ne kekrim per droge

arrestim-933x445.jpg
us er10:17 | 16/12/2017

Dy persona të shpallur në kërkim për për prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike janë arrestuar në Gjirokastër

Pas informacioneve të marra në rrugë operative në pranga ranë Ledion (Koka) Selimi 30 vjeç nga Memaliaj, i dënuar në vitin 2014 me 8 vite burg, si dhe Edison Miçi 22 vjeç nga Tepelena, i kërkuar për prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike.

Më 27 Mars 2017, gjykata vendosi arrest me burg në mungesë ndaj tij. Materialet i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës  së Shkallës së Parë Gjirokastër për veprime të mëtejshme./abcnews.al

vlcsnap-error114-1280x720.jpg
us er09:25 | 07/12/2017

Policia e Tiranës ka ndaluar një person të shpallur në kërkim, i dyshuar si organizator i një grupi të strukturuar kriminal në fushën e kultivimit dhe trafikimit të lëndëve narkotike.
Marko Bushi, 41 vjeç, banues në Urakë, Burrel, u ndalua në një lokal në rrugën “Jordan Misja” Tiranë nga efektivët e Sektorit Kundër Narkotikëve e të Drejtorisë së Forcës së Posaçme Operacionale

Bushi ishte në kërkim pasi në tetor të 2016, policia e Matit kishte identifikuar dy parcela me kanabis në Lis të Matit. Sipas policisë 41 vjecari Mati kishte kërcënuar Prokurorin dhe forcat e Policisë lokale.
Ndaj Bushit, Gjykata e Krimeve të Rënda kishte caktuar në mars të 2017 masën e sigurisë “Arrest me Burg”, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, “Kultivimi i narkotikëve”, “Grupi i strukturuar kriminal”, dhe “Kryerja e veprave penale nga organizata kriminale dhe grupi i strukturuar kriminal”. Në bazë të këtij vendimi, ai ishte në kërkim, i dyshuar si organizator i grupit kriminal./abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono