myslym shyri

MBULIM-PLAGOSET-I-RIU.mpg_snapshot_00.02-1280x720.jpg
ent ela17:56 | 22/08/2019

Një ngjarje e rëndë ndodhi rreth mesditës së sotme në kryeqytet. Një 26-vjeçar mbeti i plagosur rëndë pasi u qëllua me armë zjarri në kokë. Policia ka arritur të zbardhë ngjarjen dhe shpalli në kërkim autorin e krimit.

Sipas njoftimit të uniformave blu, 26-vjeçari Indrit Çelaj ishte duke kryer punime për kondicionimin në një vilë trekatëshe në rrugën “Muhamet Gjollesha”. Nga hetimet paraprake dyshohet se Çelaj ka pasur një konflikt të çastit me L.V. Ky i fundit është edhe autori, i cili ka plagosur të riun në kokë dhe më pas është larguar.

Grupi hetimor po vazhdon punën për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes. Ndërkohë L.V është shpallur në kërkim. Për të bërë të mundur kapjen e tij, policia po vijon kontrolle në kryeqytet.

Mësohet se Indrit Çela ka lindur në Mallakastër dhe banon në Tiranë. I riu ndodhet në Spitalin Ushtarak dhe është në gjendje të rëndë shëndetësore./abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono