modena

kokaina.png
ad min19:36 | 12/06/2019

Një i ri shqiptar ka rënë në pranga në Modena të Italisë pasi u kap gjatë një operacioni antidrogë nga policia. Ai quhet Redjan Plaka dhe është 25 vjeç. I riu jetonte në provincën e Forli-t.

Sipas asaj që shkruajnë mediat italiane, ai u arrestua sëbashku me një maroken mëngjesin e së martës. Agjentët kishin vënë nën monitorim banesën e Haddi Mounir pasi dyshonin se aty kryhej shpërndaje e drogës.

Aty vunë re një makinë që shkoi në banesë. Pasi Mounir bisedoi diçka me shoferin mori dy pako. Në këtë moment ndërhynë edhe forcat e rendit të cilët fillimisht ndaluan makinën, që drejtohej nga 25-vjeçari Plaka.

Pas kësaj mësynë edhe në apartamentin e Mounir. Ky i fundit në momentin e arrestimit kishte një kilogramë kokainë nga një nga pakot që i kishte marrë nga shqiptari. Gjatë kontrollit të mëtejshëm në banesë u gjetën edhe dy kilogramë hashash.

Ndërkohë në makinën e Redjan Plakës u gjet edhe një kilogram tjetër kokainë. Ai e kishte fshehur drogën në një ndarje në kruskot së bashku me 40 mijë euro. Sipas mediave italiane nëse kokaina do të dilte në treg do të sillte fitime prej 400 mijë eurosh, ndërsa 10 mijë euro do të fitoheshin prej sasisë së hashashit./abcnews.al

polizi.png
ad min09:58 | 29/08/2018

Një shqiptar ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore pasi është rrahur brutalisht dhe më pas qëlluar me plumb në këmbë në Modena. Sipas mediave italiane, bëhet fjalë për një shqiptar 25-vjeçar, identiteti i të cilit nuk është bërë publik.

I riu u dërgua në spital nga dy persona, të cilët më pas u larguan. Autoritetet pas kqyrjes së kamerave bënë identifikimin e tyre dhe rezultuan se ishin shqiptarë. Pas marrjes në pyetje u zbulua se nuk kishin qenë prezentë në momentin e plagosjes së shqiptarit. Ata më pas u lanë të lirë.

Policia dyshon se shkaku i plagosjes së të riut mund të ketë qenë prishja e pazareve për drogën ose për prostitucionin. 25-vjeçari ka pësuar dëmtime të rënda në kokë dhe plagë në këmbë. Ai ndodhet në reanimacion në spitalin Baggiovara dhe është në koma./abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono