makovei

vlcsnap-error479-1280x720.jpg
ent ela14:10 | 13/02/2018

Pas dy vitesh ndarje, mazhoranca e opozita janë bashkuar në rekomandimet pas mbledhjes së radhës në Tiranë të Komitetit të Stabilizim Asociimit me BE. Eurodeputetja Monika Makovei ka vlerësuar këtë dakordësi politike si një sinjal i mirë që i dërgohet Brukselit për hapjen e negociatave të antarësimit me BE.

“Për herë të parëpas një kohe të gjatë ia kemi dalë që të miratojmë me unanimitet të plotë rekomandimet. Është një lajm shumë i mirë. Takimi ishte konstruktiv. Jam shumë e lumtur që shikoj zhvillime, sepse tregon që opozita mazhoranca punojnë së bashku dhe kjo dëshmon që interesat politike janë lënë mënjanë dhe interesi kombëtar është më i lartë dhe është më i rëndësishëm se çdo interes tjetër. Besoj fort që komisioni do rekomandojë dhënien e një date për çeljen e negociatave. Do të lobojmë për të votuar në favor të çeljes së negociatave të Shqipërisë”- tha Makovei./abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono