ne greqi

vlcsnap-error438-1280x720.jpg
us er10:49 | 07/12/2017

Presidenti i Turqisë Erdoan ka mbërritur në Greqi në kuadër të një vizite zyrtare dy ditore. Kjo është vizita e parë e një presidenti turk në vend pas 65 vitesh. Hera e fundit ishte në nëntor 1952, kur ish presidenti Xhelal Baiar u prit në Athinë nga ish kryeministri Alexandros Papagos. Pjesa e parë e vizitës përfshin vendosjen e një kurore me lule në monumentin e ushtarit të panjohur në Athinë dhe më pas takimi mes Erdoan de homologut grek Prokopios Pavlopoulos në presidencë. Më pas do të takohen delegacionet e ministrave të të dyja vendeve. Presidenti turk do të takohet me kryeministrin grek tsipras dhe më pas do të dalin në konferencë të përbashkët për shtyp./abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono