maternitet

vlcsnap-error368-1280x719.jpg
ent ela16:21 | 13/02/2018

Një foshnje dy-javëshe ka ndërruar jetë në maternitetin “Koço Glozheni”, pasi kishte lindur në kushtet e shtëpisë. Grupi hetimor ka gjetur disa të prera në këmbë e kokë, që dyshohet se janë shkaktuar me një mjet prerës.

Deri në këto moment, policia shprehet e rezervuar për këtë rast, pasi ngjarja është në zhvillim e sipër. Edhe nëna e foshnjes dy-javëshe ndodhet në gjendje të rëndë në spital, por edhe pas ndërhyrjes së mjekëve kanë mundur ta rikthejnë në jetë, pas komplikacioneve të lindjes.

Sipas policisë, 40-vjeçarja me inicialet V.K. rezulton se është me çrregullime mendore. Për këtë ngjarje, materniteti ka raportuar në polici dhe janë marrë të gjitha materialet e nevojshme, për të hetuar se si pse nëna nuk është dërguar për lindje në spital, por është mbajtur në kushtet e shtëpisë./abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono