mother jones

pd-1280x649.jpg
G. P.16:31 | 07/03/2018

Një ditë pas publikimit të një investigimi nga revistën amerikane “Mother Jones”, sipas të cilit kompani ruse kanë financuar lobimin e PD në Uashington, ka reaguar kjo forcë politike. Në deklaratën për shtyp, demokratët hedhin poshtë gjithçka është shkruar në atë artikull. PD akuzon kryeministrin Edi Rama si ndërmarrësin e një fushate, që ka për qëllim të shkurajojë përpjekjet e opozitës dhe të çdo faktori tjetër kundër drogës dhe krimit.
“Fushata e financuar me burime të paligjshme po bëhet tani që Edi Rama po ushtron presion për të mbyllur hetimet ndaj Saimir Tahirit dhe për të mos hetuar garantuesin politik të trafikut të kokainës kolumbiane”, thuhet në deklaratën e Partisë Demokratike./abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono