mirenjohje

Veliaj-me-vullnetaret-1-1280x854.jpg
G. P.14:40 | 11/10/2018

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj shpërndau certifikatat e mirënjohjes të rinjtë vullnetarë mjekë dhe infermierë të cilët ndihmuan qytetarët në zonën e Parkut të Liqenit Artificial gjatë verës, por dhanë kontributin e tyre edhe gjatë zhvillimit të Maratonës së Tiranës.

Veliaj u  shpreh se projekti pilot i Bashkisë së Tiranës ka hedhur bazat e  punës vullnetare ndërsa u shpreh se nisma ka krijuar ndjenjën e sigurisë tek qytetarët.

Bashkia e Tiranës e krijoi bërthamën e vullnetarëve të saj dy vite më parë. Rrjetit sot i janë bashkuar qindra të rinj, të cilët angazhohen në organizimin dhe mbaëvajtjen e shumë aktiviteteve sportive dhe kulturore./abcnews.al

vlcsnap-error978-1280x719.jpg
us er19:42 | 26/12/2017

Orkestra Frymore e Forcave të Armatosura është vlerësuar me titullin “Mirënjohja e qytetit të Tiranës”. Ky titull iu dorëzua ministres së Mbrojtjes, Olta Xhaçka, nga kryebashkiaku Erion Veliaj.

Muzika e tyre kanë shoqëruar përkujtimin e ngjarjeve më të rëndësishme, kanë pritur e përcjellë personalitete nga e gjithë bota.
Për të gjitha këto banda frymore e forcave të armatosura merr mirënjohjen e Bashkisë së Tiranës.
Kryebashkiaku i Tiranës nënvizon rëndësinë që kanë uniformat ushtarake dhe jo vetëm në kohë kur të gjithë të tjerët festojnë apo pushojnë.
Ministrja e mbrojtjes, Olta Xhaçka, shprehu mirënjohjen ndaj të gjithë atyre që janë pjesë e Forcave të Armatosura Ushtarake.
Banda Frymore e Forcave të Armatosura është krijuar në vitin 1944 me 20-25 pjesëtarë të bandës së xhandarmërisë dhe asaj mbretërore që u inagurua si formacion në paradën e 28 nëntorit 1944./abcnews.al

Gazetare e ABC News: Yllka Kamenica


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono