret hedhin poshtë çdo pretendim për veprim të njëanshëm në drejtim të Konstandinos Kaçifa./abcnews.al

policia-e-shtetit-1.png
G. P.15:19 | 29/10/2018

Pas vrasjes së 35-vjeçarit Kaçifa në Bularat gjatë një shkëmbimi zjarri me policinë, Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat në Ministrinë e Brendshme ka nisur verifikimin lidhur me zbatimin e proceduarave standarte nga efektivët e forcave Renea.

Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesave në Ministrinë e Brendshme, ka nisur verifikimet për veprimet e policisë gjatë aksionit të Forcave Speciale RENEA në Bularat të Gjirokastrës, ku mbeti i vrarë gjatë shkëmbimit të zjarrit me efektivët, banori i këtij fshati Kostandinos Kaçifa. Drejtoria e standarteve profesionale ka bllokuar të gjitha procedurat e ndjekura nga efektivët dhe drejtuesit e forcave elitë Renea për të parë nëse është zbatuar sipas programit Plani Operacional i hartuar më herët në Policinë e Shtetit.

Po ashtu po kqyret nga SHCBA libri i raport-shpërbimit dhe më pas do të vendoset nëse do të ketë hetim për tejkalim kompetencash nga forcat Renea, dhe nëse u zbatua apo jo detyra në përmbushje të ligjit. Sipas njoftimit të policisë, efektivët jo vetëm që rrezikuan jetën e tyre, por të rrezikuar ishin edhe shumë banorë vendas e shtetas grekë që ishin të pranishëm në nder të ushtarëve helenë të rënë gjatë Lutës së Dytë Botërore, në luftën italo-greke.

Mesditën e së dielës uniformat blu sekuestruan rreth 31 gëzhoja dhe dy karikatorë të zbrazur pranë depos së ujit, në Bularat, vend ku u fsheh për disa orë dhe bëri rezistencë, 35-vjeçari Konstandinos Kaçifa. Më herët 35-vjeçari minoritar kishte qëlluar me katër plumba në drejtim të një automjeti të Policisë së Rendit pranë vendit ku po mbahej ceremonia përkujtimore por, fatmirësisht brenda nuk kishte asnjë efektiv blu.

Gjatë ndjekjes dhe më pas lokalizimt të 35-vjeçarit u kërkua edhe ndihma e repartit të specializuar Renea, të cilët mbërritën me helikoper në Bularat nga Tirana. Pas shumë përpjekjesh, ato i kanë bërë thirrje të hedhë armën dhe të dorëzohet paqësisht, por Kaçifa ka hapur zjarr me arme duke rrezikuar jetën e efektiveve. Në këto kushte dhe për shkak të terrenit ku mundësia e mbrojtjes për forcat Renea ishte e ulët, mbeti i vrarë gjatë shkëmbimit të zjarrit i riu që kishte edhe nënshtetësi greke. Për ngjarjen e Bularatit, ka nisur hetimet edhe Prokuroria e Krimeve të Rënda./abcnews.al

OK-MBULIM-QELLOHET-ME-ARME-GJIROKASTER_ABC-M2-T1.mpg_snapshot_00.09-1280x720.jpg
G. P.15:44 | 28/10/2018

Pas shkëmbimit të zjarrit me policinë, 35-vjeçari që sulmoi me armë forcat e policisë shqiptare në Bularat të Gjirokastrës mbeti i vrarë. Policia e Shtetit njoftoi se kjo ndodhi pas dy orësh përpjekje për ta arrestuar Kostandinos Kaçifa i konsideruar ekstremit. Forcat RENEA ishin vënë në ndjekje të tij në faqen e malit mbi depon e ujit të fshatit Bularat. Pasi e lokalizuan ato i kanë bërë thirrje të hedhë armën dhe të dorëzohet.

Por Kaçifa nuk i është përgjigjur thirrjes së herë pas hershme të policisë, por ka hapur zjarr me armë duke rrezikuar jetën e efektiveve edhe për shkak të terrenit ku mundësia e mbrojtjes ishte e ulët. Forcat RENEA janë kundërpërgjigjur dhe gjatë shkëmbimit të zjarrit dhe për pasoje Kaçifa u vra.

Në vendngjarje shkoi dhe grupi hetimor dhe nën drejtimin e Prokurorisë së Krimeve të Rënda po punon për zbardhjen e plotë të saj. E gjitha nisi rreth orës 10 të paradites së kësaj të diele pak minuta para se te fillonte ceremonia per ushtaret greke, ku e pranishme ishte dhe ambasadorja greke. Sipas policisë, Kaçifa kishte qëlluar fillimisht me armë zjarri në ajër dhe kur forcat blu shkuan drejt vendit ai hapi zjarr ndaj tyre. Ai zbrazi një karikator të tërë automatiku nga një distancë prej 10 metrash largësi dhe katër plumba goditën makinën e policisë. Ky ka qenë moment kur policia locale kërkoi ndihmën e forcave të RENEA-s të cilat zbarkuan në Bularat me helikopter.

Pas shumë tentativash për dorëzimin e nga uniformat blu, Kaçifas i veshur edhe një uniformë ushtarake ka vazhduar të qëllojë për më shumë se 30 minuta në drejtim të policisë. Në njoftimin zyrtar të drejtorisë së Policisë së Shtetit thuhet se ekzekutimi i 35-vjeçarit erdhi si rezultat i rezistencës së tij për t’u dorëzuar paqësisht, madje u tentua disa here të negociohej, por rezultoi e pasuksesshme. Në këto kushte, vazhdon njoftimi, ishin vënë në rrezik jetët e efektivëve, të cilët gjatë shkëmbimit të zjarrit ekzekutuan të riun. Në vendngjarje u gjetën 31-gëzhoja dhe dy karikatorë të zbrazur dhe një çantë me fishekë ushtarak.

Kostandinos Kaçifa banor i Bularatit kishte kohë që jetonte në Greqi. Një javë më parë ai ishte kthyer në fshatin e tij. Në profilin e tij në Facebook, Kaçifa kishte shumë mesazhe ku bënte thirrje për rezistencë të grekëve në jug të Shqipërisë, të cilët i quan “vorio-epiriotë”. Në njërin prej këtyre, të cilin e ka shkruar ditët e fundit Kaçifa shkruante: “Rama dhe Tsipras bëjnë plane pa të zotët e shtëpisë. Për një gjë të jeni të sigurt. Rinia e Vorio Epirit nuk do të qëndrojë spektatore. Thirren të gjithë grekët e Vorio Epirit që në 28 Tetor të dërgojnë një mesazh në çdo anë. Grek ose vdekje!”

Gazetar: Orges Sako

LUSHNJE-HETIMET-RENEA_ABC-M2-T1.mpg_snapshot_00.08-1280x720.jpg
G. P.13:11 | 25/09/2018

77 vjeçari Haxhi Lika, i cili u plagos në kokë gjatë një operacioni të RENEA-s në Remas të Lushnjes ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Por prokuroria ende nuk ka një autor të dyshuar se kush qëlloi dhe pse qëlloi të moshuarin. Policia e Shtetit nuk ka dërguar ende një raport mbi veprimet e RENEA-s gjatë operacionit të 14 shtatorit.

Prokuroria e Lushnjes nuk ka asnjë autor të dyshuar për plagosjen në kokë të 77 vjeçarit në aksionin e RENEA-s. Ndonëse kanë nisur hetimet për dekonspirim në gjarjen e 14 shtatorit në Remas, mbeten të paqarta rrethanat përse dhe nga kush u qëllua brenda banesës se Haxhi Likës. Bazuar nga të dhënat në rrugë operative, prokuroria është e bindur se një nga të shumë kërkuarit për vrasje ka qenë i strehuar në shtëpinë e fisit Lika. Sipas informacioneve të organit të akuzës, Laert Haxhiu i kërkuar për vrasjen e dy personave një vit më parë në qendër të qytetit, ka qenë natën e aksionit në Remas, ku dhe u plagos i moshuari Lika.

Aktualisht ai është jashtë rrezikut për jetën, por veprimet e grupit policor mbrëmjen e aksionit janë të pazbardhura. Prokuroria është në pritje të raportit të Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë së Shtetit lidhur me ngjarjen. Aktet nuk janë përcjellë akoma, ndaj për momentin në fokus të hetimit mbetet dekonspirimi.

Laert Haxhiu dhe Ergest Bilbili janë dy të shumë kërkuar nga Policia e Shtetit për vrasjen e Zamir Latifit dhe Jurgert Hoxhës në tetor të vitit 2017. Ata i shpëtuan rrethimit të Reneas mëngjesin e dt 14 shtator të këtij viti në fshatin Remas, ngjarje e cila përfundoi me plagosjen e kryefamiljarit./abcnews.al

FLASIN-DJEMTE-E-TE-PLAGOSURIT-NGA-RENEA-ABC-M5-T1.mpg_snapshot_00.50-1280x720.jpg
G. P.15:42 | 15/09/2018

Dy djemtë e të moshuarit Haxhi Lika, i cili u plagos një ditë më parë në aksionin e RENEA-s në Divjakë kanë rrëfyer momentet e operacionit në banesën e tyre. Pas aksionit në banesë, policia shoqëroi në komisarit dy vëllezërit Martin e Albert Lika, të cilët u lanë pas disa orësh të lirë.

Pas ngjarjes së rëndë në Divjakë ku mbeti plagosur nga Forcat Speciale të Renas 77 vjeçar Haxhi Lika, dy djemtë e tij Martini dhe Alberti tregojnë orët tmerrit të mëngjesit të të së premtes.

Martin Lika: “Pashë që dhe thashë po ndjekin ndonjë njeri, hajdut a kriminel. Sa mbyll dritaren vjen një plumb dhe qëlloi babain mu në kokë. Marr pastaj në telëfon “hajd se na kanë vrarë babanë” me thirrje të tmerrshme.”

Albert Lika: “Mi hoqi syzet mi hodhi në tokë. Unë kam probleme me sytë. I thashë ça bëni se më torturuat, në sy të plakës. Mamaja është e sëmuarë, më shikontë të shtrirë përtokë më shumë më vinte keq për mamanë. I thashë që të më jepnin syzet sepse nuk kam gjendje dhe me thanë “pse do lexosh ti?”. Deri në Lushnje kam ardhur pa syze me problemet e mia psikologjike. Jam shumë i çoriemtuar dhe shumë i tensinuar edhe për mamanë edhe për babain. Terror jashtë mase në lagje.”

Djali i vogël i Haxhiut kërkon që policia ta përgënjeshtrojë thëniet e saj, sepse sipas tij, në benesën e familjes nuk ka pasur dhe as nuk ka persona që i fshihen drejtësisë.

Martin Lika: “Hajde pyet në fshat se kush jemi neve. Se po dëgjoj lajme sikur kemi strehuar kriminela. Ne duam një të drejtë, ne duam nga policia që të tërheqi fjalët që ne kemi strehuar kriminela dhe të na lejë rehat.”

Lidhur me armën e gjahut Martin shton se ka tre vite që është mbyllur në dollap pasi i është prishur gjilpëra.

“Armën e gjahut e ka babai, me leje e me të gjitha. Ka 3 vjet që se ka përdorur fare, ajo është prishur tani tek gjilpëra. Unë se kam përdorur fare. As fishekë nuk ka, policia nuk gjeti gjë. ”

Një ditë më parë në spitalin e Tramës ku qëndron i shtruar i moshuari ka shkuar për vizitë drejtori i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu. Sipas numrit një të uniformave blu po hetohet çdo veprim i krye nga policia ditën e ngjarjes ku u qëllua me një plumb në kokë 77-vjeçari Lika. Edhe Shërbimi i Çështjeve të Brendshme dhe Ankesave ka nisur një verifikim për efektivët e RENEA-s, ku shumë shpejt do të ketë edhe një përgjigje të autoriteteve për rastin konkret./abcnews.al

PLAGOSJA-DIVJAK4-1280x720.jpg
ent ela15:11 | 14/09/2018

Një 77 vjeçar u plagos në kokë me armë zjarri në fshatin Remas të Lushnjes gjatë një operacioni që Forcat Speciale të RENEA-s po kryenin në zonë. Sipas familjarëve, RENEA ka qëlluar me armë Haxhi Likën, në kohën që ky i fundit ndodhej në gjume. Ndërsa Policia e Shtetit ka një tjetër version për ngjarjen. Sipas saj i moshuari ka dalë me armë në dritare dhe nuk i është përgjigjur thirrjes së Policisë. Rrethanat e plagosjes mbeten ende të paqarta.

Fisi Lika nga fshati Remas i Divjakës u zgjua i terrrorizuar. Gjatë një operacioni policor të forcave speciale RENEA, u plagos në kokë Haxhi Lika, 77 vjeç. Pretendimet e familjarëve janë se i moshuari u qëllua me plumb kur ndodhej në gjumë. Bashkëshortja e tij, Rrufe Lika ndodhej me të në dhomë.

“Qemë në gjumë të dy anë dritares aty, ku di unë ça bënë, nuk mbaj as mend, por që na zgjunë, ishte e papritur (qan) nuk e di si qe. Ne në punën tonë”.

Pamjet e marra në dhomën e gjumit tregojnë shenjat e plumbit i cili ka hyrë nga dritarja dhe ka përfunduar në murin e brendshëm të saj. Gjurmë gjaku konstatohen edhe në krevatin e të plagosurit. Një tjetër gjurmë plumbi është poshtë dritares, nga ana e jashtme e banesës.

Familjarë të tjerë të fisit Lika, tregojnë momentët e mësymjes së policisë në banesat e tyre.

Familjar 1: I thashë pse më qëlloni ça kini, jeni policia ça doni, kontrolloni ça keni në shtëpi, ore po nuk kam gjë, kam gruan kam dhe gocën dhe çunin.

Familjar 2: Të vish në 4 të mëngjesit të ngrihesh nga gjumi, Ne thamë ça ishte kjo zhurmë sikur dhe kriminelë të kishim qenë ne, jo ashtu. Shteti është shtet, bjere kartën e identitetit nëse kërkon njeri, shikonte mua çunin, tjetrin.

Familjar 3: Kërkojmë një të shumëkërkuar na thanë që është strehuar këtu te ju, po hajde urdhëroni, hajdeni brenda i thamë ne. Po të sillen si njerëz jo si kafshë. Të vesh ti të vrasësh plakun në gjumë. Plaku 78 vjeç pa u ngritur nga gjumi me armë në rrëzë të veshit.

Familjar 4: Na erdhi policia terror, në orën 5 të mëngjesit terror, qëlluan me armë na plagosi të tërëve, na ktheu me fytyrë pas murit, na vendosi prangat.

Familjar 5: E vranë xhajën në gjumë.

Gazetarja: Ku e kapi plumbi?

Familjar 5: Në ballë i ka dalë prapa kokës.

Gazetarja: Po tani ku e mbajnë.

Familjar 5: Në spital qe, në Lushnje, nuk e mbajtën, tani është në Tiranë.

Policia e Shtetit ka reaguar me anë të një njoftimi për shtyp në lidhje me ngjarjen. Sipas saj gjatë planit operacional për kapjen e dy të dyshuarve për vrasje, të cilët fshiheshin në banesën e 77- vjeçarit, ky i fundit thirrjes së policisë i është përgjigjur me armë. Haxhi Lika sipas policisë ka dalë në dritare me armë gjahu.

Ndërsa policia pas thirrjes për dorëzim ka qëlluar në ajër. Plagosja e 77 vjeçarit mbetet në rrethana të paqarta sipas policisë. Ai ndodhet i shtruar në Spitalin Ushtarak të Tiranës.

Pas këtij operacioni policia ka ndaluar dy djemtë e të plagosurit , vëllezërit Martin dhe Arben Lika.

Sipas Policisë së Shtetit është marrë informacion se në banesën e të moshuarit Lika strehoheshin dy shtetas të dyshuar si autorë vrasjesh. /abcnews.al

PLAGOSJA-DIVJAK-1-1280x720.jpg
ent ela11:30 | 14/09/2018

Një 77 vjeçar është plagosur në kokë me armë zjarri në rrethana të paqarta në fshatin Remas të Lushnjës gjatë një operacioni që forcat speciale të RENEA-s po kryenin në zonë. Aksioni është zhvilluar në orën 04.00 të mëngjesit në të paktën 7 shtëpi të fisit Lika.

Sipas familjarëve, forcat RENEA kanë shtënë me armë, duke plagosur në kokë shtetasin Haxhi Lika, në kohën që ky i fundit sipas tyre ndodhej në gjumë. I plagosuri u transportua në spitalin e Lushnjës për të marrë ndihmën mjekësore. Në këtë aksion mësohet se janë ndaluar dy vëllezër Martin dhe Arben Lika.

Ndërkohë, sipas burimeve të tvklan.al forcat speciale RENEA e ndërmorën operacionin e paradites së sotme në Remas të Lushnjes, pas dyshimeve se në këtë fshat fshiheshin autorët e masakrës së Lushnjes./abcnews.al

PLAGOSJA DIVJAK
PLAGOSJA DIVJAK 3
PLAGOSJA DIVJAK4
PLAGOSJA DIVJAK4
PLAGOSJA DIVJAK 5
PLAGOSJA DIVJAK 1

 


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono