prokuroria

votat-kosove-1280x713.jpg
nev ila15:31 | 20/11/2019

Prokuroria e Shtetit në Kosovë ka ngritur akt-akuza ndaj 18 personave që kryen vepra penale gjatë ditës së zgjedhjeve në Kosovë.  Ata akuzohen për cënim të lirisë të votuesve, parandalim të ushtrimit të së drejtës për të votuar dhe cënim të fshehtësisë së votimit.

Prokuroria e shtetit në Kosovë ka ngritur 14 aktakuza ndaj 18 personave në të gjitha rajonet e Kosovës në lidhje me shkelje të ligjit gjatë procesit zgjedhor të 6 tetorit.

Zëdhënësi Ekrem Lutfiu i tha medias në ata akuzohen për cënim të përcaktimit të lirë të votuesve, parandalim të ushtrimit të së drejtës për të votuar dhe cënim të fshehtësisë së votimit.

Shumica e akt-akuzave janë ngritur në Gjakovë. Lutfiu tha se Prokuroria po heton edhe zarfat e ardhura nga Serbia, nga të cilët, disa janë marrë si provë materiale për t’u dërguar për ekzaminim më të detajuar.

Përfaqësues nga shoqëria civile kërkojnë që ata që bëjnë shkelje gjatë procesit zgjedhor të marrin dënime maksimale nga drejtësia. Betim Musliu nga Instituti i Kosovës për Drejtësi tha se politika e dënimeve jo të përshtatshme, ka ndikuar që komisionerët të vazhdojnë të manipulojnë me vota edhe në zgjedhjet e 6 tetorit.

Sipas tij deri tani asnjëherë nuk janë dënuar ata që i kanë nxitur komisionerët që të bëjnë vepra penale gjatë zgjedhjeve, qoftë liderët e partive politike apo edhe sponzorizuesit e fushatave zgjedhore të tyre.

Në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të vitit 2017 Prokuroria e Shtetit kishte ngritur gjithsej 23 kallëzime penale për keqpërdorim në zgjedhje ku u përfshinë 27 persona./abcnews.al

MBULIM-CEKAJ-KONTENIERI.mpg_snapshot_00.45-1280x758.jpg
nev ila14:00 | 20/11/2019

U cilësua si organizotori i grupit kriminal për tafikimin e 613 kilogramëve kokainë të kapura në portin e Durrësit prokuroria kërkon 21 vite burg për Arbër Çekajn, por për shkak të gjykimit të shkurtuar i zbret në 14 vite. Pronari i “Arbi Garden” nuk pranon fajësinë dhe akuzon prokurorinë se po fsheh trafikantët e vërtetë.

Prokuroria e Krimeve të Rënda kërkoi  21 vite burg për biznesmenin Arbër Çekaj i dyshuar si organizator i grupit kriminal për transportimin e sasisë prej  613 kg kokainë, të kapur në portin e Durrësit në shkurt të 2018.

Pronarit të  “Arbi Garden”,  i ulet 1/3 e dënimit për shkak se procesi zhvillohet me proceduara të shkurtuara në 14 vite burg. Ndërsa për Donald Lushajn Prokuroria ka kërkuar 16 vite burg që i zbret në 10 vite e 8 muaj burg dhe për Armando Pezakun nga 13 vite në 8 vite e 8 muaj burg.

Organi i akuzës i përfaqësuar nga Edvin Kondili gjatë relatimit të konkluzioneve përfundimtare tha se Arbër Çekaj është organizatori i grupit kriminal të trafikut të kokainës nga Kolumbia në Shqipëri.

Sipas prokurorit Çekaj është i përfshirë  në rrjetin e trafikut të kokainës pasi në vtitn 2015 në ekuador është bllokuar një sasi prej 90 kilogamë kokainë në 4 kuti me banane dhe i dyshuar ka qenë biznesmeni Arbër Çekaj.

Gjithashtu në pretencë thuhet se nga rikuperimi i kompjuterit të biznesmenit është zbradhur një bisedë e kryer në prill të 2015-ës mes Çekajt dhe një shtetasi spanjoll, ku pronari i kompanisë “Arbi Garden” i shpreh shqetësimin personit tjetër duke i thënë se i ka ndodhur diçka e keqe dhe nuk e lënë që të kthehet, shtetasi spanjoll i shkruan ku i thotë se e di që është i pafajshëm. Nga hetimet ka rezultuar se kontenieri i kokainës u fut në servis në Kolumbi me arsyen se duhet të vendoseshin 11 vida. Më pas kontenieri me drogë dhe banane shkoi në Livorno të Italisë, ku u kontrollua, por nuk u gjet droga. Nga Italia kontenieri shkoi në Portin e Maltës dhe më 25 shkurt 2018 erdhi në Durrës.

Ndërkohë, që vetë Çekaj ka mohuar akuzat e prokurorisë duke deklaruar se po fshihen autorët e vërtetë të trafikut të kokainës.

“Prokuroria e ky prokuror kanë bërë një komplot ndaj meje për të gënjyer italianët që operacioni nuk dështoi; për të fshehur trafikantët e vërtetë dhe për të gënjyer ambasadat e partnerëve të Shqipërisë që gjoja prokuroria po punon e pavarur nga krimi e politika; për të bërë shoë në mënyrë që të kalonte vettingun”.

Në seancë pati diskutime pasi prokurori u ndërpre disa herë nga i pandehuri Çekaj, i cili ishte kundër provave të paraqitura nga organi i akuzës. Gjithashtu avokatët e dy të pandehurve të tjerë të cilët i kërkuan prokurorit prova dhe fakte konkrete që të implikonin Donaldo Lushajn dhe Armando Pezakun.

Në seancën e radhës pritete që të zhvillohet mbrojtja dhe të jepet venimin për 3 të dyshuarit për trafikimin e sasisë më të madhe të kokainës të kapur ndonjëherë ne vendin tonë. Prokurori kërkoi që 613 kilogarmë kokainë të lihen në ruajtje për shkak të procedimit penal të ndarë ku po hetohet për të zbuluar se kush fshihet pas Arbër Çekajt. /abcnews.al

 

 

 

krimet-e-renda-te-arrestuarit-1280x651.jpg
nev ila11:41 | 20/11/2019

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka dhënë pretencën ditën e sotme për 3 të akuzuarit e trafikut, të sasisë së konsiderueshme, prej 613 kilogramë kokainë, të kapur në portin e Durrësit.

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka kërkuar 21 vite burg për biznesmenin Arbër Çekajn, administratori i “Arbi Garden”, i akuzuar për trafikimin e 613 kilogramëve, për Donaldo Lushaj 16 vjet burg dhe për Armando Pezakun 13 vite burg.

Sipas pretencës së prokurorisë ajo që fakton se Arber Çekaj trafikonte kokainën, është fakti se në prill të 2015, në një bisedë zhvilluar mes Çekajt dhe një shtetasi spanjoll, nga PC e tij, është zhvilluar një bisedë ku Çekaj tregon se i kishte ndodhur diçka e keqe.

Biseda e transkriptuar nga Prokuroria:

Çekaj: Më ka ndodhur diçka e keqe. S’më lanë të kthehem.

Spanjolli: E di, e di. Je pa faj…”

Sipas prokurorisë, në këtë periudhë në Ekuador është bllokuar një sasi e madhe kokaine, në trafikimin e së cilës dyshohet të ketë qenë përfshirë Arbër Çekaj.

Të pandehurit kanë kërkuar gjykim të shkurtuar.

Gjykata e Krimeve të Rënda më herët pranoi kërkesën e tyre, duke bërë të mundur që sipas ligjit të 3 të akuzuarit, të përfitonin ulje me 1/3 e dënimit.

Kështu Arbër Çekaj duke përfituar nga ulja e dënimit rrezikon të dënohet me 14 vite burg, Donaldo Lushaj me 10.8 vite burg dhe Armando Pezaku me 8.8 vite burg.

Të pandehurit nëpërmjet avokatëve të tyre, kanë mohuar akuzat e Krimeve të Rënda. Avokatët kanë kërkuar gjithashtu prova konkrete në lidhje me implikimin e tyre në ngjarje, pasi pretendohet pafajësia dhe mospërfshirja e tyre./abcnews.al

KRONIKE-SUEL-CELA-_ABC-M5-T2.mpg_snapshot_01.03-1280x720.jpg
nev ila15:49 | 04/11/2019

Sulel Cela i shpëton akuzës për “vrasje të mbetur në tentativë” pasi Prokuroria e Krimeve të Rënda ka vendosur që të klasifikoj akuzën dhe kërkoi dënimin e tij me 7 vite burg. Çela do të gjykohet për kundërshtim të forcave të policisë dhe goditje për shkak të detyrës, lidhur me incidentin e ndodhur në shtator të vitit 2017 në Elbasan.

Prokuroria e Krimeve të rënda zbut akuzën për Suel Çela, Enea Bekteshin dhe Klemend Xhaferrin. Organi i akuzës e klasifikoi akuzës nga “vrasje ndaj punonjësit të policisë mbetur në tentativë”, në “kundërshtim të forcave të policisë dhe goditje për shkak të detyrës”, dhe kërkoi për Suel Çelën dënimin e tij me 7 vite burg.

Prokuroria për Enea Bekteshin dhe Kelmend Xhaferrin kërkoi dënimin me 6 vite burgim. Bekteshi tashmë akuzohet për “kundërshtim të forcave të policisë”, “goditje për shkak të detyrës” dhe “prodhim narkotikësh”.

Ndërsa, Xhaferri akuzohet për armëmbajtje pa leje, largim nga vendi i qëndrimit. Gjatë relatimit të pretencës Prokurori Behar Dibra theksoi faktin se akuza u ndryshua pasi nuk u faktua përtej çdo dyshimi të arsyeshme që 3 të pandehuri kishim planifikuar sulmin ndaj policëve.

Prokuroi Dibra u shpreh se Audi është drejtuar nga Suel Çela dhe pasagjer ka qenë Enea Bekteshi. Në makinën Audi është gjetur një puro e fikur e cila është dërguar në laborator për të marre, ADN dhe ka rezultuar se është e njëjtë me atë të Çelës.

Prokurori renditi dëshmi, pamje filmike dhe rezultatet të ekspertimeve për materialet biologjike të gjetura në makinë si prova kundër të pandehurve. Përplasjen ndodhi në Tregun Agro-Ushqimor në 18 shtator të 2017-së në Elbasan.

Asokohe policia e Elbasanit kishte informacion për një grup të rrezikshëm që po lëvizte në qytet prandaj organizoi kontrolle. Përpara tregut agro ushqimore ata arrestuan Klemend Xhaferrin pasi nuk i ishte bindur urdhrit të punonjësit të policisë.

Në kohën kur polica po largohej, një Audi i blinduar përplaset me, makinën ku ishte zëvendës Drejtori Gjergji Oshafi duke venë në rrezik jetën e disa punonjësve të policisë.

Në dosje theksohet se Audin e blinduar e drejtonte Suel Çela i cili më pas u fut brenda tregut Agro-Ushqimor dhe dyshohet se u largua nga atje nëpërmjet tuneleve të nëndheshme që gjenden Brenda tregut ne pronësi të Petrit Çela, babit të Suelit./abcnews.al

vasilika.jpg
ad min17:10 | 30/10/2019

Në 1-vjetorin e vrasjes së të birit, nëna e Kostandinos Kacifas lëshoi thirrje anti-shqiptare. Mësohet se për këtë rast kanë nisur hetimet Prokuroria e Gjirokastrës pasi sektori i Luftëss kundër terrorizmit në Policinë e Shtetit i referoi materialet.

Vasilia Kacifas është 67-vjeçare dhe banon në fshatin Bularat. Gjatë ceremonisë përkujtimore në 1-vjetorin e vdekjes së të birit ajo nuk i kursye fjalët e rënda ndaj Shqipërisë dhe shqiptarëve.

Duke folur në greqisht, në prani të shumë njerëzve, një numër i madh i ardhur nga Greqia pikërisht për këtë rast, ajo ka bërë thirrje për vrasje, dhunë e luftë.

Tradhtarët. Përse i ndaluan njerëzit të vijnë? Se janë tradhtarë. Thyejuni turinjtë, vrajini, shfarosini. Janë tradhtarë. Nuk ka qeveri këtu. Vorio Epiri është tokë greke, ne jemi grekë. Do luftojmë dhe asgjë nuk do na ndalë. Jam krenare për ty biri im”, ka thënë ajo.

Prokuroria e Gjirokastrës filloi procedimin penal edhe për një ish-drejtues të degës lokale të OMONIA-s. Ai pengoi dhe kërcënoi duke bërë thirrje antishqiptare gazetarët e mediave në vend të cilët ndodheshin në hyrje të varrezave të fshatit.

Ndërkohë më 28 Tetor motra e ekstremistit grek u ndalua nga forcat e rendit që të shpaloste një pankartë për të vëllain e saj në Bularat. Policia ndaloi shpalosjen e pankartës provokuese për të minimizuar çdo mundësi tensioni gjatë ceremonisë së festimit të “Ditës së JO-së” në këtë fshat. Pasi u pengua nga policia ajo doli me deklarata të forta nacionaliste duke thënë se toka ku po qendronin ishte e të ashtuquajturit Vorio Epir dhe se Vorio Epiri ishte Greqi.

/abcnews.al

agim-kajmaku-1-1280x707.jpg
nev ila21:54 | 28/10/2019

Prokuroria e Përgjithshme e konsideron një çështje të mbyllur hetimin për kryebashkiakun e Vorës, Agim Kajmaku. Përmes një shkrese, prokurori Arben Kraja i bën të qartë Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve se ka përfunduar hetimet për shtetasin Agim Kajmaku duke bërë edhe vlerësimin e tij se kryebashkiaku i Vorës nuk është subjekt i ligjit të dekriminalizimit me veprën që ka kryer, por mandati i tij duhet të përfundojë menjëherë për shkak se ai nuk ka deklaruar veprën për të cilën ishte nën hetim në shtetin grek.

“Nga verifikimet e kryera rezulton se subjekti ka qenë në hetim dhe është arrestuar në flagrancë për qarkullim monedhash të falsifikuara. Ndërkohë në vendimin datë 13.09.2019, Nr.236/2019 të Gjykatës së Janinës, është shpallur i pafajshëm. Gjithashtu ka qenë në hetim për dy raste nga Prokuroria e rrethit Gjyqësor Tiranë, porn ë të dy rastet procedimet penale janë pushuar. Për këtë arsye subjekti nuk përfshihet në asnjë nga rastet e ndalimeve parashikuar në nenin 2 të ligjit Nr.138/2015. Ndërkohë, konstatohhet se subjekti deklarues, Agim Kajmaku(Jorgo Toto) përfshihet në përcaktimet e pikës 3, gërma “ç”, kreu III,  i vendimit nr.17/2016 të Kuvendit të Shqipërisë”.

Ndërkohë, kreu i Bashkisë së Vorës, Agim Kajmaku i është drejtuar me një shkresë kryeprokurores Arta Marku dhe KQZ, ku pretendon se nuk ka qenë në dijeni për hetimin e nisur ndaj tij në Greqi për vepër penale.

Në shkresë, Kajmaku i kërkon Prokurorisë që të administrojë në rrugë zyrtare një kopje të vendimit gjyqësor jopërfundimtar ndaj tij të Gykatës së Janinës, me emrin Jorgo Toto. Bëhet fjalë për ankimimin që Kajmaku ka bërë në Gjykatën e Apelit të Krimeve të Rënda të Selanikut, pas denoncimit të PD, e pasi e kishte marrë detyrën si kryetar bashkie i Vorës.

Duke shpjeguar ecurinë e procesit gjyqësor në shtetin grek për veprën e falsifikimit të monedhave, në 13 janar 2003 me emrin Jorgo Toto, Kajmaku thotë se është shpallur i pafajshëm nga Gjykata e Apelit të Krimeve të Rënda në Janinë.

Mosdeklarimin e këtij rasti në formularin e dekriminalizimit, Kajmaku e justifikon me mosdijeni të hetimit ndaj tij në Greqi.

Por prokurori që ka hetuar rastin e Agim Kajmakut hedh poshtë edhe këtë pretendim të tij.

“Nga verifikimet e kryera konfirmohet se subjekti Agim Kajamaku ka patur dijeni të plotë në lidhje me faktin që ka qenë në hetim penal në Greqi dhe se ndaj tij kishte një process gjyqësor penal në zhvillim. Kjo, sepse ai është arrestuar në flagrancë dhe ka dalë para gjykatës greke ku i është bërë e ditur e gjithë procedura që do ndiqet ndaj tij. Nga ana tjetër rezulton se subjekti ka kryer veprime konkrete për fshehjen këtij fakti para autoriteteve shqiptare,duke ndryshuar në datë 30.3.2004 emër/mbiemër nga “Jorgo Toto” në “Agim Kajmaku”, si dhe duke mos e deklaruar këtë fakt në formularin e Vetëdeklarimit”

Partia Demokratike i ka kërkuar zyrtarisht kryeministrit Rama të shkarkoj kryebashkiakun e tij para se KQZ t’i heq mandatin pas shkresës së Prokurorisë së Përgjithshme./abcnews.al

9A2A95D4-38E2-4613-BBB0-22A5CB45BD1E_cx9_cy7_cw83_w1200_r1_s.jpg
nev ila20:27 | 28/10/2019

Prokuroria e Përgjithshme ka dërguar në KQZ vendimin për miratimin e rezultateve të verifikimit për Agim Kajmakun.

Sipas të dhënave të administruara nga prokuroria rezulton se, kryebashkiaku i Vorës Agim Kajmaku ka deklaruar të dhëna të tjera në formularin e vetdeklarimit dhe për më tepër është munduar ti fshehë ato.

Sipas prokurorit Arben Kraja, Kajmaku vërtetë është shpallur i pafajshëm nga Gjykata e Apelit të Krimeve të Rënda në Janinë por pika 3, germa ç, kreu i III-të, vendimi nr. 17/2016 i Kuvendit të Shqipërisë përcakton në mënyrë të qartë dhe të detajuar që:

-Subjektet kanë detyrimin ligjor të deklarojnë çdo informacion në lidhje me gjeneralitetet e tyre aktuale dhe të mëparshme, rekordet kriminale brenda dhe jashtë territorit të republikës së Shqipërisë (vendime përfundimtare ose jo, hetime penale jashtë territorit të republikës, masa sigurimi personale, vendime dëbimi,  ndalime, arrestime, hetime etj), gjë për të cilën Kajmaku nuk ka paraqitur situatën reale madje e ka fshehur.

Tashmë KQZ do të vendosë në lidhje me mandatin e kryebashkiakut të Vorës, Agim Kajmakut./abcnews.al

gazmed-bardhi-1280x694.jpg
nev ila16:12 | 28/10/2019

Partia Demokratike përmes një deklarate për shtyp nga Sekretari i saj i Përgjithshëm Gazmend Bardhi ka deklaruar se Prokuroria e ka faktuar  që shenjat e gishtërinjve të kryebashkiakut të Vorës, Agim Kajmakut dhe të Jorgo Totos përputhen.

“Agim Kajmaku u përpoq të mashtronte opinionin publik. PD solli fakte të pakundërshtueshme që Jorgo Toto i arrestuar në Greqi ishte kandidati i Ramës për Vorës. Sot denoncimi është provuar zyrtarisht nga Prokuroria, ku ka provuar denoncimin e PD. Rezulton që Interpol Tirana ka sqaruar se nga Interpol Athinë,nga krahasimi i gjurmëve të Agim Kajmakut ka përputhshmëri me Jorgo Toto. Më tej prokuroria ka sqaruar se Agim Kajmaku, kandidat i Ramës në Vorë, është i njëjti person me Jorgo Toton. Konfirmohet nga TIMS.Konfirmohet se Agim Kajamku ka patur dijeni se ka qenë në hetim në Greqi dhe se ndaj tij kishte proces gjyqësor në Greqi. Nga ana tjetër rezulton se ai ka kryer veprime për fshehjen e këtij fakti duke ndryshuar emrin e mbiemrin por as nuk ka deklaruar tek dekriminalizimi. Agim Ymer Kajmaku përfshihet. Pas vendimit të Prokurorisë, është rrëzuar. Rama nuk ka vullnet për të luftuar krimin pasi pushtetin e ka në lidhje me krimin. Të shkarkojë menjëher nga detyra, Agim Kajmakun i cili është arrestuar dhe ka qenë në kërkim ndërkombëtar për një krim në Greqi ku duhej të dënohej deri në 10 vjet”, deklaroi Bardhi nga selia e PD./abcnews.al

materniteti-elbasan.jpg
ad min21:22 | 23/10/2019

6 muaj pas vdekjes së Rexhina Debrovës, pak pasi solli në jetë fëmijën e saj të parë në maternitetin e Elbasanit, Prokuroria merr të pandehur mjekun gjinekolog Ardian Kadaifçiu, i cili kishte ndjekur shtatzëninë e saj.

Lajmi behet i ditur nga burime në organin e akuzës në Elbasan, që thanë se për mjekun Kadaifçiu ka nisur hetimi në gjendje të lire. Bashkëshorti i 25-vjeçares, përmes një statusi në rrjetet sociale shprehte indinjatën që mjeket, sipas tij përgjegjës për vdekjen e Rexhinës, janë ende të lirë.

E reja, sipas mjekeve, kishte ndërruar jetë për shkak të një arresti kardiak, pasi lindi foshnjen e saj. Por familjarët e viktimës akuzuan mjekët për neglizhencë./ABC News Albania

gazment-bardhi-1.jpg
nev ila10:40 | 23/10/2019

Partia Demokratike me anët të një kërkese për informacion drejtuar Prokurorisë së Përgjithshme ka kërkuar nga kjo e fundit informacione në lidhje me procedurën e ndjekur nga organi i akuzës për Valdrin Pjetrin, Agim Kajmaku, Mark Babani. Sipas PD, organi i akuzës ka bërë përpjekje për të mbrojtur me burokraci procedurale dhe vonesa këta të fundit duke mos i marrë nën përgjegjësinë penale sipas nenit 190 të Kodit Penal i cili përcakton dënimin në nga 6 muaj deri në 4 vjet.

Partia Demokratike akuzon prokurorinë se nuk po zbaton ligjin, duke zvarritur çështjet dhe duke mos i dhënë opozitës informacionin e kërkuar për procedurën e ndjekur nga organi i akuzës, siç e parashikon ligji. PD, e konsideron mosveprimin e organit të akuzës, prej më shumë se 2 muaj të prokurorisë si përpjekje për të mbrojtur me burokraci procedurale dhe vonesa, njerëzit e inkriminuar të Edi Ramës në bashki.

Duke nisur që nga 1 gushti, PD ka paraqitur prova autentike se kandidatët e Edi Ramës në bashkitë Shkodër, Valdrin Pjetri, Vorë, Agim Kajmaku dhe më bashkinë Vau i Dejës, Mark Babani kanë te kaluar kriminale dhe si të tillë duhet të largohen dhe të ndiqen penalisht për fallsifikim të formularit të dekriminalizimit.
Por, tani, PD akuzon prokurorinë se nuk po zbaton ligjin, duke zvarritur çështjet dhe duke mos i dhënë opozitës informacionin e kërkuar për procedurën e ndjekur nga organi i akuzës, siç e parashikon ligji. PD, e konsideron mosveprimin prej më shumë se 2 muaj të prokurorisë si përpjekje  për të mbrojtur me burokraci procedurale dhe vonesa njerëzit e inkriminuar të Edi Ramës në bashki.
Kjo del në pah nga një lëtër e Sekretarit të Përgjithshëm të PD, Gazment Bardhi, për Prokurorinë e Përgjithshme, e cila i çohet për dijeni edhe KLP-së që vlerëson punën e Prokurorit të Përgjithshëm , ambasadës së SHBA, BE, OSBE dhe Këshillit të Europës. Sipas ligjit, deklarimet e rreme në formularin e dekriminalizimit dënohen me burg nga 6 muaj deri në 4 vjet.
Në respekt të ligjit, PD ka kërkuar në 5 Shtator që t’i vihet në dispozicion i gjithë dokumentacioni që tregon veprimet e prokurorisë për të bërë verifikimin e 3 denoncimeve të bëra nga PD.
“Organi i prokurorisë në shkelje flagrante të ligjit, edhe pse afati është tejkaluar disa herë, ende nuk ka vënë në dispozicion të kërkuesit dokumentacionin e kërkuar, duke na pamundësuar ushtrimin e të drejtave tona ligjore dhe duke mos bërë transparencë për opinionin publik mbi këto raste“, thuhet në kërkesën e re për informacion që Sekretari i Përgjithshëm i PD i dërgon Prokurorisë së Përgjithshme.
“Kjo sjellje e organit të prokurorisë ngre dyshime të arsyeshme mbi tentativën shtetërore për marrjen në mbrojtje të personave të inkriminuar që kanë arritur, me mbështetjen e partisë në pushtet, të uzurpojnë funksionet publike, në kundërshtim flagrant me ligjin e dekriminalizimit”, theksohet në kërkesën e PD. /abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono