patrulla

policia-rrugore-1280x960.jpg
ad min17:14 | 21/08/2019

Një i ri nga Divjaka është vënë në pranga këtë të mërkurë. Mësohet se 27-vjeçari E.B ka kundërshtuar me dhunë dhe ka goditur me grushte dy punonjës të Patrullës së Përgjithshme.

Ngjarja ndodhi në rrugën e plazhit të Divjakës, ku i riu drejtonte automjetin tip “Land Rover”. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnje për veprën penale “Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik”./abcnews.al

ferrari.jpg
nev ila15:23 | 19/07/2019

Arratisja spektakolare nga patrulla e policisë me Ferrarin. Video mbresëlënëse që shihni është vërtetë për të “mbajtur frymën”.

Pa dyshim, faktori i fatit dhe aftësitë e jashtëzakonshme të shoferit, si dhe sjellja e përsosur e makinës së Ferrarit … kanë luajtur rolin e tyre.

Argëtohuni!/abcnews.al

Ferrari Escapes Police In Style Animation

That's one way to escape the police… ??

Publiée par LADbible sur Vendredi 19 juillet 2019

policia-e-kosoves-dhe-e-lezhes.jpg
ad min14:47 | 15/07/2019

Në Lezhë që prej nisjes së sezonit veror po funksionojnë dy patrulla ato të policisë lokale dhe të Kosovës. Bashkëpunimi mes dy policive bëhet për të shmangur trafikun gjatë verës sidomos në zonën e Shëngjinit, e cila është ndër destinacionet më të frekuentuara nga pushuesit kosovare.

Rrugorët e Lezhës po mbështeten edhe nga homologët e tyre nga Kosova. Bashkëpunimi bëhet për të përballuar trafikun gjatë sezonit veror. Këto patrulla zëvendësohen në mënyre të vazhdueshme ndërsa janë përqendruar në akset me qarkullimin më të lartë.

Shefi i qarkullimit rrugor në Lezhë Altin Mema thotë se Policia e Kosovës ka të njëjtat të drejta si ajo lokale. Rrugorët nga Kosova do të qëndrojnë deri në fund të sezonit turistik veror për të shmangur jo vetëm trafikun, por edhe aksidentet e mundshme rrugore. Bregdeti i Shëngjinit në Lezhë është ndër destinacionet e preferuara të pushuesve nga Kosova./ABC News Albania 24/7


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono