Qafe Buall

BLLOKOHEN-KAMIONAT-MBULIM_ABC-M2-T1.mpg_snapshot_00.02-1280x720.jpg
ent ela14:38 | 04/09/2019

Dhjetëra mjete të tonazhit të rëndë të cilët trasportonin krom nga Bulqiza në drejtim të Durrësit janë bllokuar këtë të martë në Qafën e Buallit. Sipas drejtuesve të mjeteve shkak i bllokimit sipas tyre është bërë një urdhër i ditëve të fundit që të mos qarkullohet me mjete me peshe mbi 8 ton për aks. Por ata shprehen se pesha në mjetet e tyre është vendosur sipas lejes së qarkullimit dhe se nuk kanë asnjë kilogramë mbi këtë peshë. Drejtuesit e mjeteve të tonazhit të rëndë shprehen se policia po bën diferencime pasi sipas tyre lejohen të kalojnë mjete mbi tonazh e për ta nuk pranohet as pesha e lejes së qarkullimit. /ABC News Albania 24/7

aksidenti-ne-Qafe-Buall-1280x710.jpg
ad min08:49 | 25/04/2019

Katër persona u plagosen në një aksident në Qafën e Buallit. Dy nga të dëmtuarit u dërguan me helikopter në spitalin e Traumës në Tiranë kurse dy të tjerë në spitalin e Bulqizës jashtë rrezikut për jetën. Shoferi dhe tre pasagjeret punonjës të një firme në minierë po udhëtonin me furistardë, por në momentin që tentuan të parakalonin një kamion, makina doli nga rruga./abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono