ndeshja e pare me juventusin

FITON-JUVENTUSI-PA-GOL-TE-RONALDOS-1280x720.jpg
ent ela22:32 | 18/08/2018

Kristiano Ronaldo nuk e bëri dot debutimin që ëndërronte në Serinë A. Ylli portugez u përpoq shumë, por nuk doli nga fusha i lumtur, edhe pse Juventusi fitoi.

Pritej shkëlqimi i tij , por heroi i Juves ishte Bernardeski.

Debutimi i Topit të Artë, Kristiano Ronaldo, ishte me fitore, por ata që prisnin shkëlqimin e tij që në start, mund të quhen të zhgënjyer.

Nuk ishte CR7-ta heroi i madh i Juventusit në suksesin tepër të vështirë në fushën e Kievos.

Kampionët e Italisë triumfuan 3-2, pasi u ndodhën në humbje 1-2, dhe dy golat vendimtarë kishin vulën e Federiko Bernardeskit.

Ronaldo, jo vetëm që nuk arriti të shënonte, por i prishi punë ekipit kur ndeshja ishte në 2-2, duke prekur me dorë një top dhe duke e bërë të pavlefshëm golin e shënuar nga Mario Manxhukiç.

Vendimi i arbitrit u mor pas përdorimit të VAR-it.

Formacioni i trajnerit Masimiliano Alegri kaloi në epërsi me golin e Kedirës, por pastaj polaku Stepinski barazoi rezultatin për Kievon.

Në pjesën e dytë Xhakerini kaloi veronezët në epërsi me penallti, dhe u duk se debutimi i Ronaldos në Serinë A do të ishte i hidhur.

Mendoi Bernardeski për ta bërë të lumtur, edhe pse goli i tij i parë jepet më shumë si autogol i Banit.

Gjithsesi, ish-ylli i Fiorentinës vendosi fatin e fitores në minutën e tretë shtesë.

Juventusi e nisi Serinë A, ashtu siç e mbylli sezonin e kaluar dhe shpreson të fitojë titullin e 8-të radhazi.

Ëndrra më e madhe, gjithsesi, mbetet fitorja e Championsit. /abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono