mine

policia-e-elbasanit_1511375461-356682.jpg
G. P.12:09 | 04/02/2019

Një minë me telekomandë dhe një sasi kanabisi i janë sekuestruar një personi në Elbasan. A.R. ra në prangat e policisë pas operacionit të koduar “Zaranika”.

Për të ishin marrë informacione në rrugë operative dhe ishte hetuar me metoda speciale në vijim të punës për parandalimin dhe goditjen e personave që tentojnë të trafikojnë lëndë narkotike apo lëndë plasëse. Mësohet se sasia e kanabisit të kapur është rreth 7 kilogramë.

Autoritetet po vazhdojnë punën në bashkëpunim me Prokurorinë për zbardhjen e plotë të këtij rasti si dhe për identifikimin dhe kapjen e personave të tjerë të implikuar./abcnews.al

vlcsnap-error801-1280x720.jpg
ent ela10:25 | 21/02/2018

Mediat greke kanë pasqyruar gjerësisht mesazhin e presidentit Ilir Meta lidhur me negociatat për kufirin detar. Disa të përditshme në vendin fqinj theksojnë se vendimi i Metës për të mos nënshkruar dekretin që autorizon qeverinë e Tiranës për të vazhduar negociatat, minon procesin e zgjidhjes së disa çështjeve me rëndësi. Ndërsa bllokon dhe rrugën e Shqipërisë për anëtarësim në BE. Gjithashtu mediat greke citojnë edhe arsyetimin e presidentit Meta lidhur me refuzimin e dekretimit të plotfuqishmërisë për ministrin e jashtëm Ditmir Bushati. Mediat greke gjithashtu i referohen Metes, qe nënvizoi se nuk dëshiron të marrë pjesë në negociata sepse nuk është një ekspert. Ndërkohë, mediat akuzojnë Metën se më ketë qëndrim ka për qëllim të luajë lojëra të brendshme-mercenare dhe partiake./abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono