reagime

para-portofol.jpg
G. P.18:32 | 16/06/2019

Ka marrë reagime pozitive historia e një punëtori shqiptar, i cili gjeti një portofol me para dhe e dorëzoi në polici.

Sipas asaj që shkruajnë mediat italiane, të premten një turiste gjermane ishte paraqitur në ambientet e një komisariati për të denoncuar humbjen e portofolit. Ajo ndodhej me pushime në Imperia të Italisë së bashku me bashkëshortin e saj, por gjatë një shëtitje në qendër kishte humbur portofolin.

Mbi të gjitha, turistja ishte e shqetësuar pasi kishte humbur të gjitha dokumentet e nevojshme që i duheshin për t’u kthyer në atdhe. Por fati i mirë ishte me të. Kjo pasi një shqiptar u paraqit disa orë më vonë në komisariat për të dorëzuar portofolin, të cilin e kishte gjetur në një rrugë.

Bëhet fjalë për një punëtor 56-vjeçar, identiteti i të cilit nuk është bërë publik. Pasi autoritetet bënë verifikimet e duhura, ia kthyen turistes portofolin. Në të ndodheshin të gjitha gjërat që ajo kishte pasur në momentin e humbjes; rreth 400 euro, të gjitha kartat e identiteti dhe dokumentet.

Në fund, turistja i kërkoi autoriteteve që ta vinin në kontak me shqiptarin, për ta falënderuar personalisht për gjestin./abcnews.al

lulzim-basha-1.jpg
G. P.14:09 | 14/04/2019

Kanë zgjedhur rrjetet sociale opozitarët për të dhënë reagimet e tyre një ditë pas protestës kombëtare 13 Prillit.

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka përsëritur mesazhin e tij se nuk ka kompromis me ëndrrën “E duam Shqipërinë si gjithë Evropa”.  Nëpërmjet një postimi në Twitter, kryedemokrati nënvizon kërkesën për zgjedhje të lira, drejtësi dhe ekonomi të lirë.

“Ky është fundi i qeverisë-bandë të kapur duke vjedhur zgjedhjet me kriminelët, kërcënimi nr.1 për demokracinë, sigurinë, mirëqenien”, shkruan Lulzim Basha në statusin e tij në rrjetet sociale.

Ndërsa Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka akuzuar ministrin e Brendshëm Sandër Lleshaj se ka sajuar skenarë me djegie makinash false e policë “të dhunuar” për të mbuluar frikën e shefit të tij të vetmuar.

“Pas grabitjes në Rinas, djegia e makinës false dhe policë “të dhunuar” është “suksesi” i dytë i Llesh Kimikut në 3 ditë”, shkruan sekretari i përgjithshëm i Partisë Demokratike sipas të cilit sot opozita është shumicë morale dhe politike. “Nuk ka kthim pas”, e përfundon reagimin e tij Gazment Bardhi në rrjetin social Twitter.

Një tjetër denoncim po në rrjetet sociale u bë nga ish deputeti Bardh Spahia. Nëpërmjet një videoje, ai tregon se si një 26-vjeçar që mori pjesë në protestën e opozitës qëndron i lidhur me pranga në krevatin e spitalit.

Për ish-deputetin Spahia, policia është kthyer në vegël qorre të një regjimi të shkërmoqur tashmë.

“Protestuesi ka kontuzione, edema dhe hematoma të shkaktuar nga dhuna e njerëzve të veshur me uniformë”, shkruan Bardh Spahia sipas të cilit është e pa logjikshme mbajtja me pranga ndërkohë që është i rrethuar edhe nga policë në ambientet e spitalit./abcnews.al

edi-rama.jpg
ent ela17:02 | 15/02/2019

Kanë qenë të shumta reagimet në mediat greke pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama në një intervistë televizive. Kreu i ekzekutivit shqiptar u shpreh se Tirana dhe Athina po diskutojnë ende për kufirin detar

Deklarata e kryeministrit Edi Rama se me Greqinë po diskutohet për kufirin detar, ka ngjallur reagime në vendin fqinj. Në fakt, mediat greke e kanë përcjellë në ligjëratë të drejtë, por paksa të cunguar  deklaratën e kryeministrit shqiptar.

Në kohën që Rama, në intervistën e tij u shpreh se “me Greqinë po diskutojmë kufirin detar”, kjo fjala e fundit është hequr nga citimet e mediave greke.

Portali i gazetës “Ta Nea” e cilëson si silurë”, deklaratën e kryeministrit shqiptar, ndërsa Kathimerini, konstaton se ajo shkakton pikëpyetje dhe e rendit Greqinë ndër vendet me të cilat Shqipëria ka probleme kufitare.

Ndaj deklaratës ka reaguar edhe partia më e madhe opozitare, Demokracia e Re. “Pretendimi i zotit Rama se po diskuton me Greqinë çështje kufijsh, përbën një problem madhor për stabilitetin dhe sigurinë në rajon”, thuhet në deklaratën e nënshkruar nga shefi i departamentit ndërkombëtar të Demokracisë së Re, deputeti Jorgos Koumoutsakos.

Partia më e madhe opozitare kërkon gjithashtu që qeveria Tsipras të përgjigjet qartë nëse po diskuton me Shqipërinë ripërcaktimin e kufijve. Dhe së dyti, çfarë qëndrimi ka Athina zyrtare ndaj mendimeve të zotit Rama për një ripërcaktim të kufijve në gjithë rajonin.

Burime nga qeveria greke, që folën në kushte anonimiteti për televizionin Klan, ishin të miriformuara. Ata thanë se Edi Rama e kishte fjalën për kufirin detar dhe negociatat që po zhvillohen prej vitesh midis të dy palëve.

Burimet shtuan se deklarata e kryeministrit shqiptar nuk përbën shqetësim, por nga ana tjetër thanë se nuk do të lejojnë që marrëdhëniet midis Greqisë e Shqipërisë të ndërlidhen me shkëmbime eventuale territoresh që mund të bëhen ndërmjet Kosovës e Serbisë.

Në korrik të vitit të kaluar, sa kryeministri grek, aq edhe komisioneri për zgjerimin Johannes Hahn, kishin shkaktuar pështjellim në Greqi, kur kishin deklaruar se Athina dhe Tirana po diskutojnë një ristrukturim të kufijve. Por pas reagimeve të fuqishme, të dy kishin sqaruar se e kishin fjalën për kufirin detar./abcnews.al

zaev.jpg
G. P.23:59 | 13/02/2019

Liderët politikë në Ballkan kanë reaguar lidhur me aksidentin e së mërkurës në Maqedoni. Kryeministri Zaev ka deklaruar se do të bëjë gjithçka për familjet e viktimave dhe të mbijetuarit, ndërsa Ali Ahmeti, Ramush Haradinaj dhe Edi Rama kanë shprehur pikëllimin e tyre.

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev ka shprehur dhimbjen dhe pikëllimin e tij në lidhje me aksidentin e ndodhur në aksin Shkup-Tetovë, ku humbën jetën 13 persona. Ndërsa u ka bërë ngushëllimet e tij familjarëve të viktimave, Zaev ka theksuar se, qeveria po mobilizon të gjitha forcat dhe kapacitetet për të ndihmuar të mbijetuarit që janë në rrezik për jetën, në mënyrë që të kthehen sa më shpejt tek të dashurit e tyre. Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, përmes një mesazhi në profilin e tij në Facebook , ka ndarë dhimbjen e tij me familjarët e viktimave.

“Do të jemi pranë tyre dhe të lënduarve, duke vijuar me mobilizimin maksimal të zjarrfikësve, policëve dhe mjekëve për t’iu ardhur në ndihmë të gjithëve”, ka thënë Ahmeti.

Përmes Twitterit, kryeministri shqiptar Edi Rama ka shprehur pikëllimin e tij për tragjedinë e autobusit në vendin fqinj.

“Numri i viktimave e të plagosurve ka tronditur e shqetësuar aq shumë familje. U jemi pranë shpirtërisht të gjitha familjeve dhe të gjithë vendit mik”, ka thënë Rama.

Nga Kosova, kryeministri Ramush Haradinaj është shprehur i tronditur nga ngjarja, të cilën e ka konsideruar një tragjedi të rëndë.

“Një tragjedi që po prek shumë familje, me dhjetëra të lënduar e për fat të keq shumë të vdekur. Ngushëllime të sinqerta për familjet që humbën të dashurit e tyre dhe shërim sa më të shpejtë për të lënduarit”, ka thënë Haradinaj në Facebook.

Edhe presidenti Hashim Thaçi, po përmes rrjeteve sociale, u ka shprehur ngushëllimet më të thella familjeve dhe u ka uruar shërim të shpejtë të lënduarve./abcnews.al

byro-1280x615.jpg
G. P.21:46 | 16/01/2019

Pas seancës parlamentare, opozita e bashkuar paralajmëroi fillimin e protestave popullore. Vendimi u bë publik para gazetarëve, nga kreu demokrat Lulzim Basha pas një takimi që pati me aleatët.

I ftuar në emisionin “Byro Politike”, gazetari Blendi Fevziu është shprehur se nëse 10% e elektoratit të PD-së do dilte në protestë, Shqipëria do ishte në një situatë tjetër.

“Protesta e studentëve kishte zëra të ndyshëm brenda. Protestat shërbejnë për t’a detyruar qeverinë që të rrëzohet. Unë nuk e di se çfarë nuk funksionon dhe funksionon te opozita. A ka mundësi opozita që të ngrejë një protestë masive në gjithë vendin? Unë nuk e di. Nëse 100 mijë vetë do dilnin nëpër sheshe ose 10% e elektoratit të opozitës, Shqipëria do të ishte në një situatë tjetër.

Opozita nuk e ka bërë këtë pasi e ka pasur ndoshta të pamundur që t’i bindë votuesit e saj.

Rotacioni në qeverisje në vetvete është i rëndësishëm dhe i domosdoshëm në çdo rast. Opozita thotë po ndërsa pozita thotë jo për rrotacion. Problemi kryesorë është se çfarë reagimi do të ketë elektorati gri. Opozita i afrohet pushtetit atëherë kur elektorati gri bindet që opozita bën për të drejtuar vendin.

Basha ka reagime normale dhe nuk ka gjeste të forta. Berisha ka bërë gjeste të forta. Nuk ishin protesta ku njerëzit dilnin dhe iknin. Ai bëri protesta që paralajmëronin marrjen e pushtetit”./abcnews.la

OK-SIKRON-REAGIME-PER-BERISHEN_ABC-M2-T1.mpg_snapshot_00.00-1280x720.jpg
G. P.16:18 | 21/12/2018

Kjo deklaratë e ish-kryeministrit ka sjellë reagimin e menjëhershëm të mazhorancës, e cila paralajmëroi se do t’i drejtohet Byrosë së Kuvendit me kërkesa për përjashtimin e Berishës.

Gramoz Ruçi: “Zoti Berisha, është hera e dytë që e përmendni këtë shprehjen e partizanëve legjendarë, e partizanëve, e Rilindësve aq më mirë, por e përdorur nga një ish-kryeministër dhe ish-president “o djem rrëmbeni armët, ja vdekje ja liri”, sigurisht është e papranueshme, është e dënueshme dhe duhet të distancohen të gjitha grupet parlamentare”.

Taulant Balla: “Grupi parlamentar i Partisë socialiste i kërkon dhe do depozitojë në minutat në vijim kërkesat drejtuar byrosë së Kuvendit. Kërkesat janë të ndryshme. E para për marrjen e masës disiplinore të përjashtimit nga Kuvendi dhe sigurisht do i takojë byrosë që siç e përcakton rregullorja të thërrasë deputetin shkelës të rregullores për të dhënë shpjegimet dhe arsyet për thirrjet publike për të kryer vepra të dhunshme kundër rendit kushtetues kjo dënohet me gjobë deri në tre vite burg, por kjo është pjesa që i takon organeve të drejtësisë. Përsa i përket rregullores së Kuvendit unë do i bëja thirrje PD-së dje kryetari i PD-së kthehet në transportues vezësh me të cilat pastaj goditet kryeministeri apo kushdo tjetër në këtë sallë. Sot ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, bën thirrje për dhunë. Këto janë të papranueshme sepse nuk i bën mirë rrugës tonë europiane dhe besoj apeli im është që PD urgjentisht të distancohet nga këto thirrje. I bëj thirrje kryetarit të Kuvendit në përfundim të kësaj senace, byroja e kuvendit të shqyrtojë kërkesat tona sot, por edhe ato dje për Lulzim Bashën dhe deputetëve të tjerë shkelës të rregullores”.

Edi Paloka: “Përderisa këtu kanë dalë edhe vezët antikushtetuese nuk ka asgjë të keqe të nxirrni edhe një këngë antikushtetuese. Ajo nga zoti Berisha. Po jua them që mund ta gjeni te wikipedia është këngë patriotike e kohës së robërisë turke dhe kohës partizane zoti Gramoz”.

Dashamir Shehi: “Tani kjo puna e këngës fillon dhe bëhet serioze. Rrini të qetë se ne kur jemi këtu se kur ishte puna e armëve e bëmë me letra demokracinë kështu që rrini të qetë fare. S’ka për të marrë njeri armë. Përtej pasionit të Berishës s’ka për të marrë njeri armë. Jemi disa këtu që ishte koha për të marrë armët dhe nuk i morëm. Lëreni këtë muhabet dhe të merremi për atë që kemi ardhur sot”. /abcnews.al

juventus-inter.jpg
G. P.22:43 | 08/12/2018

Juventusi e meritoi fitoren, por nuk e ka siguruar ende titullin. Ky, mendimi i trajnerit kampion, Allegri, ndërsa trajneri i Interit, Spalleti pati kritika për lojtarët e tij.

Diferenca me ndjekësit është vërtet e madhe. Juventusi e kënaqi trajnerin e vet, Masimiliano Alegrin, me suksesin ndaj Interit, edhe pse njeriu i stolit nuk ka iluzione. Për të, edhe një ekip i shkëputur në krye, dhe që la 14 pikë prapa një rival të rëndësishëm, nuk ka fituar ende asgjë. Vetëm kështu, sipas Allegrit, mund të luftohet për titullin e 8-të radhazi në Serinë A.

“Interi na vuri në vështirësi në pjesën e parë, ndaj e patëm të vështirë t’i përballonim. Gjithsesi, e kishim fajin vetë sepse bëmë gabime duke humbur topin. Pas pushimit zhvendosa Mandzukiçin majtas, ndërsa Paulo Dybala luajti shumë mirë. Në pjesën e dytë ishim me ritëm të lartë dhe me presion të fortë. Nuk i lejuam Interit thuajse asgjë, dhe patëm disa raste. Kampionati ende nuk ka përfunduar, ndërsa tani, le të mendojmë për Championsin”, u shpreh Allegri.

Luciano Spalleti, trajneri i Interit, kuptoi kufijtë e momentit të skuadrës së tij, diçka që mund të bëhej vetëm duke u ndeshur me më të fortët. Ai nuk e hodhi poshtë paraqitjen e lojtarëve të tij, por pati kritika për futbollistë të veçantë, ndonëse nuk i tregoi me emra.

“Për fat të keq, Juventusi ishte i zgjuar, dhe ne u treguam naivë. Kundërshtari gjeti mënyrën sesi të shkonte kot 5 minuta pas një faulli. Gjithsesi, ne bëmë shumë gabime banale, dhe Juvja përfitoi. Kjo bëri diferencën. Nuk luajtëm keq, pasi disa herë krijuam raste për gol, por nuk i shfrytëzuam siç duhet sulmuesit tanë. Sërish pati ndonjë lojtar që u tregua i ngadalshëm, i pakujdesshëm apo që foli më shumë sesa duhet”, tha ai.

Sfida ishte e tillë kur asnjëra nga skuadrat nuk dominoi, por me Juventusin që e meritoi fitoren.

Ky ishte edhe refreni i mediave.

“La Gazeta dello Sport”: Kampionët fitojnë 1-0! Juventusi kërcen përpara, Interi rrëzohet!

“Il Corriere dello Sport” lavdëron sulmuesin kroat, autor të golit: Atila! Juve rekord, Manxhukiç rrëzon Interin, 1-0!

“Tutosport”, gazetë e Torinos: Super Mario, super Juve!

Pas 15 javësh, kuptohet gjithnjë e më shumë se kampionët në fuqi po bëjnë një garë më vete, dhe se Interi ende nuk është aq i fortë sa duhet, madje duke rrezikuar ta ketë fare pranë, rivalin e madh, Milanin./abcnews.al

E-SAKTE-MBULIM-MBLEDHJA-NE-PEJE.mpg_snapshot_01.00-1280x609.jpg
G. P.14:02 | 26/11/2018

Ministri i jashtëm serb Daçiç deklaroi se disa vende krijuan përbindëshin politik në Prishtinë. Sipas tij, nuk mund të ketë bashkëpunim rajonal me taksa 100%. Daçiç paralajmëroi se Beogradi nuk do të ndalet para këtij vendimi të qeverisë së Kosovës.

Për Serbinë më asgjë nuk ka kuptim. Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiç, e ka quajtur Kosovën monstrum politik të Perëndimit që ka humbur çdo kuptim dhe vendimet e saj si të vetmet në botë. Reagimi i Daçiç erdhi pas postimit të një fotoje dhe deklarimeve të kryeministrit, Edi Rama, gjatë takimit të dy qeverive në Pejë.

Ivica Daçiç, ministër i Jashtëm i Serbisë: “Ata sot flasin për fshirje kufijsh në mes të Shqipërisë dhe Kosovës, doganave dhe policisë. Nëse Evropa nuk e sheh se për çfarë bëhet fjalë dhe sa dyfytyrësi është kjo. Çfarë bashkëpunimi rajonal mund të ketë me taksa 100 për qind”.

Daçiç ka thënë së bashkëpunimi rajonal është shkatërruar dhe ka ironizuar që do të duhej të mbahej një konferencë për rivitalizimin e këtij bashkëpunimi.

“Rama do të mbaj leksione dikujt për bashkëpunim rajonal? Nxjerrin foto bashkë me ministrin me mbishkrime 100 për qind. Nëse e kanë keqpërdorur le të distancohet. Çarë mendojnë ata se ne do të ndalemi të mbrojmë interesat tona sepse kemi frikë nga Haradinaj? Dikush duhet ta zgjojë nga hipnoza”.

Serbia ka nisur të ndihmojë serbët në Kosovë pas taksës ndaj mallrave serbe. Premtimet janë për ndihma të mëdha, por i pari ka arritur në veri, shtypi serb./abcnews.al

juncker.jpg
G. P.19:49 | 25/11/2018

Të menjëhershme ishin dhe reagimet e liderëve të Unionit pas aprovimit të marrëveshjes për Brexit. Presidenti i Komisionit Evropian e konsideron tragjedi largimin e Britanisë. Ndërsa presidenti francez thotë se kjo nuk është ditë feste por duhet menduar për reformimin e Unionit.

Pavarësisht se është një arritje e madhe, duke parë që ishte ajo që kërkohej nda të dy palët, reagimet për aprovimin e marrëveshjes për Brexit nuk ishin pozitive.

“Dalja e Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian është një tragjedi”.

Kështu komenton presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker.

“Është një ditë e trishtë, nuk është moment gëzimi, por një tragjedi pasi një vend i madh po largohet nga Unioni. Kemi gjetur një marrëveshje me Britaninë e Madhe, më të mirën të mundshme”, vijoi më tej ai. Ndërsa shprehu besimin se Parlamenti Britanik do ta ratifikojë këtë marrëveshje, “mbi të cilën BE nuk do të ndryshojë qëndrim”.

Listës së liderëve që e shikojnë këtë zhvillim me ngjyrë të zezë i është shtuar edhe presidenti francez, Emmanuel Macron.

“Nuk është ditë feste”, nënvizon kreu i Pallatit Elize.

Për Macron, lamtumira e Britanisë “tregon se BE-ja ka nevojë për një rithemelim të thellë mbi të cilin po punojmë dhe në të cilin duhet të vazhdojmë të punojmë”, dhe që “ka një pjesë brishtësie dhe të përsosur që duhet përmirësuar”.

Presidenti francez tha se kjo “duhet të shënojë unitet dhe përgjegjësi në një moment serioz” përpara “zgjedhjes së një populli sovran”. Marrëveshja në tryezë, e cila mbron interesat franceze, “është një marrëveshje e mirë, e mbështes,” tha ai. Macron shtoi më tej se mardhëniet mess BE-së dhe Britanisë mbeten për t’u përcaktuar në muajt e ardhshëm.

“Ky është një Këshill Europian historik por shkakton ndjenja të përziera” sepse Britania po largohet nga BE pas 25 vjetësh, por ne respektojmë vendimin e popullit britanik”.

Kështu është shprehur kancelarja gjermane Angela Merkel në fund të takimit të jashtëzakonshëm të BE-së për Brexit, duke theksuar se “bashkëpunimi midis 27 vendeve, Komisionit të BE-së dhe Parlamentit Evropian ishte i shkëlqyer” dhe se marrëveshja e divorcit “është në interesin tonë”.

“Unë kam një ndjenjë lehtësimi në arritjen e asaj që është arritur,” përfundoi ajo.

“Ky është përfundimi i dy viteve të punës së madhe që na kanë lejuar të arrijmë qëllimin tonë, atë të një marrëveshjeje që na mbron dhe mbron ekonominë tonë: sot e kemi atë”.

Këtë e theksoi kryeministri irlandez Leo Varadkar, duke renditur pikat kryesore të fituara nga Dublini në marrëveshjen e lamtumirës si një zonë të përbashkët udhëtimi dhe pa pengesa doganore.

Marrëveshja për Brexit është “një hap i rëndësishëm për të bërë të mundur një dalje të rregullt të Mbretërisë së Bashkuar nga BE,” jam optimist “, tha kancelari austriak Sebastian Kurz, duke theksuar se” rezultati duhet të miratohet nga Parlamenti britanik dhe askush nuk mund të parashikojë se si do të përfundojë “. Ndërkohë, aprovimi i marrëveshjes është përshëndetur edhe nga shumë liderë të tjerë të BE-së./abcnews.al

serbet-1280x548.jpg
ent ela21:53 | 23/11/2018

Serbët i kanë varur shpresat tek bashkësia ndërkombëtare sa i takon taksës së vendosur nga qeveria e Kosovës. Analistët në Beograd deklarojnë se për zhbllokimin e situatës është e nevojshme ndërhyrja e OKB-së, si institucioni përgjegjës për sigurinë në Kosovë.

Zyrat e presidentit serb, Alleksandar Vuçiç, kanë qënë të hapura që në mëngjes. Serbia ka humbur besimin edhe tek NATO dhe ka alarmuar Rusinë e Kinën, por edhe Perëndimin duke quajtur veprimet e Kosovës si të rrezikshme për sigurinë. E gjithë situata u kthye në një çështje të rrezikimit të serbëve në Kosovë. Takime me strukturat e sigurisë e deri në darkë me ministrat. Serbia nuk do të lëviz ushtrinë, por serbët duhet mbrojtur. Në njoftime për shtyp kritikat e Vuçiç ishin të vazhdueshme dhe këtë ia tha edhe gjatë një bisede telefonike komisarit të BE-së, Johanes Hahn. Analistët serb thonë se për Serbinë është e rëndësishme që të ndërhyjë bashkësia ndërkombëtare.

Zoran Milivojevic, analist: “OKB-ja duhet të përfshihet në këtë çështje pasi ata janë përgjegjës për sigurinë në Kosovë dhe faji do t’u mbetet atyre. Është e rëndësishme që Serbia të përmbahet dhe të mos ndërmarrë veprime që përshkallëzojnë më tej situatën. Natyrisht, këtu edhe Kina e Rusia janë të rëndësishme si pjesë e OKB-së”.

Serbia nuk ka marrë masa kundër Kosovës, të paktën jo masa publike. Por, përgatitjet duken për një betej të gjatë politike./abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono