nxehti

15379572-7192729-image-m-36_1561733706983.jpg
ad min16:15 | 29/06/2019

Një nënë në Oklahoma është vënë në pranga pasi kishte lënë djalin e saj 14-muajsh në makinë, ndërsa jashtë temperaturat ishin shumë të larta.

Nëna e vogëlushit kishte hyrë në lokal për të konsumuar pije, kur policia e ndaloi pasi kishte lënë makinën të parkuar në autostradë.

Zyrtarët panë që djali po lëvizte në pjesën e përparme të makinës dhe po qante. Ai ishte lënë në automjet për rreth 20 minuta.

24-vjeçarja Gretchen Markovics, nëna e djalit, akuzohet se i ka vënë në rrezik jetën fëmijës dhe po mbahet në burgun e Qarkut Tulsa.

Ajo i tha policisë se mendonte se në makinë nuk bënte nxehtë dhe ndaj kishte hyrë në lokal për të pirë./abcnews.al

safe_image.jpg
ad min21:45 | 23/06/2019

Një djalë vetëm 18 -muajsh është shpëtuar nga kalimtarët e rasti të cilët kanë thirrur ekipin zjarrfikës, pasi ishte lënë brenda në makinë nga prindërit.

Foshnja u shpëtua nga i nxehti përvëlues dhe kishte më shumë se një orë që qëndronte i vetën më makinë, ndërsa jashtë temperatura ishte shume e lartë.

Kalimtarët e rastit kishin dëgjuar të qarat e fëmijës dhe kishin tentuar ta nxirrnin nga makina. Por në ndihmë u kishte ardhur ekipi zjarrfikës, i cili kishin thyer xhamin e makinës dhe kishin shpëtuar vogëlushin. Sipas Daily Mail ngjarja ka ndodhur të shtunën në një park makinash në Saffron Walden, Essex.

Dëshmitarët e kanë përshkruan ngjarjen si të pabesueshme ndërsa polica ka njoftuar nënë e fëmijën e cila shikohet ta ketë marrë djalin në krah./abcnews.al

 


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono