mesues per shqiperine

mesues-per-shqiperine.jpg
ad min13:16 | 11/09/2019

Në prag të fillimit të vitit të ri shkollor, Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Besa Shahini i ka kërkuar përgjegjësve të zyrave arsimore në të gjithë vendin përgjegjshmëri maksimale për konsolidimin e reformës në mësuesi.

Shahini theksoi si një ndër objektivat madhore të institucionit që drejton punësimin e mësuesve më të mirë ndërkohë bëri të ditur se në portalin “Mësues për Shqipërinë” janë publikuar rezultatet provizore.

Rezultatet përfundimtare sipas ministres do të jenë gati më 16 Shtator. Në të gjithë sistemin 9-vjeçar nxënës dhe mësues këtë vit do të punojnë me kurrikula dhe tekste të reja shkollore. /ABC News Albania 24/7


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono