lufta kunder kanabisit

aksioni-antidroge.jpg
ad min10:35 | 12/09/2019

Shtatë persona janë ndaluar në një operacion të zhvilluar nga forcat operacionale të Tiranës në bashkëpunim me Policinë e Gjirokastrës. Ata dyshohet se janë pjesë e një grupi kriminal që merret me prodhimin dhe trafikun e drogës.

Forcat operacionale nga Tirana dhe policia e Gjirokastrës zbarkuan në terren për të kryer një operacion antidrogë. Kontrolle u ushtruan në të gjithë qarkun, përkatësisht në Tepelenë, Memaliaj dhe Lazarat.

Aksioni nisi për një ngjarje të pazbardhur e që lidhet me trafikun e drogës. Për këtë çështje janë në gjykim disa persona ndërsa 7 vetë u ndaluan në banesat e tyre.

ABC News ka mësuar emrat e 4 prej tyre të cilët janë Edi Ballia, Arber Brahimi, Shpëtim Brahimi dhe Agron Manka. Të gjithë dyshohet se janë pjesëtarë të një grupi kriminal që merret me prodhimin dhe trafikun e drogës. Të ndaluarit mbaheshin prej kohësh nën vëzhgim nga policia.

Ndërsa në Lazarat në një aksion blic të policisë u zbuluan disa rrënjë kanabisi në banesën e Shkëlqime Rabaj dhe Bejeme Totos. Dy gratë, njëra prej të cilave e moshuar janë shoqëruar në policinë e Gjirokastrës./ABC News Albania 24/7


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono