pandi laco

ruleta-ruse-12.jpg
G. P.16:05 | 11/06/2018

Teleshikuesit e ABC News do të kenë mundësi të ndjekin Kupën e Botës në ekranin tonë. “Ruleta Ruse” është emisioni, që do të transmetohet çdo ditë dhe do të sjellë Botërorin në shtëpitë tuaja.

Dëshironi të jeni edhe ju në këtë vend të madh?

Rusia organizon Kupën e Botës në futboll dhe presidenti i saj, Vladimir Putin, fton gjithë rruzullin të ndjekë evenimentin e rëndësishëm, veçse një ftesë vjen edhe nga abc neës.

“Ruleta Ruse” është emri i emisionit kushtuar Botërorit, drejtuar nga Pandi Laço në shoqërinë e Orjola Bomit.

Moderatori i njohur, mjaft i lidhur me sportin, tregon se çfarë do të jetë ky emision.

Pandi Laço: “Unë i rikthehem sporti, një pasion personal me “Ruletën Ruse”. Një program i përditshëm. Sot, nesër, pasnesër nuk ka ndeshje, por ne kemi zgjedhur të hyjmë në skaletë “dhunshëm” meqë duam të fitojmë audiencë, ndërsa ditën e parë të botërorit nuk do të jemi në orën 19:00, por përpara ndeshjes hapëse”.

Me plot gjashtë të ftuar, me një analiste-femër ndoshta për herë të parë në Shqipëri në emisionet sportive, siç është Klodiana Shala, programi I abc neës do të ketë veçantinë e tij.

Puna përgatitore në studion moderne tashmë ka përfunduar, ashtu si edhe çdo gjë tjetër nga stafi i ABC News, në mënyrë që gjithçka të jetë gati.

Emocionet e golave, kualifikimeve apo eleminimeve dramatike, deklaratat e protagonistëve të Rusi 2018, lajmet nga brenda e jashtë stadiumeve, të gjitha do të jepen në kohën më të shpejtë të mundshme.

Nga 11 Qershori deri në 15 Korrik, shqiptarët do të kenë mundësi të shikojnë skuadrën e tyre të zemrës, Brazilin, Gjermaninë, Spanjën, Francën, Argjentinën apo Anglinë, si dhe superyjet si Mesi, Ronaldo apo Nejmar.

Kupën e Botës në ekranin tonë mund ta ndjekin jo vetëm tifozët e zjarrtë dhe specialistët, por çdo shqiptar që pëlqen futbollin./abcnews.al

ruleta-ruse.jpg
G. P.13:29 | 11/06/2018

Na ndajnë vetëm pak ditë, por Kupa e Botës fillon më shpejt në ABC News.

Duke filluar nga kjo e hënë starton “Ruleta Ruse”, një emision dedikuar plotësisht kompeticionit më të rëndësishëm futbollistik.

Emisioni më i ri sportiv në ABC News fillon sot në orën 19:00.

“Ruleta Ruse” do të sjellë për shikuesit momentet më pikante, të ftuar të ndryshëm si dhe parashikime rreth lojës më tërheqëse në botë./abcnews.al

vlcsnap-error249-1280x720.jpg
G. P.15:59 | 12/02/2018

“Virtuozët”, spektakli më i madh në vend për zbulimin e talenteve të reja në formatin klasik, në disiplinat e baletit, kantos dhe instrumentit, shënoi rekord audience, që në natën e parë, siç e paraqet edhe grafiku i matjes së shikueshmërisë. Ky format unik, solli para publikut në Televizionin Kombëtar Klan, për herë të parë në rolin e prezantueses, sopranon me famë nderkombëtare, Inva Mula.

Ka nisur rrugëtimi i një prej spektakleve më të mëdha të zbulimit të talenteve të kantos, instrumentave dhe baletit klasik në Televizionin Kombëtar Klan.
Për herë të parë, diva e muzikës klasike, Inva Mula, është vënë në rolin e prezantueses, e cila ka mbështetur fort 10 virtruozët e parë në balet, kanto dhe instumente.

Pas interpretimit, konkurrentët u përballën me një juri profesionale nga emra të njohur ndërkombëtarisht si sopranoja, Miriam Tole , balerina Anbeta Toromani dhe nga kompozitori, por edhe pianisti, Genc Tukici.
Spektakli i zbulimit të talenteve, që në takimin e parë me spektatorin ia ka dalë të shënojë rekorde audience. Siç shihet edhe nga grafiku.

Performancat e artistëve u shoqëruan nga orkestra profesioniste nën drejtimin e Suzana Turkut dhe francezit Gerhard Akoka.
“Vituozët” vazhdon edhe për 9 javë në Televizionin Kombëtar Klan me drejtimin e spektaklit nga sopranoja e njohur Inva Mula, skenar Pandi Laço dhe regji të Bledar Laços. Ky spektakël, përpos emocionit, etheve të garës, përcolli edhe veçanti sociale dhe edukues./abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono