mbrojtes

milan-fiorentina.jpg
ad min23:10 | 11/07/2019

Pa një buxhet të mjaftueshëm në merkato skuadra e Milanit kërkon të nënshkruajë me lojtarë me kosto të ulet dhe pse jo me parametra zero. Kuqezinjtë  kërkojnë një mbrojtës qendre dhe pas dështimit të Dejan Lovren janë duke vëzhguar një tjetër objektiv që luan në Serie A dhe mund të përshtatej shumë shpejt me filozofinë e klubit.

Sipas mediave italiane, kuqezinjtë janë gati për të paraqitur ofertën e tyre skuadrës së Fiorentinës për mbrojtësin Zherman Pecela. Mësohet se menaxheri i futbollistit është parë në selinë e skuadrës së Milanit për të mbyllur detajet e transferimit.

Ekipi vjollcë kërkon 20 milionë euro për të lënë të lire 28-vjeçarin, por Milan e cilëson si të lartë kërkesën e Fiorentinës. Dështimi për tu kualifikuar në Champions League ka ndryshuar strategjinë e transferimeve tek skuadra e teknikut Giampaolo, i cili ka një mision të vështirë për ta rikthyer skuadrën në elitën e futbollit europian. Shoqëria kuqezi ka besim tek aftesitë e Maldinit dhe Boban për të sjellë në Milanello lojtarë cilësore për të ndihmuar ekipin sezonin e ardhshëm./ABC News Albania 24/7

vlcsnap-error945.jpg
ad min12:59 | 06/11/2017

Japonia mund të shkatërrojë në ajër raketat ndërkombëtare, me pajisjet ushtarake, që ka blerë nga Shtetet e Bashkuara. Në këtë mënyrë e prezantoi presidenti amerikan Donald Tarmp, marrëveshjen në parim për armatimin që Japonia do ti blejë Shteteve të Bashkuara, përballë kërcënimit bërthamor nga Koreja e Veriut.

Tramp foli për kontratën e armatimit me Japoninë, gjatë një konference të përbashkët për shtyp në Tokio me kryeministrit japonez Shinzo Abe. është fjala për një sasi të madhe armësh luftarake, që sipas përshkrimit të Trampit, do ti shkatërrojnë raketat koreanoveriore që në ajoër dhe nuk do ti lënë të shkaktojnë dëme në tokë. Për Trampin që gjithnjë i sheh gjërat nga këndvështrimi i një biznesmeni, kur kjo marrëveshje të përmbyllet, do të krijojë vende pune për amerikanët dhe siguri për Japoninë.

Ndërsa për kryeministrin japonez, është fjala për një shtim të madh të kapacitetit mbrojtës të vendit, si nga cilësia ashtu edhe nga sasia, përballë rrezikut “tepër të madh” siç e vlerësoi ai, nga Koreja e Veriut.

Japonia është në rrezen e rraketave bërthamore me rreze të gjatë veprimi të Koresë së Veriut.

Që pas luftës së dytë botërore, Japonia nuk ka pasur ushtri të mirëfilltë. është pikërisht kriza koreane që po e rimilitarizon këtë vend. Vizita e Trampit në Japoni është e turit të tij aziatik një-javor, që vijon me Korenë e Jugut, Kinën, Vietnamin dhe Filipinet./ ABC NEWS


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono