mbytja

MBULIM-LIBI-EMIGRANTET-ABCM5T1.mpg_snapshot_00.05-1280x720.jpg
ent ela12:30 | 26/07/2019

Janë më shumë se 150, personat e mbytur në Khoms, port i Libisë që ndodhet 100 kilometra larg Tripolit. 137 persona të tjerë u shpëtuan nga rojet bregdetare. Sipas të mbijetuarve në anije ndodheshin rreth 300 persona. Nëse kjo shifër do të konfirmohet, sipas komisionerit të lartë të OKB për refugjatët, kjo do të ishte tragjedia më e madhe në Mesdhe për këtë vit.

Agjencia e OKB-së për emigrantët dhe organizata ndërkombëtare për emigracionin theksuan se, që nga fillimi i verës, mbytjet në Mesdhe nuk kanë ndaluar asnjëherë. Pjesa më e madhe e emigrantëve vinin nga Eritrea dhe Sudani. /ABC news Albania 24/7

gomone18.jpg
ent ela16:04 | 19/01/2019

Një skaf me flamur holandez që rrezikonte të mbytej në brigjet e Sarandës është shpëtuar nga rojet bregdetare.

Mjeti lundrues që drejtohej nga një shtetas italian ishte nisur në mëngjes nga Korfuzi dhe në orën 11:30 dha alarmin SOS.

Menjëherë i kanë ardhur në ndihmë rojet bregdetare të Sarandës, duke shpëtuar shtetasin italian dhe skafin. /abcnews.al

KORCE-TE-MBYTURIT_ABC-1280x720.jpg
ent ela09:43 | 31/12/2018

Është gjetur mëngjesin e sotëm trupi i peshkatarit të dytë që u mbyt në rezervuarin e Bradomirës në Pogradec. Ramazan Kojtari u mbyt dje bashkë me shokun e tij Arben Pupën në ujërat e këtij rezervuari, ndërsa ishin duke peshkuar. Varka e tyre u ça dhe u fundos. Ngjarja ndodhi pasditen e së dielës, dhe ishin banorët ata që njoftuan policinë. Turpi i të mbyturit Arben Pupa u nxorr nga familjarët, kurse për Kojtarin u deshën shumë orë kërkime. Policia po vazhdon hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes. /abcnews.al

MBULA.jpg
us er12:36 | 14/01/2018

Një person është gjetur i mbytur në rezervuarin e fshatit Bletas (Bratomirë). 65 vjeçari me inicialet G.M, banues në Podgorie-Maliq, vuante nga depresioni.

Nga të dhënat e para dhe kqyrja e trupit të viktimës nuk janë konstatuar shenja dhune.

Nga deklarimet e marra familjarëve, rezulton se shtetasi i mësipërm vuante nga depresioni dhe më datë 13.01.2018, ishte larguar nga banesa në mbrëmje, pa lënë informacion mbi vendndodhjen e tij.

Grupi hetimor po punon për të përcaktuar shkaqet e vdekjes dhe për të zbardhur rrethanat e ngjarjes./tvklan.al

ABC-M2-T1.Still002.jpg
us er11:07 | 31/10/2017

Një burrë u gjet i mbytur në lumin Osum sot paradite. Sipas policisë së Beratit, viktima është identifikuar si Nuri Jazi, 50 vjeç, banor i fshatit Molisht të Beratit. Nuk dihen ende rrethanat në të  cilat ka humbur jetën 50 vjeçari, apo si ka përfunduar në Osum. Por grupi i ekspertëve të policisë dhe prokurorisë së Beratit shkuan në vendngjarje dhe po punojnë për zbardhjen e plotë të situatës.


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono