Politika në ABC News

TE-GJITHE-KUNDER-BASHES-1280x720.jpg
ent ela14:37 | 10/03/2018

Lulzim Basha është vënë në shënjestrën publike javën politike që lamë pas. Një investigim mediatik amerikan, hedh dyshime se rusët kanë financuar për lobimin e tij në SHBA. Ndërsa kritikët brenda PD, paralajmërojnë krijimin e një partie të re.  Çfarë po ndodh me kryetarin e Partisë Demokratike? Detajet na i sjell Mimoza Koçiu me “Politika në ABC News”. /abcnews.al

vlcsnap-error284-1-1280x720.jpg
us er15:01 | 16/12/2017

Me përzgjedhjen e tre kandidatëve për kryeprokuror të përkohshëm, lëvizjet jo shumë të dukshme të politikës, duken të fokusuara tek periudha e pas zgjedhjes së kreut të përkohshëm të organit qëndror të akuzës. Meraku më i dukshëm është se nga cila palë do të nisë zbatimi i reformës në drejtësi. Detajet na i sjell “Politika në ABC News”./abcnews.al

vlcsnap-error033-1.jpg
us er12:49 | 05/11/2017

Dorëheqja enigmatike e kreut të SHISH ishte zhvillimi i fortë i javës politike që lamë pas. Një akt, efekti i të cilit shua me kujdes në publik, ndërsa debati për narkotrafikun u kornizua brenda mureve të kuvendit, si përplasja e të enjtes mes Edi Ramës e Lulzim Bashës. Nga devijimi i vëmendjes publike e deri tek batutat e guximshme në kuvend, këtë javë në “Politika në ABC News”./abcnews.al

Untitled.png
us er22:20 | 23/10/2017

Kërkesa e prokurorisë për arrestimin e Saimir Tahirit dhe përgjimet italiane të një organizate narkotrafiku që lakonte emrin e tij tronditën fort politikën këtë javë. Dritëhijet e kësaj ngjarje politike, me prapaskenat e saj ju ftojmë t’i ndiqni në analizën e Mimoza Koçiut me Politika në ABC News.

Untitled-5.png
us er13:26 | 23/10/2017

Tensionet e brendshme në PD janë rikthyer këtë sezon të ri politik, duke evidentuar ndarjen mes Bashës dhe një pjese të strukturave. A do të sjellë analiza dhe riorganizimi i partisë bashkimin e kërkuar, apo largime të tjera të kritikëve? Detajet i sjell Mimoza Koçiu në Politika në ABC News.

Untitled-1.png
us er15:48 | 14/10/2017

Situata e kriminalitetit në vend është bërë më në fund, objekt debati i aktorëve politikë në Kuvend.
Mes taktikës së kryeministrit për ridikulizim të opozitës, e kësaj të fundit për ta lidhur shefin e qeverisë me krimin, palët duken shumë larg një bashkëpunimi për t’u përballur ligjërisht me këtë fenomen, që po rrit pasigurinë në vend.

Untitled-2.png
us er14:10 | 07/10/2017

Deklaratat e forta të Ambasadorit amerikan në Tiranë Donald Lu, mbi fuqinë që ka marrë krimi i organizuar në vend, ishin zhvillimi që nisi javën e kaluar politike, por që sensibilizoi më shumë median se politikën. Përse politika e ka të vështirë të përballet me këtë temë dhe përse ambasadori amerikan e riktheu në vëmendje?.


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore.


Kontakt

Telefono