portokallia

vezirja-portokalli.jpg
ad min18:00 | 06/04/2019

Alex Seitaj ishte një ndër personazhet e ftuar në emisionin “Thumb” këtë të shtunë. Ai është i njohur për publikun si tekstshkrues, këngëtar dhe aktor.

Duke iu përgjigjur se pse komedianët kanë sukses më shumë se aktorët e tjerë, Alex tha se në Shqipëri, aktorët kanë tendencën të bëjnë atë që shet. Në këtë mënyrë sipas tij, po shkohet drejt një humori të thjeshtëzuar dhe dramatik.

“Artistët shqiptarë tremben shumë kollaj dhe ne gjithmonë kemi atë tendencën, çfarë ecën, çfarë shet. Po shkojmë gradualisht drejt një humori kaq të thjeshtëzuar, kaq idiot. Në Shqipëri është e rrezikshme që ti të bësh qoftë edhe një serial dramatik se njerëzit mund të kthehen dhe të thonë kam shumë strese në jetë dhe zgjidhet gjithmonë gjëja më e thjeshtë”, tha ai.

Por Alex, kohët e fundit ka tërhequr vëmendjen me një rol të ri. Pas rikthimit në emisionin e humorit “Portokalli” pas dy vitesh, ai ka vënë në skenë rolin e Vezires. Sipas aktorit, ky rol është bërë personazh shumë feminist. Ndërkohë që me humor tha se Vezirja ka shumë para dhe është si vejusha e zezë.

“Vezirja në mendjen time nuk ka qejf këta politikanët normalë. Nuk e di se si Vezirja ka përfunduar dhe është bërë një personazh shumë feminist. Kam përshtypjen që nga vetëbesimi që ka si personazh. Është parelie e madhe. Ka vrarë burrat u ka marrë pasurinë. Vezirja është totalisht ajo vejusha e zezë. Shkon merr ça të dojë pastaj i heq qafe”, tha ai duke qeshur./abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono