Mentor Mustafaraj

vlcsnap-error603-1280x720.jpg
ent ela15:31 | 12/01/2018

Një i moshuar u masakrua me shufër hekuri në mes të qytetit të Vlorës dhe policia ka arrestuar autorin. ABC News ka siguruar pamjet ku tregohet se si autori sulmon 63 vjeçarin.

I gjymtuari, 63 vjeçari Mentor Mustafaraj ndodhet i shtruar ne spital. Siç shikoni dhe nga pamjet e një kamere sigurie pranë vendit të ngjarjes, ai u qëllua me leva nga një person i maskuar. Ngjarja ndodhi të enjten në lagjen ”Lef Sallata” në Vlorë.

Musfaraj ka marrë plagë të rënda në kokë dhe në këmbë. Në pamje duket autori me shufër hekuri duke e goditur të moshuarin derisa rrëzohet. Duhej ndërhyrja e personave të tjerë që maska të largohej. Aktualisht i dëmtuari ndodhet në spitalin e Vlorës.

Për këtë ngjarje policia ka vendosur në pranga Elton Zotajn, 37 vjeç dhe nuk sqaron motivin e ngjarjes. Dhe pse Mustafaraj është i dëmtuar në të gjithë trupin, policia e cilëson akuzën ndaj autorit “Plagosje e lehtë me dashje”. Por thekson se midis të dëmtuarit dhe të arrestuarit ka patur edhe përplasje të tjera të mëparshme. Vetë i plagosuri thotë se autori është lidhje farefisnore e një gjyqtari i cili e mbron./abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono