refuzon
Giuseppe Conte

vlcsnap-error180-1280x720.jpg
ad min14:08 | 04/12/2017

Karlo Anceloti nuk ka pranuar te jete trajner i kombetares se Italise. Trajneri legjendar i skuadrave të Chelsa, Real Madrid, Juventus dhe Milan ka sqaruar se preferon të vijojë angazhimet aktuale.

Carlo Ancelotti, u shpreh se ndjehej i nderuar që Italianët e shohin atë si zëvëndësues të trajnerit Gian PieroVenturas që u shkarkua nga puna, pasi Italia dështojë të kualifikohej në Kampionatin Botërorë 2018.

Ancelotti, theksoi se kërkesa i kishte ardhur nga Federata Italiane e Futbollit dhe i kishin ofruar postin e trajnerit të Italisë por ai preferon të vazhdojë punën në klubet e futbollit. Do të ishte një punë krejt ndryshe, unë dëshirojë të vazhdojë si trajner futbolli i klubeve. Më pëlqen ende të stërvisë dhe punojë cdo ditë me futbollistët.

Në një deklaratë për televizionin italian Rai, Ancelotti sqaroji se futbolli Italian kishte shumë probleme dhe ai nuk mendote që ishte i aftë ti zgjidhte ato vetë, duhet të ndryshohet i gjithë sistemi, deklaroi ai. Ka një konflikt ndërmjet federatës dhe klubit, federata duhet të imponojë rregulla klubit për të përmirësuar sistemin.

58-vjecari Ancelotti mbetet një nga trajnerët më të sukseshëm duke fituar Champions Leaguen me Milanin dhe Real Madridin. Ndërkohë, ka fituar tituj në ligat vendase në Britanti, Francë dhe Gjermani./abcnews.al

 

vlcsnap-error781-1280x720.jpg
ad min13:03 | 13/11/2017

Byroja e Kuvendit rrëzoi kërkesën e PD-së për të ndaluar për 10 ditë deputetin socialist Pjerin Ndreu të marrë pjesë në punimet e seancave parlamentare. Pas depozitimit të kërkesës në Kuvend nga ana e PD, Byroja parlamentare është mbledhur sot në orën 12.00 për ta shqyrtuar ate. Në përfundim të mbledhjes është mësuar se byroja e ka rrëzuar këtë kërkesë.

Sipas PD, në mbledhjen e komisionit parlamentar të sigurisë, në datë 7 nëntor, deputeti i PS Pjerin Ndreu, pa asnjë shkak dhe në mënyrë të parpecedentë ka bërë thirrje për dhunë, si dhe ka fyer dhe ka kërcënuar me përdorim dhune deputetin demokrat, Ervin Salianji./abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono