përgjimet

evis-kushi-1280x730.jpg
G. P.17:59 | 02/04/2019

Të tjera përgjime janë bërë publike nga PD-në, ku sipas saj funksionarë të lartë të qeverisë janë të përfshirë në çështjen “Babale”. Lidhur me akuzat dhe fakte e nxjerra nga selia blu, deputetja e PS-së Evis Kushi është shprehu se çështja “Babale” po përdoret i kalë beteja nga opozita.

Mirela Milori: Do doja një reagim të parë pasi gjatë mbrëmjes së djeshme dhe paradites së sotme opinioni është njohur me përgjime të reja dhe me akuza direkte të PD ndaj mazhorancës në lidhje me çështjen “Babale”. Do doja një reagim të forcës tuaj politike në lidhje me këtë.

Evis Kushi: Po çështja “Babale 1”, “Babale 2” dhe mesa duket do të këtë edhe një “Babale 3”, ka qenë një nga kauzat kryesore të opozitës për një periudhë të gjatë kohore,  ka qenë kali i betejës së opozitare. Por mesa duket shumë nga detajet e kësaj çështje dolën blof, të pavërteta opozita u tërhoq. Tani mesa duket ka një ringjallej të kësaj teme por unë besoj se për sa kohë kjo çështje është në Prokurori, për sa kohë ka persona të dyshuar, të akuzuar, ka dosje në lidhje më këtë çështje unë mendoj se duhet të presim drejtësinë që të thotë fjalën e saj. Ajo duhet të vërtetojë Këto që janë akuza, apo që opozita i quan fakte. Të vërtetohen nëse janë të vërteta apo thjesht janë trillime dhe fabrikime. Nëse ka fakte të reja apo duhet të dërgohen në Prokurori dhe është Prokuroria dhe gjykata që duhet të thonë fjalën e tyre.

Mirela Milori: Në fakt Çlirim Gjata ditën e sotme tha se përmes përdorimit të policisë dhe SHISH, ka thënë se Taulant Balla ka sajuar një histori të blerë me para të psita për ta përdorur kundër opozitës. Keni një qëndrim në lidhje me këtë sepse përmendet emri i zoti Balla, supozohet që të jetë dhe Gramoz Ruçi, diku përmendet një person me emrin Gramoz mendohet që mund të jetë edhe kryetari i Kuvendit. Pra një qëndrim sepse po përfshihet sipas PD gjithë kupola shtetërore.

Evis Kushi: Për sa kohë janë thjesht akuza këta duhet të vërtetohen në Prokurori dhe në Gjykatë. Ne nuk mund të themi asgjë më tepër dhe ne i inkurajojmë të gjithë ata persona që pretendojnë se kanë fakte të shkojnë në Prokurori, t’i dorëzojnë atje dhe në fund të mbajnë përgjegjësi. Qoftë ata që janë të implikuar në të tilla çështje të shkojnë para organeve të drejtësisë, por edhe nëse këto janë thjesht sajesa, personat që janë të implikuar gjithashtu të mbajnë përgjegjësi para ligjit./abcnews.al

clirim-gjata-1280x712.jpg
G. P.16:50 | 02/04/2019

Sekretari për Çështjet Ligjore pranë Partisë Demokratike Çlirim Gjata, tha se një vit pas denoncimit të skandalit të përfshirjes së vëllait të Fatmir Xhafës, përgjimet e prokurorisë faktojnë se kryeministri ka përdorur aparatin shtetëror dhe të prokurorisë në mbulimin e së vërtetës.

Për Gjatën, dosja kundër denoncuesve, ish-deputetit demokrat Ervin Salianji dhe gazetarit Jetmir Olldashi, tregon se shteti është vënë në krah të trafikantëve të drogës.

Provat e publikuara nga Ervin Salianji, sipas Çlirim Gjatës tregojnë sesi është thurur një plan ku përmes përdorimit të Policisë dhe SHISH, një dëshmitar i sajuar dhe figura të njohura të Partisë Socialiste, përfshirë Taulant Ballën, kanë fabrikuar një histori të blerë me para të pista, për ta përdorur kundër opozitës. Të gjitha këto për demokratët kanë një burim dhe ai është kryeministri Edi Rama, pa largimin e të cilit sipas selisë blu, në Shqipëri nuk do të ketë paqe sociale./abcnews.al

pergjimet-1280x622.jpg
ent ela12:02 | 31/01/2019

Zëri i Amerikës ka publikuar përgjime të tjera nga dy hetimet paralele tek Krimet e Rënda të dosjeve 339 dhe 339/1, ku dalin në dritë përfshira e krimit të organizuar në shit-blerjen e votave në Shqipëri.

Zëri i Amerikës ka publikuar të tjera përgjime të dosjes penale nr. 339 të Prokurorisë për Krimet e Rënda, ku ekspozohet ndikimi i krimit të organizuar në blerjen e votave në vend.

Të dhënat e siguruara nga investigimi i bërë i Rrjetit Ballkanik të Gazetarisë Investigative, BIRN, hedhin dritë mbi episode ku njerëz të botës së krimit dyshohet se përfshihen në zgjedhet parlamentare të vitit 2017 në Durrës, Kavajë dhe Lezhë. Referuar hetimit të dosjes paralele nr. 339/1 një prej rasteve është angazhimi i dyshuar i anëtarëve të grupit “Avdyli” të Shijakut për blerje votash në ndihmë të kryetarit të bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako gjatë zgjedhjeve parlamentare të 25 qershorit 2017. Sipas transkipteve, përfshirja e Avdylajve lidhej me marrëdhënien e tyre me Dakon.

Ndërkohë, në një përgjim të mëhershëm, Altin Avdyli përmend emrin e kryebashkiakut të Durrësit teksa flet për blerje votash.

Sipas Zërit të Amerikës, Dako nuk i ka mohuar telefonatat e tij me vëllezërit Avdyli, duke i paraqitur marrëdhëniet me ta të barabarta me ato të qytetarëve të tjerë mbështetës të tij.

Përgjim e publikuar nga Zëri i Amerikës ngrenë dyshime edhe për përfshirjen e Avdylajve në zgjedhet në Kavajë apo Lezhë. E tillë ka qenë telefonata e 27 qershorit 2017, dy ditë pas zgjedhjeve, ku flitet për shit-blerjen dhe fotografimin e votës në një zonë të Kavajës./abcnews.al

aliebaj-933x445-1.jpg
ent ela15:00 | 28/01/2019

Partia Demokratike dhe institucioni i prokurorisë janë bërë protagonistë të një debati në largësi, i cili nisi me akuzën e ish ministrit Alibeaj ndaj shefes së Prokurorisë së Krimeve të Rënda. Kjo e fundit është pjesë e dosjes 339 sipas demokratëve. Por prokurorët e çështjes e kanë quajtur jo të vërtetë akuzën, duke shkelur sekretin hetimor e duke gënjyer sipas Partisë Demokratike.

Miliona të pajustifikuara, dyshime për pastrim parash dhe në rastin më të mirë, evazion fiskal. Janë këto sipas demokratëve pjesë e dosjes së titullares së Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Donika Prela e gjendur në tryezën e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit duke vërtetuar se ky i fundit është, si e quan ish-ministri i drejtësisë Alibeaj, vegël në duart e pushtetit për të kontrolluar hyrje-daljet nga sistemi të prokurorëve dhe gjyqtarëve të korruptuar.

“Përpara se të japë vendimin për Donika Prelën, Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka për detyrë të verifikojë dy informacione të reja për Drejtuesen e Prokurorisë së Krimeve të Rënda. Së pari, të konfirmojë që Donika Prela, në konflikt të hapur interesi, është takuar gjatë periudhës që ishte nën veting me anëtaren e trupës së vetingut, Valbona Sanxhaktari”.

Për këtë, deputeti demokrat i sugjeron shkallës së parë të Vettingut, të kërkojë tek kamerat e sigurisë së Prokurorisë së Krimeve të Rënda në muajt Nëntor – Dhjetor. Së dyti, një pyetje edhe më e vështirë.

“A është Donika Prela pjesë e dosjes 339, e kapur në përgjim me bandën e Avdyljave duke biseduar me kreun e bandës Astrit Avdylaj? Përgjimet e dosjes 339 janë bërë në kohën kur Donika Prela drejtonte Prokurorinë e Durrësit dhe Astrit Avdylaj u arrestua për armëmbajtje pa leje, por më pas u lirua si i pafajshëm”.
Përgjigja për pyetjen e dytë, i erdhi shpejt selisë blu nga prokurorët e çështjes “339”, Vladimir Mara dhe Dritan Prençi. Duke e konsideruar pyetjen e shtruar nga Alibeaj, si fakt të servirur, prokurorët mohojnë e përfshirjen në përgjimet e dosjes 339 të Donika Prelës në komunikim me anëtarë të grupit Avdylaj.

Akt të paprecedent e quan Partia Demokratike këtë përgjigje të dy prokurorëve, të cilët sipas selisë blu nxorrën sekretin hetimor në shkelje flagrante të Ligjit, për të gënjyer në favor të shefes së tyre Prela. Faktet, sipas reagimit të PD-së, ndodhen pikërisht në dosjen 339.

“Këtë e provojnë përgjimet e muajit janar 2018.Duke qenë se tani Donika Prela e ka cënuar sekretin hetimor, le t’i shkojë deri në fund! Të urdhërojë të bëhen publike përgjimet audio të bandës së Avdylajve në muajin janar 2018, kur në makinën e kreut të bandës u gjet një armë pa leje, 9 mm, dhe Astrit Avdylaj u arestua në flagrancë.”

Reagimi i Partisë Demokratike vijon duke i kërkuar organeve të Vettingut që ta detyrojnë Donika Prelën të përgjigjet, nëse ka urdhëruar e firmosur lirimin e kreut të bandës së Avdylajve dhe nxjerrjen e tij të pafajshëm në janar të 2018-ës, kohë kur Donika Prela drejtonte Prokurorinë e Durrësit./abcnews.al

hekuran-1280x626.jpg
ent ela22:24 | 20/01/2019

Hekuran Hoxha i arrestuar dy ditë më parë nga policia është një  nga persona kyç që kishte për detyrë trafikimin e drogës që do prodhohej në laboratorin e Hasit. Kanë qenë përgjimet që kanë zbardhur gjithë skemën e lidhjes së tij me me biznesmenin Admir Hoxha.

Hekuran Hoxha personi që do trafikonte drogen që do prodhohej në laboratorin e Hasit dhe Admir Hoxha ideator dhe financues i projektiti kanë qenë nën përgjim nga Prokruroia e Krimeve të Rënda. Në dosje thuhet se biznesmeni Admir Hoxha ka komunikime te vazhdueshme me të ndaluarin e dy ditëve më parë. Ata flasin për prodhimin e sasive të ndryshme droge dhe më pas trafikimin e saj. Po ashtu sqarohet se Hekuran Hoxha flet më pas me shtetasin Saimir Gjepalin i arrestuar gjatë operacionit volvo 4. Sipas Prokurorisë ky i fundit bashkëpunon ngushtë me pjesën tjetër të grupit të Shijakut, ku qëllimi është trafikimi i drogës në vendet e Europës perëndimore. Ideatori i laboratorit, Admir Hoxha prej 3 muajsh është në kërkim pasi nuk është ndalur. Por i gjithë aktiviteti i tij është i dokumetuar në dosjen e Prokurorisë. Biznesmeni, kishte kontaktuar dy shtetas turq dhe 1 kosovar, edhe ata të shpallur në kërkim, për të sjellë në Shqipëri lëndën e parë për prodhimin e kokainës dhe heroinës dhe për të prodhuar drogat e forta. Admir Hoxha i ka takuar në hotelin e tij në Rinas turqit Iskander Saleh dhe Nedjet Cesuroglu që mbante edhe emrin Lavdërim Limani si dhe me shtetasin nga Kosova, Xhemal Sala, me të cilët ka bashkërenduar punën për laboratorin./abcnews.al

KRONIKE-PERGJIMET-GILMANDO-DANI.mpg_snapshot_00.08-1280x720.jpg
G. P.16:33 | 25/12/2018

Gjykata për Krimet e Rënda ka refuzuar kërkesën e Gilmando Danit, krahut të djathtë të Emiliano Shullzit për t’i vënë në dispozicion dy përgjime që u bënë “mollë sherri” gjatë procesit. Sipas avokatëve, përgjimet nuk u bënë prezente nga prokuroria, pasi provonin se biznesmeni Ylvi Beqja kishte pasur marrëdhënie të mira me të pandehurit para arretimit të tyre.

Një muaj pasi dha një total prej 55 vitesh burg për Emiliano Shullazin dhe të bashkëpandehurve, Gjykata për Krimet e Rënda ka refuzuar një kërkesë të krahut të djathtë të tij, Gilmando Danit. Pak ditë pas dënimit, Dani, i është drejtuar me një kërkesë gjykatës për t’i vënë në dispozicion transkiptet e dy bisedave telefonike të përgjuara mes tij dhe biznesmenit Ylvi Beqja, dëshmitar i mbrojtur, që pretendoi se është kërcënuar dhe gjobitur nga grupi.

Bëhet fjalë për dy biseda telefonike të datës 5 Mars 2016, një muaj para arrestimit të të pandehurve të dosjes. Dy transkiptet janë bërë objekt debati edhe gjatë procesit gjyqësor, ku avokatët lëshuan akuza në drejtim të prokurorëve në sallën e gjyqit duke pretenduar fshehjen e tyre. Avokatët pretenduan se përmbajtja e bisedave do të rrëzonte akuzën, pasi në to dëgjohej Gilmando Dani teksa komunikonte në mënyrë miqësore me biznesmenin Beqja. Por kërkesa e Gilmando Danit, për t’i pasur këto nuk ka gjetur miratimin e gjykatës. Sipas vendimit të gjyqtares Etleva Deda, një kopje e të cilit u sigurua nga ABC News pretendimi i Danit është i pabazuar në ligj.

Gjykata argumenton se procedimi penal nr.1 i vitit 2016 është në fazë hetimi paraprak dhe për këtë shkak, kërkesa për zotërimin e transkipteve duhet të shqyrtohet nga përfaqësuesit e akuzës. Pesë të pandehurit e grupit të Shullazit po vuajnë dënimet e dhëna në Shkallën e Parë në 13 nëntor 2018, pasi u fajësuan për “gjobëvënie” dhe “grup të strukturuar kriminal”, dënime që janë ankimuar në Apelin e Krimeve./abcnews.al

KRONIKE-PERGJIMET-MISHEL-PRFELA.mpg_snapshot_02.28-1280x716.jpg
G. P.19:07 | 17/11/2018

Përgjimi i bisedës ku planifikohej krimi ka qenë një nga provat më të forta të Prokurorisë në gjykimin e dy personave të akuzuar për vrasjen e mbetur në tentativë të aktorit Mishel Prela, korrikun e vitit 2017 në Tiranë. “ABC News” ka siguruar dosjen e gjykatës, ku zbardhet kjo bisedë e zhvilluar mes të akuzuarit si autor i krimit, Shkëlzen Buci dhe porositësi i tij, Ervin Zallumi teksa ky i fundit i vë në dispozicion armën e krimit. Përgjimi është bërë përmes një aparati celular nga vetë Buci, të cilit i ishin premtuar 80 mijë euro për vrasjen. Në bisedë Zallumi jepte instruksione për krimin.

B: “Puna është kështu or burrë, se të jepet variant, p.sh. është tu ik për në shpi ai më kupto, në makinë diku”.

A: “Po”.

B: “I shko me motorr tek dera, pam-pam-pam, mbaro punë dhe ikën mo burrë, a më kupto. Se mund të jepet mundësia”.

A: “Po, e marr vesh”.

B: “Mund të jepet mundësia kudo. Jo e kam idenë këtu. Që mos më humb shumë kohë. Më kupto, këtu e kisha hallin. Që të mos humbium shumë kohë”.

A: “Nuk bën zhurmë ajo, nuk bën zhurmë fare”.

Me tej bashkebiseduesit pretendojnë se është koha më e përshtatshme për shkak të situatës politike.

A: “Këto 10 ditë duhet me kry punë o vlla se…”

B: “Kjo është pra ideja o burrë, pasi unë desha me u nxitu. Unë këtë thashë”.

A: “Tashti shko, bam-bam, mbaro punë, se tani nuk ka mo as polici. Nuk funksiono as një gjo. Është kohë zgjedhjesh, është qeveri teknike, ministra teknikë, çdo gjë teknike. Nuk ka as kontroll, as postoblloqe”.

B: “Na u desh një kështu mo burrë, t’i kishim ra, se me dy copë nuk ka ku të shkojë. I bie një herë pa zhurmë o burrë, që mos bëjmë rrëmujë a më kupto”.

Në vijim të bisedës Shkëlzen Buci dhe Ervin Zallumi diskutojnë se si duhet të largohen nga vendi i krimit dhe si të ruhen nga kamerat.

A: “Këto 10 ditë o vlla. Në momentin që do vijë nuk ka nevojë me ik me shpejt. Bam bam dhe hajt shnet. Mund të ikësh dhe me biçikletë. I hypën biçikletës edhe… Tani duhen gjëra mos me ra në sy. Se me qenë me motorr të madh. Yyyy motorri i madh është kot”.

B: “Ti thu nuk bo punë motorri i madh?”

A: “Po jo o burrë, ça thu. Pse me rreziku kot, kamikaz”.

A: “Thjesht domethënë. Edhe ruj një çik zonën, ku ka kamera, ku nuk ka kamera. Në momentin që do ikësh, mos hiq kapelen ku ka kamera. Ku e shef se ka kamera, se ka biznese ene gjona, se duken kamerat”.

B: “Normal. Në qoftë se ashtu, këtë po e hudh unë, në qoftë se ashtu. Un do e përdor me doreza”.

A: “Po pra do ta pastrosh mirë”.

Me gjithë planifikimin Policia dhe Prokuroria mundën të zbardhnin plotësisht ngjarjen dhe të dërgojnë si të pandehur Ervin Zallumin e Shkëlzen Bucin. Në përfundim të gjykimit Zallumi dhe Buci u dënuan me nga 12 vite burg për akuzën e “vrasjes me paramendim”, mbetur në tentativë, “prodhim e mbajtje narkotikësh” dhe “armëmbajtje pa leje”./abcnews.al

dako-biseda-me-nicen-933x445.jpg
G. P.19:54 | 25/10/2018

Klan publikon telefonatat e zbardhura nga Prokuroria

Vangjush Dako, kryetari i Bashkisë së Durrësit, rezulton të jetë përgjuar nga Prokuroria e Krimeve të Rënda në një bisedë telefonike me një person që në dosjen e organit të akuzës identifikohet si Niçja.

Televizioni Klan ka siguruar një pjesë të bisedës së Dakos që sipas Prokurorisë mban numrin 069 20 99 300 dhe Niçes që mban numrin 89 67 77 65 dhe që ka qenë objekt i përgjimit.

BISEDA 1 –

Niçja: Hë kryetar, hë vllai.

0692099300: Niçe, ku je?

Niçja: Këtu vërdallë…

0692099300: Ku është Astriti?

Niçja: Ka lëviz një çikë.

0692099300: Ku ka lëviz? Jashtë Durrësit?

Niçja: Eh… ça ka? Ka ndonjë gjë?

0692099300: Po jo mo, doja ta takojsha, ta falenderojsha, ta pyesja një çikë.

Niçja: Po, po ku je ti? Të vij të të takoj…

Njësoj është, si ai si unë, e di që jemi një

0692099300: Po mirë mo mirë, por doja ta takoja…kanë pi ato.

Niçja: Po, e di po, kanë lëviz… Me të taku një çikë unë ty!

0692099300: Unë tani jam duke ardh nga… rrugës… rrugës…

Po kush është Nicja, cila është lidhja e Vangjush Dakos me të dhe për çfarë bisedon kryebashkiaku i Durrësit me këtë individ?

Vangjush Dako do të japë sqarime për këtë përgjim sonte në emisionin “Opinion” në Tv Klan, në orën 21:00, përballë një paneli gazetarësh.

Pjesë e përgjimeve të Prokurorisë është një tjetër bisedë e zhvilluar mes një personi të paindetifikuar dhe Niçes, që kuptohet se është objekti i përgjuar në shumë raste nga organi i akuzës, ashtu si në rastin e telefonatës me kryebashkiakun.

BISEDA 2 – NIÇJA

1-            Niçja: Të marr unë se jam me rob pra…

2-            Alo, ça po bën?

1-            Niçja: Të marr unë se jam me rob të thashë!

2-            Ku je? Je andej nga fshatrat, ku ishe?

1-            Jo! Jo! Jo!

2-            Kam ca me mbiemër Kurti, kam zonjën këtu…

… po deshe…

1-            Niçja: ...mirë…

2-            6 veta janë!

1-            Niçja: Hajt se të marr unë!

2-            Thuaj Vangjushit t’i japim ndonjë lek, që të ..tojnë (nuk kuptohet)!

Edhe për këtë përgjim, pjesë e dosjes së famshme 399 Vangjush Dako pritet të japë sqarime në orën 21:00 në Opinion në Tv Klan, sikundër edhe për akuzat që ka artikuluar kundër tij Partia Demokratike, si të lidhur me bandën e trafikut të drogës në Shijak, të cilën, opozita thotë se e ka përdorur për blerje votash.

Tv Klan

PERGJIMI-TELEFONAT-TRUMP-1-1280x739.jpg
ent ela11:16 | 25/10/2018

Mediat amerikane duke cituar burime të inteligjencës japin alarmin se telefonatat e presidentit Trump përgjohen nga Kina dhe Rusia. Nju Jork Tajms shkruan se këto dy vende mbledhin informacion në këto përgjime dhe e përdorin për të ndikuar politikën në SHBA. 

Inteligjenca amerikane ka zbuluar që Rusia dhe Kina përgjojnë telefonatat personale të presidentit Donald Trump për të marrë informacion në mënyrë që të ndikojnë politikën amerikane. Kështu shkruan Nju Jork Tajms, që shpjegon se Trump nuk ka hequr dorë nga thirrja e miqëve dhe të besuarve të tij nga 3 telefonat celularë personalë, edhe pse është paralajmëruar për faktin që nuk janë të sigurtë.

Pekini ka regjistruar personat me të cilët Trump flet më shpesh, duke i futur në listën e personazheve që janë objektiv i përgjimeve, të cilët i bombardon me mesazhe në favor të Kinës. Angazhimi rus është më pak i shënjestruar: dëgjon biseda për të kuptuar se si Trump mendon. Dy nga personat më të telefonuar nga Trump janë identifikuar nga Pekini si Stephen Schwartzman dhe Steve Wynn. Një zëdhënës i Schwartzman, i cili është drejtues i fondit amerikan “Blackstone”, tha se ai ishte i lumtur që ka bërë ndërmjetësuesin për çështje të ndryshme mes dy vendeve me kërkesë të palëve. Asnjë koment nga ana e Wynn, ish-biznesmen në fushën e kazinove.

Ndërkohë, Trump posedon 3 iPhone: 2 prej tyre janë bërë më të sigurtë nga Agjencia për Sigurinë Kombëtare ndërsa i treti është si gjithë të tjerët. Disa këshilltarë të presidentit kanë treguar për Nju Jork Tajms që Trump nuk duhet të ndajë me këta miq, përmes këtyre celularëve, informacione konfidenciale. Gjithmonë sipas gazetave amerikane, presidenti refuzon të ndryshojë telefon çdo muaj, duke nënvizuar se është një praktikë e parehatshme. /abcnews.al

PERGJIMET-QENDRA-MASAZHI-1280x706.jpg
ent ela15:06 | 07/10/2018

Njerëz të njohur të ekranit, zyrtarë dhe familjarë kanë qenë klientë të zakonshëm të qendrave të masazhit në Tiranë, ku sipas prokurorisë kundrejt pagesës ofroheshin edhe shërbime seksuale.

Detajet dalin në dritë në përgjimet e kryera për llogari të hetimit të zhvilluar ndaj tre administratorëe të këtyre qendrave, të proceduar penalisht dy javë më parë për “shfrytëzim prostitucioni” dhe “mbajtje e lokaleve për prostitucion”.  “ABC News” ka siguruar disa nga transkiptet e bisedave të nxehta të përgjuara mes masazhatorëve dhe personit të autorizuar nga prokuroria për veprimin e simuluar.

Pa ditur se po regjistoheshin punonjëset kanë bërë biseda të lira, duke treguar edhe llojin e klientëve që frekuentojnë qëndrat, si në këtë përgjim:

Agjenti: Po noj shërbim tjetër ofroni ju? Se andej nga jetoj unë, qendra masazhi i ofron të gjitha shërbimet.

Masazhatorja: Avash ti. Ti sot erdhe për herë të parë. Kërkon shërbime ekstra. Ne ato i bëjmë me njerëz të njohur, njerëz që janë çdo ditë para ekranit. Por kur të njihemi më mirë atëherë folim. Herë tjetër kur të vish do të futesh nga mbrapa, jo nga hyrja kryesore. Këtej nga hyjnë njerëz me kollare.

Në një tjetër bisedë, Masazhatorja e një prej qendrave të goditura nga operacioni policor i koduar “Ekstra service” i tregon agjentit nën mbulim si mund të shkojë në qendrën estetike pa rënë në sy.

Agjenti: Shiko, disa nuk e kanë problem, futen dhe ashtu. Disa e dun pak si fshehtas. Si…

Masazhatorja: Si fshehtas sa të dush.

Agjenti: Unë për shembull erdha fshehtas nga punëtorët e mi po…

Masazhatorja: Po.

Agjenti: Unë e kam besdi kur shoh 4-5 femra aty. Desha të dal i herë prapë mbrapsht.

Masazhatorja: E.

Agjenti: Desha t’dal prapë mbrapa. Desh u ktheva, sa pashë 4-5 goca. Pastaj u futa, s’e mendova.

Masazhatorja: Ti s’e ke pas dhe numrin. Se për shembull, ta kesh numrin e pronarit dhe s’ke nevojë me u fut ashtu. A kupto? E thi du me filanin dhe të ço ke dhoma.

Agjenti: Ashtu e?

Masazhatorja: Është edhe nji dhomë mbrapa. Është nji dhomë. Futesh në pallat fshehtas nga mbrapa. Futesh dhe s’të shef njeri. Aty nuk shef as goca, asnji. Vetëm ajo që vje me të bo masazh. Aty të fut në dhomë, manej je….

Agjenti: Po.

Masazhatorja: Je në rregull. Jo me ka sa të dush që vin kshtu si thu ti. S’dun me i pa njeri. Futen, vijnë me syze, me kapuç, edhe familjarë.

Një tjetër bisedë me interes për hetimin është ajo ku Masazhatorja e një prej qendrave të masazhit diskuton me agjentin për çmimin e shërbimeve ekstra.

Masazhatorja: Po varet çfare kërkon ti shtesë. Çfarë shërbimi kërkon ti.

Agjenti: Po ku di unë. Unë veç pyetje bëj. Ti ca më ofron?

Masazhatorja: Këtu ka masazhe i kompletuar, gjithë trupi. Tjetër nuk ka.

Agjenti: Më thuaj sa është e përfshirë kjo e kompletuar.

Masazhatorja: Po ti jep vetë një ide dhe të them unë.

Agjenti: Po ta rrisim dhe një tridhjetëshe je në rregull.

Masazhatorja: Ok. Domethënë i bie dopjo masazh. Shtatëdhjetë i gjithë trupi. Se ata që kërkojnë shumë nuk marrin asgjë, por ti nuk kërkove asnjë gjë.

Agjenti: Unë dua të dal i kompetuar që këtej.

Masazhatorja: Që të dalësh i kompletuar që këtu duhet të heqësh brekët.

Agjenti: Unë doja ti t’më bëje veç mu masazh.

Masazhatorja: Okej. Dy mijë euro du rrogë mujore, se aq më shkon rroga këtu. Të pyes si ndjehesh tani, je pak më i lirshëm? Do të bëj unë ty që herën tjetër kur të vish të jesh më i lirshëm. Më ke thënë tetë. Mos i ke numëruar gabim?

Agjenti: Po pastaj, ç’problem ka. I ke shumë?

Masazhatorja: Ok, faleminderit, m’i ke dhënë vetë.

“ABC News” zotëron dhe një sërë përgjimesh të tjera, por për shkak të përmbajtjes së tyre tejet të lartë erotike dhe në emër të profesionalizmit dhe kodit të etikës zgjedh të mos i ndajë me publikun.


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono