Partizani

armando-cungu.png
G. P.23:15 | 09/10/2018

Një konflikt brenda skuadrës ka shpërthyer te Kukësi, që doli i mundur në sfidën e Superligës ndaj Partizanit. Trajneri Cungu përplaset me një nga lojtarët kryesorë.

Nuk mjafton humbja, por ja edhe problemet pas saj. Kukësi nuk ia doli ndaj Partizanit, edhe pse u përpoq shumë, ndërsa pas ndeshjes situata u rëndua nga një konflikt brenda ekipit. Trajneri Armando Cungu pati kritika ndaj sulmuesit kryesor, Rezhinaldo, ndërsa foli për Supersportin, por sulmuesi duket se nuk i priti aspak mirë fjalët e tij.

Afrikani reagoi dhe pati ofendim për shkodranin, të paktën siç jepet në intervistën e tij për “Panorama Sportin”, duke e ftuar që të mos qahet në televizione. Nuk dihet nëse do të ketë ndëshkim për Rexhinaldon, por për momentin, Kukësi ka shumë nevojë për të.

Burime në klub pohuan për ABC News se drejtuesit mendojnë se nuk kanë sulmues tjetër përveç afrikanit, pra edhe mund ta tolerojnë sjelljen e tij, ndonëse mund të jetë trajneri që mund të mbajë qendrim.

Presidenti Gjici është i bindur se shumica e 14 lojtarëve të sjellë në verë nga trajneri i mëparshëm, Pakult, nuk rezultuan të suksesshëm, ndërsa pritet janari për të sjellë përforcime. Kjo gjendje, plus dëmtimi i Musollit dhe Rrumbullakut, kanë bërë që Gjici të mos e kërkojë fajin tek trajneri, siç ka ndodhur jo rrallë në të kaluarën.

Vetë Cungu theksoi këto probleme për ekipin e tij.

“Nëse pretendon për kampion nuk duhet të pretendojmë me fjalë por me vepra në fushën e lojës. Natyrshëm për të dalë kampionë kërkohen kampionë sikurse edhe djem të rinj si Mala dhe Asani që po rezultojnë determinantë për Partizanin”, tha ai.

A ka shpresë Kukësi pas humbjes me Partizanin?

“Kundërshtatri është gjashtë pikë para. Nuk është e thënë që është fundi”, tha Cungu.

Lajmi i vetëm i mirë është që Rrumbullaku mund të kthehet kur të rinisë Superliga./abcnews.al

PARTIZANI-I-VETEM-NE-KRYE-ABC-M-4-T-2-HD.mpg_snapshot_00.51-1280x720.jpg
G. P.19:53 | 08/10/2018

Partizani u ngjit i vetëm në krye të Superligës pas fitores me Kukësin. Gjithsesi, edhe pse suksesi u arrit, skuadra kryeqytetase nuk u tregua bindëse. Duhet të themi përsëri se është hera e duhur.

Partizani, mesa duket, ka rastin më të mirë për të fituar titullin që i mungon prej 25 vitesh, dhe për t’i bërë tifozët më në fund të lumtur. E tregoi fitorja në “Elbasan Arena” ndaj Kukësit në javën e 8 të Superligës, një nga ato suksese që të bëjnë të mendohesh. Kur një ekip ia del edhe kur nuk luan mirë, do të thotë se është i frikshëm, pasi përveç zotësisë së tij, ka me vete edhe fatin. I tillë, triumfi në atë që ishte fushë kundërshtare, vulosur me një gol të të riut të konfirmuar Mala, dhe mbrojtur me forcë nga portieri Alban Hoxha, por edhe nga destini.

Trajneri Skënder Gega u shfaq edhe një herë fitues, me të gjashtin tripikësh në 8 ndeshje të kampionatit, veçse iu kthye përsëri modës me një gol të vetëm. Në të kundërt, kolegu i tij, trajneri i Kukësit, Armando Cungu, duhet të jetë tepër i dëshpëruar. Skuadra e tij ia kishte dalë të merrte pikë dhe të dilte në krye edhe duke luajtur keq, ndërsa ndaj kryeqytetasve u paraqit shumë mirë, por humbi. Kur duhet edhe një javë për t’u mbyllur faza e parë e Superligës, Partizani mban i vetëm vendin e parë me 19 pikë, ndërsa Kukësi është i katërti me 13.
Rivaliteti sidoqoftë pritet të jetë I fortë me Skënderbeun, pse jo, edhe me Laçin./abcnews.al

sh.png
G. P.18:36 | 06/10/2018

Tifozët e Partizanit janë tepër të shqetësuar në prag të ndeshjes ndaj Kukësit. Ata nuk janë të kënaqur me orarin, një problem që e theksoi edhe trajneri Gega.

Janë të bindur se kundër tyre ka një komplot.

Tifozët e Partizanit ndihen keq për orarin e ndeshjes së të hënës ndaj Kukësit në Superligë, pasi duhet të jenë në “Elbasan Arena” përpara orës 13:45. Natyrisht, kanë të drejtë pasi është ditë pune, madje fillimi i javës, ndërsa sfida e javës së 8 nuk do të jetë në kryeqytet dhe do të humbet kohë për të shkuar në Elbasan e për t’u kthyer.

Tifozët e kanë shprehur haptazi shqetësimin e tyre në komentet në faqen zyrtarë të klubit në Facebook.

Jo plotësisht i qetë edhe trajneri Gega, ndonëse ai e sheh pa ndryshe këtë problem.

“Është e vërtetë, është shqetësim. Personalisht nuk kam ndonjë eksperiencë të madhe në Superligën shqiptare. Ndoshta jashtë shtetit luhet në 13 e 45. Kjo nuk është zgjedhja jonë. Nuk jemi ekipi pritës. Në fakt shqetësohem se edhe ushqimi, oraret dhe regjimi ynë do jetë ndryshe, megjithatë kundërshtari këtë do bëjë”, tha Gega.

Gjithsesi, më shumë rëndësi ka vetë ndeshja ndaj një kundërshtari të fortë si Kukësi.

“Nuk besoj se Kukësi zbehet si ekip edhe pse ka humbur karshi Skënderbeut. Mendoj që do vijë dhe do japë 100% kundër nesh dhe ne jemi përgatit për t’i vlerësuar sepse janë ekip për t’u vlerësuar. Kanë bërë një histori”, tha trajneri i Partizanit gjatë konferencës për shtyp.

Lavdërimet po vijnë me shumicë pasi të kuqtë janë ngjitur në vend të parë.

“Në qoftë se kampionati mbaron pas dy javësh do thoja me kënaqësi që jemi për titull se jemi tre pikë para, por do luajmë nga tri ndeshje me secilin kundërshtar me Tiranën, Flamurtarin, qoftë edhe me Durrësin. Mendoj që kemi bërë një performancë të mirë. Jemi munduar që secili nga ne të korrigjohet”, u shpreh Gega.

Në krah të trajnerit, në konferencë doli edhe mbrojtësi Atanda.

Afrikani vlerësoi atmosferën ndryshe tek ekipi, komunikimin më të mirë, dhe kjo sipas tij ka bërë ndryshimin këtë sezon. Mbrojtësi paralajmëroi sidoqoftë, se do të ketë momente të vështira, dhe Partizani duhet të jetë i përgatitur për t’i përballuar, nëse dëshiron të fitojë titullin.

Për tifozët e Partizanit, ndërkaq, është edhe shqetësimi i çmimeve të biletave, pasi do të duhet të paguajnë 500 dhe 1 000 lekë të reja për copë, në varësi nga tribuna, dhe ata gjithashtu mendojnë se kjo bëhet për të bërë që skuadra e tyre e zemrës të ketë sa më pak përkrahje në stadium./abcnews.al

partizoni.png
G. P.22:24 | 03/10/2018

Partizani u ngjit në mënyrë impresionuese në krye të Superligës, pas fitores bindëse me Teutën. Kryeqytetasit triumfuan 3-0 në stadiumin “Selman Stërmasi”.

E mira do kohën e vet, por duket se më në fund ka ardhur.

Partizani është, mesa kuptohet, e mira numër 1 e këtij kampionati, siç e tregoi me suksesin ndaj Teutës edhe pse duhet të presë reagimin e rivalëve. Një sukes 3-0 ndaj një ekipi që pak ditë më parë mundi 2-0 Skënderbeun kampion, pra diçka aspak e vogël.

Ky është Partizani i Skënder Gegës, trajnerit që ka provuar kapriçot e profesionit duke punuar me ndërprerje të mëdha, por që po ndihet vërtet profesionist në atë që mund të quhet shtëpia e tij. Epërsia e të kuqve në “Selman Stërmasi” ndoshta nuk ishte dërrmuese, por gjithsesi e tillë që mund ta ketë vetëm një skuadër e përgatitur mirë, që e meriton emrin kolektiv.

Jasir Asani është lojtari i momentit, autor i dy golave, ndërsa dallohen edhe të tjerët, Mala, Hila, Mensah apo Telushi, pa harruar kapitenin Alban Hoxha, një garanci në portë. Me këtë fitore, Partizani u ngjit në kuotën e 16 pikëve, me 5 fitore në 7 javë Superligë, ndërsa humbja e javës së parë në Korçë ka nisur të harrohet, ashtu siç po harrohet edhe goli i vetëm i pësuar.

Tifozët u kënaqën jo vetëm për fitoren, por sidomos për lojën dhe për golat që po shënohen të shumtë, dhe për herë të parë pas kaq kohësh, ekipi i tyre ka më shumë rrjeta sesa ndeshje. Tashmë, kryeqytetasit presin rezultatin e rivalëve direktë për titull, në sfidën e Korçës, që do të luhet këtë të enjte, mes Skëndebeut e Kukësit.

Gjithsesi, ata e kanë hedhur bindshëm kandidaturën për titull./abcnews.al

PARTIZANI-LUAN-ME-TEUTEN-ABC-M1-T2.mpg_snapshot_00.34-1280x720.jpg
ent ela18:45 | 02/10/2018

Partizani e ka zhvendosur vëmendjen nga fitorja në derbi, pasi do të luajë një tjetër sfidë të fortë të Superligës. Kryeqytetasit shkojnë këtë mesjavë në fushën e Teutës.

Është shumë bukur kur del në konferencë pas një fitoreje. Sidomos kur e bën këtë në derbi. Partizani ka të drejtë të shijojë ditët e qeta dhe në ambient të shkëlqyer rreth e rrotull, në vijim të suksesit ndaj Tiranës, por trajneri Skënder Gega për fat ka pjekurinë e duhur për të bërë paralajmërimin.

Skënder Gega, trajner i Partizanit: “Pas një ndeshje derbi në fund fare 3 pikë kemi marrë, nuk kemi marrë më tëpër. Por ka qnë një histori që ka fol për derbin dhe atmirësisht e kaluam me sukses. Kjo është një ndeshje e radhës që duhet ta marrim po aq seriozisht sepse kemi qëllimet tona, objektivat tona.”

Tirana mbeti prapa, por sfida e radhës në Superligë është në fushën e një kundërshtari tepër të fortë si Teuta.

“Unë e pashë ndeshjen me Durrësin, Teuta-Skënderbeu, një ndeshje shumë e mirë, unë mendoj se e meritoi fitoren. Është një ekip shumë i mirë, ka një grup shumë të mirë futbolli dhe do të jemi gati që të përgjigjemi.”

Një nga ish-lojtarët e njohur të Partizanit, Adnan Ocelli, nuk e quan ekipin për titull.

“Nandi është pjesë e historisë, si shumë ish-a të tjerë dhe në prizmin e tij e sheh dhe mund të ketë edhe të drejtë secili ka perceprimin e vet. Ne jemi modestë, jemi nerëz që duhet të punojmë nëpërmjet punës. Jo vetëm dëshira që ti bashkojmë të gjitha bashkë. Patjetër që ka të meta, kampionati është shumë i ngjeshur, shumë i fortë dhe shumë ekipe pretendente. Ne jemi një nga ato.”

Ja edhe Ardit Hila, ish-lojtar i Teutës, që do të luajë përballë durrsakëve.

Ardit Hila, futbollist i Partizanit: “Është një ndeshje e veçantë për mua pasi kam kaluar 3 vite shumë të mira tek Durrësi. Mendoj se nëse shënoj nuk do festoj për respekt të këtij ekipi.”/abcnews.al

partizz.png
ent ela18:50 | 01/10/2018

Superliga shqiptare këtë vit pritet të ketë një kampion tjetër. Ky është mendimi I ish-futbollistit të njohur, Alpin Gallo, që gjykon se Skënderbeu do ta ketë më të vështirë.

Nuk është se u bind vetëm nga derbi. Partizani vlerësohet si pretendenti kryesor për titull këtë sezon, sipas njërit prej njerëzve të brendshëm të futbollit.

Alpin Gallo, ish-mbrojtës i qendrës i Tiranës, Dinamos dhe vetë Partizanit, sot trajner i futbollit të moshave, bën këtë vlerësim.

“E shoh më shumë Partizanin dhe është më stabël, më skuadër, nuk ka ulje-ngritje, kurse Skënderbeu nuk është më ai i vjetshmi, bëri ndeshje të mirë me Flamurtarin, luajti me Tiranën dhe rrihet nga Durrësi”.

Gallo e sheh Superligën me më shumë rivalitet sesa vjet, besohet në thonjëza “për meritë” të Skënderbeut, që nuk është aq i fortë sa më parë.

“Jo për meritë të Skënderbeut, se jo vetëm Skënderbeu ka pasur lëvizje e merkato, por edhe skuadrat e tjera janë fuqizuar si psh. Pratizani që jo vetëm në ndryshim në lojtarë, por edhe në elementë, Kukësi që është mjaft potent”.

Si e gjykon Gallo, ekipin ku luajti për disa vjet, Tiranën?

“Pashë një Tiranë që ka dalë nga shpirti i garës, lufta, sakrifica, 45 minutëshi i dytë që nuk pati asnjë gjuajtje nga Tirana, tifozët nuk duhet ta pranojnë”.

Superliga, me përjashtim të derbit, nuk ka shumë tifozë, dhe nuk ka shumë gola.

“Duhet shpejtësi, sepse shumë lojtarë hyjnë në javën e 6, ekipet jashtë i kushtojnë rëndësi përgatitjes fizike dhe qëndrueshmërisë. Samë të larta të jenë këto elementë aq më shumë ritme do kemi”. /abcnews.al

ze-mariaa.png
G. P.18:32 | 01/10/2018

Trajneri Ze Maria i shpëton më të keqes tek Tirana. Braziliani fiton edhe një tjetër shans në stol, ndonëse në klub përfliten emrat e pasardhësve.

Ishte dhe mbetet në prag të shkarkimit.

Trajneri i Tiranës, Ze Maria, shpëtoi këtë herë duke fituar një shans tjetër, veçse e ardhmja duket tërësisht e rrezikuar. Braziliani mbërriti në kompleksin stërvitor të klubit, dhe deklaroi se ishte takuar me presidentin Refik Halili, por pa dhënë sqarime të tjera.

U prit që Ze Maria të niste stërvitjen, tri ditë pas humbjes në derbin me Partizanin, dhe kjo gjë ndodhi, veçse pasi kaluan të paktën dy orë. Trajneri u mbyll në dhomën e zhveshjes me lojtarët e tij, ndërsa nuk dihet se çfarë është biseduar mes tyre.

Ai vijoi, më pas, normalisht seancën stërvitore, veçse në një atmosferë aspak të mirë. Lojtarët dhe stafi teknik padyshim që ndihen keq për shkak të rezultateve të fundit, sidomos pas humbjes në derbi.

Burime në klub pohojnë se presidenti Halili ka menduar për ta shkarkuar Ze Marinë që pas javës së parë të Superligës. Kjo ende nuk ka ndodhur, dhe besohet për shkak të kontratës së lartë që ka trajneri, rreth 70 000 euro në sezon.

Gjithsesi, tek Tirana janë përmendur alternativat e mundshme. Mes tyre, Ardian Mema, ndihmës i Ilir Dajës tek Flamurtari, Julian Ahmataj, trajner i Kamzës, por edhe Sulejman Starova, ish-trajner i Partizanit./abcnews.al

DERBI-DEKLARATAT.mpg_snapshot_01.25-1280x720.jpg
G. P.15:16 | 29/09/2018

Kënaqësi e madhe tek Partizani për fitoren e derbit. Trajneri Gega u shpreh i kënaqur nga ekipi, por presidenti Demi lëshoi shigjeta ndaj Federatës Shqiptare të Futbollit.

Nuk janë engjëj, por spektaklin prej tyre e ke të garantuar. Flasim për tifozët, sërish protagonistët kryesorë të derbit, edhe pse pritej që heronjtë të ishin lojtarët në fushën e lojës. Sidomos të shumtë dhe të zjarrtë përkrahësit e Tiranës, që e luanin sfidën në fushën e tyre, dhe që u nisën nga qendra e kryeqytetit, si për të treguar se janë ata autoktonët në këto vise. Marshimi drejt “Selman Stërmasit” ishte mbresëlënës, dhe po ashtu mbërritja. Për fat, policia ishte gati dhe kishte marrë masat, ndërsa dy tifozeritë mbërritën në tempullin e vetëm të futbollit në Tiranë.

Nuk pati përplasje mes grupimeve bardheblu dhe të kuq. Skuadrat po ashtu mbërritën në stadium, veçse me më shumë tension dhe më pak entuziazëm sesa mbështetësit e tyre. Ndoshta, më i qetë Partizani, i pathyer prej 4 vitesh, me më shumë trysni tiranasit e trajnerit të rrezikuar Ze Maria. Përfundimi i duelit të javës së 6-të të Superligës, fatkeqësisht apo fatmirësisht, ishte ai që u parashikua.
Fitoi Partizani, dhe dalja e tifozëve nga “Selman Stërmasi”, pati diferencë në humor, ndryshe nga hyrja që ishte për të gjithë fantastike.
Mes atyre më të lumturve, padyshim edhe presidenti i Partizanit, Gazmend Demi, që sidoqoftë, nuk la pa lëshuar një shigjetë ndaj Federatës Shqiptare të Futbollit.

Gazmend Demi, president i Partizanit: “Është fillimi. Nuk ka lidhje titulli, atë e kanë këta të mëdhenjtë Korça-Skënderbeu. Ju uroj respekte.”

Trajneri partizanas, Gega, u pyet për derbin dhe për mungesën çerekshekullore të titullit.

Skënder Gega, trajner i Partizanit: “Ndoshta nuk qe një spektakël me gola, megjithatë lotarët u përgjigjën. Fitorja ndaj Tiranës na rrith moralin dhe na jep qetësi për ndeshjen tjetër. Esoj se javët e fundit jemi në rritje. Jemi munduar ti mbajmë lojtarët me këmbë në tokë. 25 vjet nuk mund ti kompesojmë për një vit , për mua shumë e rëndësishmë është të jetë një bazë bërthamë për klubin, për të ardhmen, nëse jo këtë vit atëhere vitin tjetër.Duhet të kemi durim.”

E kundërt atmosfera tek Tirana. Presidenti Halili, konfirmoi atë që raportoi ABC News, pra që trajneri Ze Maria rrezikon postin.
Numri 1 i klubit deklaroi se ekipi është i kompletuar, duke ia lënë fajin teknikut, por duke theksuar se është ende herët për të folur për shkarkim. Po përgjigja e brazilianit cila ishte?

Ze Maria, trajner i Tiranës: “Një derbi është gjithmonë një derbi, një ndëshje e veçantë me shumë emocion. Nëse nuk je në gjendje ta përballosh këtë presion kjo të dëmton. Kështu ndodhi me skuancrën tonë sot. Me një rezultat pozitiv do të kishim pasur një stysë të fortë për të ecur përpara. Por për këtë që ndodhi nuk duhet ta dramatizojmë më shumë se sa duhet, ndryshe prish punë. Përsa i përket fatit tim, unë bëj punën time. Ndërsa këtë nuk e kam unë në dorë.”

Përfundoi pra një tjetër derbi, dhe kënaqësia ishte tërësisht e të kuqve, që nuk patën ndalesë në synimet e tyre drejt titullit./abcnews.al

partizani.png
G. P.14:23 | 28/09/2018

Partizani ndihet gati për sfidën brenda kryeqytetit. Trajneri Gega ka disa dyshime për formacionin, por atmosfera tek të kuqtë është e qetë dhe skuadra e bashkuar.

Dikur kjo skuadër mund të quhej FC Hollivud.

Në mënyrë të ngjashme me Bajernin e Mynihut vite më parë, edhe Partizani vjet ishte një paradë yjesh, veçse nga ata që drejtonin, dhe që më shumë krijonin kaos e klane. Sot, kjo periudhë fatkeqe ka marrë fund.

Nën drejtimin e trajnerit Skënder Gega, të kuqtë janë të qetë, të bashkuar dhe rezultativë, ndonëse ende nuk mund të quhen të bukur për t’u parë. Me lojën në rritje të vazhdueshme, fitorja ndaj Flamurtarit tregoi se Partizani është gati për derbin, në sfidën më të rëndësishme për tifozët.

Gega, gjithsesi, mendon se ekipi i tij duhet të mendojë përtej një ndeshjeje. Të kuqtë, u grumbulluan tri ditët e fundit para sfidës, në Elbasan, ku u përgatitët larg kamerave dhe tifozëve.

Gjithsesi, mësohet se Gega ka disa dyshime, sidomos lidhur me formën fizike të Trashit, ndërsa ka duel për dy vende në formacion, Gojkoviç-Atanta për qendrën e mbrojtjes dhe Mensah-Hebaj për sulmin.

Klubi ka motivuar lojtarët dhe tifozët me një video montazh, të bazuar në batutat e filmit “Shoku ynë Tili”. Partizani ka 13 ndeshje radhazi që nuk humbet, ndërsa ka bilanc pozitiv me 60 fitore dhe 49 humbje, që kur derbi nisi në vitin 1946.

Formacioni i mundshëm i Partizanit:

Hoxha

Ibrahimi Belica Atanda Trashi

Telushi Hila

Asani Bardhi Mala

Mensah (Hebaj)

/abcnews.al

ledio-pano.png
G. P.12:03 | 28/09/2018

Ish-futbollisti i njohur i Partizanit, Ledio Pano, flet për sfidën brenda kryeqytetit. Ai nuk sheh favoritë, ndërsa kujton ndeshjet kur ishte vetë në fushë, apo kur luante babai i tij, i paharruari Panajot Pano.

E di shumë mirë se çfarë është kjo ndeshje.

Ledio Pano është një nga yjet e viteve ‘80 të Partizanit që është ndeshur shpesh me Tiranën, një sfidë që këtë të premte do ta ndjekë besohet në stadium.

Ish-mesfushori elegant i të kuqve dhe i kombëtares ka këtë dëshirë.

“Derbi nuk ka favoritë. Kur kemi menduar që një ekip është më lart ndoshta ka fituar ekipi tjetër. Kërkoj që atë jetë një ndeshje dyluftuar nga të dyja ekipet, por mbi të gjitha fair play dhe të kënaqen tifozat. Sigurisht dëshira është të fitojë Partizani”, tha Pano.

Si vijnë, sipas Panos, dy skuadrat në këtë derbi?

“Tirana me një mentalitet, trajner dhe staf të plotësuar. Ka një plus sepse ky staf ka një vit e ca që punon dhe ndoshta mentaliteti i trajnerit ka hyrë disi të Tirana. Partizani ka një trajner të ri në kohë sepse Gega është një trajner i konfirmuar. Ndryshimi është sepse Gega e njeh mirë se çfarë kërkon një derbi ndërsa Ze Maria është derbi i parë”, tha Ledio Pano.

Nga derbit që ka luajtur në vitet 80-të, çfarë i ka mendur më shumë në mendje?

“Kam luajtur në derbi ku Tirana ka qenë shumë e fortë me lojtarë kalsi, me Muçën, Mingën, Kolën, Josën, Lekbellon kanë qenë të zjarrta, por dyluftimet me Stojën për mua kanë qenë që nuk do i harroj kurrë se vinte momenti që i thoja “po ik o vëlla më lër rehat”, por këtë detyrë më kanë vënë kështu që…”, tregoi Pano.

Përveçse lojtar me emër, Ledio është edhe djali i të paharruarit Panajot Pano.

“Derbi i parë besoj ka qenë derbi kur babi ka lënë futbollin . Me Tiranën e ka lënë në ’75-n. Mbaj mend atë vrapim dhe si gjithë sportdashësit qanin në stadium. Një stadium i përlotur ku vetëm hidheshin lule dhe deri në momentin që babi doli nga fusha të gjithë qanin dhe një javë më mbrapa shihja babin që vishte uniformën e Partizanit dhe shihte veten në pasqyrë”, u shpreh Ledio Pano./abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore.


Kontakt

Telefono