nusja

zjarri-ne-drashovice.jpg
G. P.13:45 | 18/07/2019

Një tjetër familje ka mbetur pa shtëpi pas shpërthimit të bombolës së gazit në një banesë në fshatin Drashovicë të Vlorës. Aktualisht familja Hoxha nuk ka një strehë, por fatmirësisht pjesëtarët e saj kanë shpëtuar pa lëndime nga ngjarja.

Enkelejda Hoxha bashkë me familjen e saj kanë mbetur në qiell të hapur. Një bombol gazi shpërtheu në banesë duke shkatërruar totalisht shtëpinë ku banonin. Familjarët ishin në banesë në momentin kur ndjenë erën e gazit dhe dolën menjëherë jashtë duke shpëtuar pa lëndime.

Pavarësisht ndërhyrjes së forcave zjarrfikëse dhe policisë nga shtëpia nuk shpëtoi asgjë. Tani 6 pjesëtarët e familjes nuk kanë ku të strehohen. Nusja e shtëpisë Enkelejda Hoxha mes lotëve bën apel për ndihmë.

“Fatkeqësisht më është djegur shtëpia, jam në qiell të hapur. Të ardhura nuk kam, kjo është familja ime. Nuk kemi gjendje ekonomike. Nuk kam mundësi që të ndërtoj shtëpinë”, tha Hoxha.

Shpërthimi i bombolës në fshatin Drashovicë ishte rasti i dytë i regjistruar gjatë këtyre ditëve në Vlorë. Një tjetër bombol gazi shpërtheu në familjen Selimi në Selenicë duke lënë të plagosur burrë e grua./ABC News Albania 24/7

ok-heli-1280x720.jpg
G. P.11:07 | 05/08/2018

Një helikopter i një shoqërie private, është përplasur me një pemë dhe për pasojë ka bërë ulje të detyruar. Ngjarja ndodhi në periferi të Korçës.
Helikopteri ka fluturuar ulët dhe për pasojë u ndesh me pemën.

Ai u rrëzua në shesh pushim në vendin e quajtur “Kryqëzimi i Ersekës” pranë Unazës së Korçës.

Helikopteri ishte prenotuar për marrjen e një nuseje dhe bashkë me pilotin ishte edhe dhëndri.  Nuk ka të dëmtuar nga ekuipazhi i helikopterit, kurse policia nisi hetimet për ngjarjen./abcnews.al

 

polcia.jpg
G. P.20:59 | 13/03/2018

Pasi fshehu vrasjen e vjehrrës së saj për gati një vit, një 21-vjeçare përfundoi në pranga sëbashku me 3 shtetas të tjerë. Bëhet fjale për vdekjen e një 48 vjeçareje në Kamëz në 30 Prill të vitit të kaluar, që asokohe u raportua si vdekje natyrale në banesë.

Por pas hetimeve të nisura nga informacionet e grumbulluara dhe provat e administruara, prokuroria arriti në përfundimin se gruaja ishte vrarë nga Marjana Cmeta, bashkëshortja e djalit të saj. Shkak i vrasjes dyshohet të kenë qenë mosmarrëveshjet e shpeshta mes autores së dyshuar dhe vjehrrës së saj.

Në përfundim të operacionit “Heshtja e zgjatur”, bashkë me nusen 21-vjecare, policia vuri në pranga edhe 50-vjeçarin Agim Lami, bashkëshorti i viktimës, kushëririn e tij, Arben Saliu dhe shtetasin Hysen Shehu.

Të tre këta shtetas akuzohen për moskallëzim krimi, ndërsa Marjana Cmeta akuzohet për vrasje për shkak të marrëdhënieve familjare./abcnews.al

D1210CD5-C7B8-42CA-ABA0-7C5958698F95_w1023_r1_s.jpg
ent ela09:07 | 13/02/2018

Policia amerikane njoftoi se gruaja e Donald Trump Jr., Vanessa Trump, u dërgua në spital pasi hapi një letër që përmbante pluhur të bardhë të paidentifikuar.

Analizat fillestare tregojnë se substanca nuk ishte e rrezikshme.

Zyrtarët thanë se Vanessa Trump, bashkëshortja e djalit të madh të Presidentit Donald Trump, e hapi letrën drejtuar Donald Trump Jr. të hënën në apartamentin e tyre në Nju Jork.

Policia thotë se Vanessa nuk u dje mirë pasi hapi letrën dhe telefonoi policinë. Ata thanë se ajo po kollitej dhe se po i përziej.

Në vendngjarje mbriti një njësi e punonjësve që merren me neutralizimin e substancave të rrezikshme.

Autoritetet e Shteteve të Bashkuara kanë qenë në gatishmëri për zarfe që mbërrijnë me postë dhe përmbajnë pluhur të bardhë që nga viti 2001, kur letra me antraks iu dërguan ligjvënësve amerikanë dhe në media./VOA


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono