marjan cmeta

polcia.jpg
G. P.20:59 | 13/03/2018

Pasi fshehu vrasjen e vjehrrës së saj për gati një vit, një 21-vjeçare përfundoi në pranga sëbashku me 3 shtetas të tjerë. Bëhet fjale për vdekjen e një 48 vjeçareje në Kamëz në 30 Prill të vitit të kaluar, që asokohe u raportua si vdekje natyrale në banesë.

Por pas hetimeve të nisura nga informacionet e grumbulluara dhe provat e administruara, prokuroria arriti në përfundimin se gruaja ishte vrarë nga Marjana Cmeta, bashkëshortja e djalit të saj. Shkak i vrasjes dyshohet të kenë qenë mosmarrëveshjet e shpeshta mes autores së dyshuar dhe vjehrrës së saj.

Në përfundim të operacionit “Heshtja e zgjatur”, bashkë me nusen 21-vjecare, policia vuri në pranga edhe 50-vjeçarin Agim Lami, bashkëshorti i viktimës, kushëririn e tij, Arben Saliu dhe shtetasin Hysen Shehu.

Të tre këta shtetas akuzohen për moskallëzim krimi, ndërsa Marjana Cmeta akuzohet për vrasje për shkak të marrëdhënieve familjare./abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono