pasditja

vlcsnap-error133-1280x721.jpg
us er13:47 | 14/01/2018

Reshjet pritet të përfshijnë vendin duke filluar nga pasditja e së dielës. Parashikimi vjen nga Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, sipas së cilit reshjet do të jenë intensive të shoqëruara me shtrëngata në Shkodër, Kukës e Lezhë. Ndërsa në Dibër, Durrës, Tiranë, Elbasan pritet të jenë të dobëta deri në mesatare. Reshje në formë bore pritet të bien mbi 500 metra mbi nivelin e detit, ndërsa në zona të kufizuara të veri-lindjes edhe më poshtë se ky nivel. Të hënën temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit parshikohet të arrijnë në bregdet 6 °C dhe 13 °C, në vendet e ulëta 4 °C dhe 11 °C, ndërsa në vendet malore -1 °C / 5 °C./abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono