media

AMSTERDAM-VRASJET_ABC-M1-T1.mpg_snapshot_00.01-1280x720.jpg
ent ela12:22 | 21/09/2019

Në Holandë kanë shpërthyer debatet për sa i përket sigurisë në kryeqyteti që ditët e fundit është tronditur nga dy ekzekutime të stilit mafioz. Një avokat dhe një ish futbollist u vranë këtë javë në mes të ditës në rrugë të populluara të Amsterdamit

Një avokat i vrarë në mes të ditës në një rrugë në Amsterdam, dhe në Holandë shpërthen debati për sa i përket sigurisë. Viktima, Derk Viersum mbronte një super dëshmitar kundër një bande kriminale të akuzuar për disa vrasje të ndodhura në periudhën 2015 – 2017.

Ai që qëlloi ishte një i ri i moshës 16 deri në 20 vjeç, i cili u largua në këmbë nga vendngjarja sipas zëdhënësit të policisë.

Çështja mbi të cilën po punonte avokati ishte e pasur me vrasje dhe dhunë dhe tregon se si tashmë krimi i organizuar holandez nuk ka më asgjë për të mësuar nga organizata të tjera kriminale më të njohura. Si dhe dëshmon se dhuna e bandave vendore synon marrjen e kontrollit të territorit dhe asgjësimin e konkurrencës.

Personi që mund të ketë urdhëruar vrasje, apo që gjithësesi përfiton nga kjo është Ridouan Tagi, qytetar holandez me origjinë nga Maroku, në krye të një bande prej 16 personash të akuzuar sidomos për trafik droge. Ai është në listën e personave më të kërkuar të Europol për të cilin është vënë një shpërblim prej 100 mijë eurosh.

Të mërkurën e kaluar u ekzekutua ish futbollisti Kelvin Mejnard. Këtë herë vrasësit u larguan nga skena e krimit me një motor. Nuk mendohet të ketë një lidhje mes dy vrasjeve por polemikat janë të shumta për situatën e krijuar në rrugët e kryeqytetit holandez. /ABC news Albania 24/7

neymar-1.jpg
ad min19:17 | 21/08/2019

Barcelona nuk ka para për Neymarin. Sidoqoftë mbetet ende një betejë intensive mes Barcelonës dhe  Realit të Madridit për shërbimet e yllit brazilian Neymar. Të gjitha mediat botërore presin me mjaft kureshtje se cila do të jetë e ardhmja e 27-vjeçarit.

Barcelona nuk ka para për Neymarin. Kushton shumë, dhe operacioni me shkëmbim lojtarësh nuk vlen për PSG. Sinjali më i fundit që përcjellin edhe mediat vendase dhe shumë afër klubit blaugrana.

Sidoqoftë mbetet ende një betejë intensive mes Barcelonës dhe  Realit të Madridit për shërbimet e yllit brazilian Neymar. Të gjitha mediat botërore presin me mjaft kureshtje se cila do të jetë e ardhmja e 27-vjeçarit, ndërkohë që “El Chiringuito”, ka publikuar së fundmi një lajm të bujshëm.

Sipas prestigjiozes spanjolle, Barcelona nuk ka mjaftueshëm të ardhura për ta përballuar Neymarin, dhe si pasojë, destinacioni i tij i radhës do të jetë Madridi. Ndoshta Perez ka gati lëvizjen dhe një operacion banker për të sjellë në “Santiago Bernabeu” brazilianin.

Drejtuesit e Realit, janë në tratativa për të bindur yllin e PSG-së, teksa kalimi te “galaktikët” shihet si e vetmja zgjidhje. Kujtojmë që shifra që kërkojë parisienët për të lënë të lirë Neymarin është plot 222 milionë euro.

Një shifër e madhe, por që për momentin Barcelona ka bërë një dietro të vogël në aspektin e shifrës së lekëve, që janë shumë, teksa Reali pret. Barcelona është vënë në kërkim të një sulmuesi për të qenë zëvendësuesi i Luis Suarez. Dëmtimet e shumta kanë bërë që në sulm për momentin të jetë vetëm Griezmann pasi Messi, Suarez dhe Dembele janë të dëmtuar./ABC News Albania 24/7

strakosha-1-1280x720.jpg
ad min20:00 | 19/08/2019

Bledi Strakosha është një nga personazhet pa komplekse dhe që shprehet lirshëm në median shqiptare. I tillë u tregua edhe gjatë një interviste që zhvilloi për Edicionin Veror këtë të hënë.

Jemi mësuar që gjithmonë ta shohim teksa bën të tjerët të rrëfehet, por kësaj here Bledi Strakosha iu përgjigj pyetjes së gazetares nëse beson te miqësia apo tek dashuria.

“Jo. Kam pasur histori shumë të bukura dashurie. Shumë të forta dhe të dyanshme. Problemi kryesor i dashurisë është kur është e njëanshme dhe aty lëndohesh, aty në një kuptim të shkatërrohet jeta nëse je natyrë e ndjeshme siç unë jam. Kam patur edhe miqësi shumë të mira, por vjen një moment kur të zhgënjejnë. Të vetmit që nuk të zhgënjejnë janë familjarët edhe qentë. Unë për hir të marrëdhënieve të shkuara nuk kam ndëshkuar asnjë marrëdhënie të ardhshme. Kjo duhet shtuar që edhe ne zhgënjejmë se fokusohemi te zhgënjimet që na japin të tjerët, por edhe ne jemi qenie njerëzore. Jemi altruistë, por jemi edhe egoistë”, tha moderatori./abcnews.al

metaa-1280x714.jpg
ad min10:15 | 09/07/2019

“Konflikti mes kryeministrit dhe shtetit të së drejtës, demokracisë dhe pluralizmit politik është “nëna” e të gjitha konflikteve të tjera.” Kështu është shprehur presidenti Ilir Meta në një intervistë për gazetën greke “Kathimerini”, ku ka komentuar edhe vendimin e fundit të Kuvendit për ngritjen e komisionit hetimor për shkarkimin e tij.
Përplasja Presidencë-Kryeministri ka kaluar kufijtë e Shqipërisë e ka ngjallur kureshtjen edhe të fqinjëve grekë. Gazetari i të përditshmes greke Kathimerini e përshkruan si hakmarrje ndaj njëri tjetrit ndërsa pyet presidentin Ilir Meta se çka ndërmend të bëjë me vendimin e parlamentit për shkarkimin e tij.

“Në Shqipëri sot ka vetëm një konflikt madhor. Është konflikti mes kryeministrit dhe shtetit të së drejtës, demokracisë dhe pluralizmit politik. Ky është “nëna” e të gjitha konflikteve të tjera”.

Presidenti Meta ia sqaron edhe medias greke se çdo çështje që lidhet me aktet ose vendimet kushtetuese mund të gjykohet vetëm dhe veçanërisht nga Gjykata Kushtetuese, duke përfshirë këtu edhe dekretin e Presidentit të Republikës për të anuluar zgjedhjet e 30 qershorit 2019, ose përpjekjet politike të shumicës qeverisëse për të shkarkuar Presidentin e Republikës.
“Është në të drejtën e kryeministrit, apo të dikujt tjetër që të kërkojë e të përpiqet të kapë me çdo kusht të gjitha institucionet e pavarura, por Shqipëria i ka thënë autoritarizmit njëherë e përgjithmonë “kurrë më”.

Kathimerini duket e interesuar për të mësuar më shumë mbi planin e instalimit të një junte që ka si qëllim krijimin e shtetit paralel në Shqipëri dhe në Kosovë, të mbështetur nga Edi Rama e të frymëzuar nga Xhorxh Soros. Një deklaratë e bërë nga numri një I shtetit në daljet e fundit përpara medias.

“Unë thjesht e kam gërmëzuar qartë dhe saktë se si një grup i strukturuar, që praktikon taktika të një shteti paralel është duke synuar dhe kërkuar kapjen totale të shtetit në Shqipëri, gjë që u shërben agjendave të fshehta.
Është e qartë se këto agjenda nuk janë gjë tjetër, veçse në mospërputhje me anëtarësimin tonë në NATO, me procesin tonë të integrimit në BE, ose edhe me partneritetin tonë strategjik me SHBA-në”.
Pavarësisht kësaj situate që po kalon vendi kreu i shtetit shqiptar është optimist për hapjen e negociatave në tetor, gjithmonë nëse politika tregon vullnet për gjetjen e zgjidhjeve.

 “Kryeneçësia për të qëndruar indiferentë ndaj rrethanave të përkeqësuara aktuale apo edhe më keq, për të ecur verbërisht drejt një regjimi njëpartiak do të ketë pasoja shkatërruese për vendin dhe të ardhmen e tij europiane”.

Përgjigja më e mirë dhe i vetmi shërim për çdo lloj krize të brendshme në një vend të NATO-s është demokracia dhe sundimi i ligjit sugjeron presidenti Meta.

“Bazuar në këtë besim, unë kam paraqitur përsëri një propozim të ri për të mbajtur zgjedhje trillojëshe më 13 tetor: zgjedhjet vendore, parlamentare dhe presidenciale. Megjithatë, nuk kam dëgjuar ende asnjë propozim kundërshtuese, ose reagim ndaj propozimit tim. Jam ende duke pritur, me durim”.

Shpresëplotë e mbyll intervistën e tij Presidenti Meta për gazetën greke Kathimerini se në këtë situatë do të mbizotërojnë pjekuria, përgjegjësia dhe interesi më i mirë kombëtar./ABC News Albania 24/7

bf93021b081f800861789423bc08ec97-un-albanais-sauvagement-assassine-rennes-en-2003-quinze-ans-apres-le-vide-au-proces.jpg
ad min12:10 | 26/06/2019

Mediat franceze kanë rikthyer vëmendjen tek një vrasje e ndodhur 15-vite me parë. Një 27-vjeçar shqiptar u vra në Maurepas më 13 Gusht të vitit 2003. Por cili është roli i bashkautorit në kërkim? Po roli i bashkautorit të arrestuar?

Hija e mafies shqiptare mban pezull çështjen. Një nga të bashkakuzuarit i identifikuar si Ndriçim Hoxha është i shpallur në kërkim ndërkombëtar. Ndërsa në stolin e të pandehurve në gjykatë ishte vetëm bashkautori tjetër i arrestuar në Korrik të viti 2018 në Spanjë, Eduart Pelushi.

Familja e të ndjerit kërkon drejtësi dhe nuk mund të presë pa fund deri kur Gjykata në Assize të japë vendimin përfundimtar, raporton ouest-france.fr. 

Para 15-vjetësh, Erjon Murati u lidh dhe u sulmua para se të vritej brutalisht. Ishte data 13 Gusht 2003, në kohën e drekës kur ai u vra ndërsa po ecte në lagjen Maurepas të Rennes. Tre plumba e kapën në shpinë dhe i riu gjeti vdekjen. Hetimi është përqendruar tek larja e hesapeve për  një borxh droge.

Vrasësi i dyshuar ishte Fatjon Naxhaku, i cili u vra në një atentat me armë zjarri dy vite më vonë në Tiranë, në Gusht të vitit 2005.

Por nuk ka dyshim se në vrasjen e të rit shqiptar në Francë ishte i përfshirë edhe Eduart Pelushi, 46 vjeç.

Roli i tij kishte qenë i rëndësishëm, sipas qiramarrësi i apartamentit në Maurepas, të cilin e kishin lidhur dhe dhunuar bashkë me 27-vjeçarin vëren e vitit 2003.

Gjatë dëshmisë së tij ai e ka cilësuar Eduart Pelushin si shefi i bandës. Por në seancën e fundit gjyqësore qiradhënësi nuk është paraqitur. Edhe e dashura e Erjon Muratit mungoi për “arsye shëndetësore”.

“Është më mirë të qëndrosh i qetë sesa të flasësh, kur mafia shqiptare konsiderohet si një nga më të rrezikshmet në botë …”, kështu e interpreton media franceze mungesën e dëshmitarëve në seancën gjyqësore.

Nga banka e të akuzuarit shqiptari mohon çdo përfshirje. Madje media franceze përshkruan edhe gjendjen se si u paraqit 46-vjeçari në gjyq.

Ai kishte pasur një pamje të zhdërvjellët, i veshur me këmishë të bardhë dhe flokët të prerë. Ai nis dhe flet për jetën e tij. E paraqet veten si një njëri të arsimuar, pa precedent të mëparshëm dhe se nuk kishte pasur kurrë varësi nga droga dhe alkooli.

Për të shpjeguar praninë e tij në Rennes në gusht të vitit 2003, Eduart Pelushi shpjegon se ndjehet i zhgënjyer nga Fatjon Naxhakut: ai e kishte ndihmuar atë të gjente një shtëpi për “pushimet në Montpellier”.

Dhe kur Fatjon Naxhaku i kishte kërkuar që ta çonte atë natë në Nantes, dhe më pas në Rennes, për të takuar “një mik”, ai kishte rëndë dakord.

“Nuk shkuam atje për të bërë luftë. Kur arritëm, ata u puthën në faqe dhe i shtrënguan duar njeri-tjetrit. Toni u ngrit nga tavolina kur erdhi Erjon Murati. Nisën të fyenin njëri-tjetrin dhe më pas të rriheshin. Pastaj Fatjon Naxhaku ka nxjerrë armën”.

Ndërsa ata përlesheshin, i akuzuar përshkruan veten si ” viktimë”. Roli i tij i vetëm do të ishte të qetësonte të dashurën e viktimës.  Në gjykatë ai mbante qëndrimin të qetë dhe si pafajshëm.

Por hetuesit ngrenë pyetje dhe vënë në dyshim pretendimet e tij:  pse ndryshoi identitetin e tij në vitin 2003? Gjatë një përgjime telefonik ai kishte folur sikur ishte tjetër person?

Gjyqi ndaj tij vazhdon dhe hetuesit po punojnë për zbardhjen e të vërtetës./abcnews.al

Donald-Trump-e1526640469549.jpg
ad min22:35 | 16/06/2019

Presidenti amerikan Donald Trump u është rikthyer sulmeve ndaj mediave që kundërshtojnë politikat e tij. Në shënjestër të kreut të shefit të Shtëpisë së Bardhë kanë qenë “New York Times” dhe “Washington Post”, të cilat ai i ka konsideruar turp për vendin.

“Në fund “New York Times” dhe “Washington Post”, që janë turp për vendin tonë dhe armike të njerëzve, do të falimentojnë dhe do të zhduken përgjithmonë”, ka thënë Trump.

Deklaratën presidenti amerikan e ka bërë në profilin e tij në Twitter, ku ka sugjeruar edhe zhvillimin e një sondazhi se cila nga dy të përditshmet është më mashtruesja.

Dy gazetat janë prej kohësh në shënjestër të kreut të shtetit, sidomos “New York Times” që mes të tjerash ka shkruar se pasuria e Donald Trump rrjedh nga i ati, duke zhbërë kështu mitin e presidentit si një njeri që ka arritur gjithçka me forcat e tij./ABC News Albania 24/7

bastisje.jpg
ad min09:57 | 06/06/2019

Policia bastisi të mërkurën zyrat e Korporatës Australiane të Transmetimeve (ABC) lidhur me dyshime për publikim të materialeve sekrete. Policia federale australiane tha se bazuar në një urdhër gjykate u krye një kontroll në selinë qendrore të transmetuesit në Sidney si dhe u zhvillua një takim me ekipin ligjor të tij.

Sipas rrjetit televiziv, kontrolli policor lidhej me një seri informacionesh të publikuara në vitin 2017 nga një gazetar investigativ i ABC-së, ku zbuloheshin deklarata për sjellje të paligjshme të forcave speciale australiane në Afganistan.

Drejtori editorial i ABC-së Craig McMurtrie e quajti kontrollin një “veprim serioz e shumë të padëshiruar”.

“Ne do të bëjmë gjithçka mundemi për të kufizuar fushëveprimin e këtij kontrolli si dhe do të bëjmë gjithçka mundemi për të qëndruar pranë gazetarëve tanë”, tha ai, duke shtuar se “është në interesin e publikut që disa të vërteta të rënda të thuhen”.

Bastisja në zyrat e transmetuesit televiziv ABC ndodhi një ditë pasi policia bastisi shtëpinë e një redaktori që punon për kompaninë mediatike australiane “News Corp” lidhur me publikimin e një përpjekje të qeverisë për të fituar kompetenca për të përgjuar komunikimet e brendshme të shtetasve australianë./VOA

mediat-e-huaja.jpg
ad min12:21 | 12/05/2019

Media të shumta ndërkombëtare i kanë kushtuar vëmendje protestës së mbajtur të shtunën në Tiranë. BBC, “Reuters”, Washington Post dhe agjenci të tjera lajmesh kanë folur për aktet e dhunës të regjistruara gjatë manifestimeve në kryeqytet.

Mediat e huaja më prestigjioze kanë raportuar gjerësisht mbi protestën e së shtunës të opozitës në Tiranë, duke e vënë theksin tek aktet e dhunës të verifikuara gjatë kësaj.

BBC e ka hapur lajmin me titullin “Bomba me benzinë ndaj zyrës së kryeministrit” dhe më pas ka sqaruar motivet e protestës, duke iu referuar akuzave të cilat opozita ia atribuon kryeministrit Rama për korrupsion dhe vjedhje votash.

“Lideri i opozitës Lulzim Basha i bëri thirrje turmës që të vijojë protestat derisa Rama të japë dorëheqjen”, ka shkruar BBC.

Edhe agjencia e lajmeve “Reuters” në raportimin e saj është fokusuar tek dhuna.

“Disa protestues, përfshirë një grup njerëzish me fytyra të maskuara, hodhën bomba me benzinë, shashka dhe bojë ndaj hyrjes së Kryeministrisë dhe më pas ndaj Parlamentit”, ka shkruar Reuters.

Agjencia prestigjioze ka nënvizuar gjithashtu se, policë dhe protestues të shumtë mbetën të plagosur. Në Shtetet e Bashkuara, mes mediave që i kanë kushtuar vëmendje episodeve të së shtunës spikat “Washington Post”.

“Protestuesit e opozitës përleshen me policinë në protestën kundër qeverisë”, është titulli që i ka kushtuar gazeta e njohur zhvillimeve në Tiranë. Krahas bombave molotov dhe shashkave, e përditshmja shkruan edhe për përdorimin e gazit lotsjellës nga ana e policisë.

Në Europë mediat që e kanë pasqyruar më gjerësisht kanë qenë “Deutsche Welle”, që ka folur për motivet e protestës: akuzat për korrupsion dhe vjedhje të votave nga ana e opozitës ndaj kryeministrit; si dhe agjencia italiane e lajmeve “ANSA”, që i ka kushtuar titullin “Opozita në shesh, incidente në Tiranë”, policia shpërndan manifestuesit me gaz lotsjellës pas përdorimit të bombave molotov, shashkave dhe qeseve me bojë./ABC News Albania 24/7

media.jpg
ad min15:42 | 29/03/2019

Tryezat me grupet e interesit i nis me ato që identifikon si sfida të përbashkëta për shqiptarët pa dallim partiak, arti dhe kultura dhe media.

Organizuar nga tre shoqata të gazetarëve në bashkëpunim me opozitën e bashkuar, dita e zgjedhur për këtë tryezë iu bë kornizë e pikturës së Shqipërisë si ishte dhe si është.

“10 vjet më parë këtë javë unë isha Ministër i Jashtëm dhe po bëheshim gati për samitin e NATO-s ku me 7 Prill përfundoi procesi i anëtarësimit si anëtar i denjë i shtetit tonë në aleancën më të fuqishme politike dhe ushtarake që ka njohur bota. Ishte qeveria amerikane aleatja jonë më e fuqishme në këtë arritje historike. Për ironi të fatit 10 vjet më pas raporti i DASH tregon se Shqipëria është kthyer në një vend ku nuk ka siguri por lulëzon, krimi, droga, pastrimi i parave, korrupsioni në të gjitha nivelet e qeverisjes”, tha Basha.

Një krahasim hoqi mes vetes dhe pronarëve të mediave si përfitues të pushtetit të përqendruar.

“Dhënies fund të praktikave që kufizojnë garën dhe nxisin përqendrimin e pushtetit në pak duar. Qoftë kjo në pak duar pronarësh mediash, apo oligarkësh ekonomikë. Këto janë konceptet që po ndërtojmë në bashkëveprim me shoqërinë”, tha Basha.

Në identifikimin e termit e ndihmoi Engjëll Musai shqetësimet që i bashkon ja tha Armand Shkullaku.

“Ka liri shtypi thotë kryeministri. Më thoni një media që ka një qëndrim bezdisës se kritik është fjalë e fortë ndaj kryetarit të bashkisë. Ka vetëm kaseta të kryetarit të bashkisë. Sot ne nuk lejohemi në asnjë takim, në asnjë aktivitet të kryeministrit apo kryetarit të bashkisë për të marrë pjesë dhe normalisht këto kasetat duhet të ishin ndaluar që ne nuk transmetojmë asnjë aktivitet po qe se nuk e shohim me sytë tanë që është A-ja e gazetarisë, vëzhgimi i drejtpërdrejtë. Pd mund ta organizojë një model të tillë. Ne duam që të zbatohet ligji që është në fuqi për financimin në media. Për transparencën e këtij financimi ligji ndalon që një media që nuk arrin të financohet nga të ardhurat që gjeneron vetë nuk lejon që të marrë financime të tjera. Praktikisht nëse del deri në 3 vjet humbje duhet të mbyllet”, tha ai.

E ndërsa goditjen e të parit, tentoi ta zbusë duke i vënë statutin e partisë përpara.

“Në raport me oligarkinë politike, po është e vërtetë. Gjithashtu është e vërtetë që prej Marsit të këtij vendi, PD është adoptuar një rregull statusor që zgjedhjet e kandidatëve për deputetë të kalojnë në parimit një anëtar një votë në kryesinë e PD-së”, u shpreh Basha.

Të dytit i bëri një premtim direkt.

“Asnjë kufizim nuk do të ketë në asnjë ngjarje politike të PD-së, e në veçanti timen si kryetar i PD-së”, tha Basha.

Në fund në themel të problemit gjen përsëri sistemin gjyqësor, e si garanci të asaj që premton bën propozimin.

“Dua të shpreh gatishmërinë time që raundin tjetër të kësaj tryeze ne të jemi këtu për të diskutuar dhe për të vendosur sëbashku mbi një dokument të përbashkët që do të jetë dhe zotimi ynë dhe garancia për aq sa opozita mund të ofrojë garanci në këtë klimë të helmuar politike se nesër gjërat do të ndryshojnë”, tha kryeopozitari./abcnews.al

rr-1280x720.jpg
ent ela19:08 | 26/03/2019

Mediat e pavarura në Venezuelë raportojnë për praninë e dy avionëve ushtarakë dhe rreth 100 ushtarëve rusë në vend. Dyshimi është se dy avionët shërbejnë për t’u ngarkuar me ar dhe metale të çmuara.

Dy avionë ushtarakë rusë prej ditësh qëndrojnë në aeroportin e Karakas, ndërsa një mijë ushtarë të Moskës kanë mbërritur në Venezuelë për të mbrojtur presidentin Nikolas Maduro nga një grusht i mundshëm shteti.

Lajmi fillimisht është publikuar nga një reporter i pavarur vendas, Havier Majorka, dhe më pas është ripublikuar në media të ndryshme. Rusia kishte premtuar dërgimin e ndihmave, por këtë herë rusët i shpërndajnë vetë lajmet.

Në ambasadën ruse në vend thuhet se, nuk ka më sekrete pasi ekzistojnë kontrata të firmosura mes dy vendeve që duhen respektuar. Në fund të muajit mars, Venezuela duhet të paguajë një shumë të madhe parash për të marrë ndihmat e radhës.

Mes personave që kanë mbërritur në vend, nga Kremlini është dhe gjenerali rus Vasili Tonkoshkurov, kreu i Drejtorisë së Mobilizimit të Forcave të Armatosura të Kremlinit dhe 35 ton mjete të ndryshme.

Dyshimi është se, dy avionët shërbejnë për tu ngarkuar me ar dhe metale të çmuara, dhe nuk është rastësi që një nga dy avionët është larguar nga vendi pa u marrë vesh se çfarë transportonte.

Ndërkohë vendi po vuan një tjetër ndërprerje të energjisë elektrike në 23 rajone përfshirë dhe Karakas. Dhe njëherë më shumë ministri i komunikimit Horge Rodriguez deklaroi se, shkaku është një sulm që i është bërë digës hidroelektrike të Gurit./abcnews.al

 

 

 


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono