pijesh

1550177736-8010.jpg
Sej rie13:10 | 12/06/2019

180 milion litra alkool të kontrabanduar me një dëm prej 80 milion eurosh. Është kjo akuza me të cilën janë arrestuar 20 persona dhe disa të tjerë janë shpallur në kërkim. Pijet kontrabandoheshin në 17 vende anëtare të Bashkimit Evropian.  

Policia financiare në Udine, së bashku me ushtarakë të 12 komandave të tjera, kryen arrestimin e 20 personave në shtatë rajone të Italisë. Ata akuzohen për ideimin, promovimin dhe pjesëmarrjen në një shoqatë kriminale. Shoqata ishte aktive prej vitesh në Evropë dhe trafikonte pije alkoolike në 17 vende anëtare të BE-së. deri tani llogaritet se janë kontrabanduar 180 milion litra alkool për një dëm prej 80 milion eurosh.

Operacioni arriti të shpërbëjë një bandë, drejtuesit e të cilës ishin në Mbretërinë e Bashkuar, dhe që trafikonte kryesisht vodka, uiski dhe pije të tjera alkoolike. Pikërisht këta drejtues janë shpallur në kërkim./ABC News Albania 24/7  


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono