mberrin

vlcsnap-error438-1280x720.jpg
us er10:49 | 07/12/2017

Presidenti i Turqisë Erdoan ka mbërritur në Greqi në kuadër të një vizite zyrtare dy ditore. Kjo është vizita e parë e një presidenti turk në vend pas 65 vitesh. Hera e fundit ishte në nëntor 1952, kur ish presidenti Xhelal Baiar u prit në Athinë nga ish kryeministri Alexandros Papagos. Pjesa e parë e vizitës përfshin vendosjen e një kurore me lule në monumentin e ushtarit të panjohur në Athinë dhe më pas takimi mes Erdoan de homologut grek Prokopios Pavlopoulos në presidencë. Më pas do të takohen delegacionet e ministrave të të dyja vendeve. Presidenti turk do të takohet me kryeministrin grek tsipras dhe më pas do të dalin në konferencë të përbashkët për shtyp./abcnews.al

vlcsnap-error128.jpg
us er13:28 | 01/11/2017

Ekipi i Skënderbeut ka mbërritur sot në mëngjes në Beograd ku neser do të ndeshet me skuadrën vendase Partizani, e vlefshme për Europa Lige. Nga aeroporti, autobusi i skuadrës korçare është shoqëruar me eskortë policie.

 

Disa dhjetra policë të njësive për shoqërimin e delegacioneve dhe disa makina policie kanë qenë në aeroport për ta pritur Skënderbeun. Pa shumë njerëz në mëngjes….

Është gjithçka gati per të nisur agjendën e ndeshjes. Ende pa gdhirë në aeroportin Nikolla Teslla të kryeqytetit serb.

Avioni nga Tirana ka arritur në kohën e normale. Kjo kërkohet edhe për përballjen Partizani-Skenderbeu. Fillimi duket i mirë. Kësaj radhe karvani i policisë ecën qetë. Ashtu arrinë edhe tek hoteli në Beogradin e ri, dy kilometra nga stadiumi ku do të zhvillohet gjithcka.

Ndeshja për të dyja palët është e rëndësishme.

Skenderbeu do të shkel për herë të parë pasdite në fushën e stadiumit që njihet me emrin e Armatës Popullore Jugosllave (JNA).


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono