lleshaj

KRONIKE-LLESHAJ-AVRAMOPULOS.mpg_snapshot_00.23-1280x720.jpg
ad min17:43 | 09/10/2019

Konferenca e shtypit e Komisionerit për Migracionin dhe Punët e Brendshme, Dimitris Avramopoulos dhe ministrit të Brendshëm të Shqipërisë, Sandër Lleshaj, nxorri në pah këndvështrimet e ndryshme mbi çështjen e luftës kundër krimit të organizuar dhe problematikës së azilkërkuesve shqiptarë. Lidhur me skepticizmin e Holandës, ministri Lleshaj konsideron se problemi i krimit të organizuar është një çështje perceptimi i zmadhuar i realitetit, pasi krimi i ushtruar nga personat që mbajnë pasaportën shqiptare dhe kryejnë krime në Holandë është shumë i vogël krahasuar me vende të tjera të Bashkimit Europian.

Sandër Lleshaj, Ministër i Brendshëm: “Perceptimi është ai që është. Është një perceptim i zmadhuar i realitetit. Jemi përpjekur ta sqarojmë dhe më shumë  dhe po përpiqemi për të ndërtuar mekanizma bashkëpunimi, për të adresaur këtë problem për krime që kryhen në Holandë dhe juridikisht janë përgjegjësi e Holandës. Por ne ndjejmë përgjegjësi për këtë”.

Lidhur me pyetjen e ABC News, se pse nuk janë arrestuar krerët e strukturale kriminale pas kapjes së sasive të mëdha të kokainës në Shqipëri, por vetëm ekzekutuesit e urdhrave, ministri Lleshaj konsideron se janë kapur shumë peshq të mëdhenj. Ndërkohë që komisoneri Avramopolous njeh progresin në operacionin e goditjes së drogës, por bën thirrje për rritjen e hetimeve dhe dënimeve të kriminelëve.

Sandër Lleshaj, Ministër i Brendshëm: “Nuk e di se ç’quani ju peshq të mëdhenj. Ne mendojmë se u kemi dhënë fre grupe të organizuara dhe kemi kapur dhe sasi të mëdha kokaine në bashkëpunim me shtetet anëtare si Greqia. Nuk e di nëse ju quani peshq të mëndhenj ndërkombëtarë ata që kontrollojnë kokainën në vend. Ndoshta këta mund të jenë peshq të mëdhenj. Por për mendimin tonë, ne kemi kapur shumë peshq të mëdhenj në kuadër të krimit të organizuar”.

Dimitris Avramopoulos, komisioner për migracionin: “Fakti që operacionet kundër krimit të organizuar janë në vazhdimësi në Shqipëri janë si rrjedhojë edhe e bashkëpunimit të vendeve anëtare të Bashkimit Europian, kjo është gjë e mirë. Por hetimet dhe ndjekjet penale duhet të jenë më të thella. Duhet që të goditen grupet kriminale dhe për kriminelët të ketë dënimet përfundimtare në Gjykatë”.

Për azilkërkuesit, statistikat e ministrit Lleshaj ndyshojnë nga ato të komisionerit Avramopoulos. Ministri Lleshaj flet për një rënie konsekutive të numrit të azilkërkuesve në zonën Shengen, ndërkohë që komisioneri Avramopoulos flet për një rritje të lehtë këtë vit.

Sandër Lleshaj, Ministër i Brendshëm: “Në të gjithë zonën Shengen ka një rënie të vazhdueshme dhe eskpotenciale të numrit të azilkërkuesve shqiptarë me një anomali në Francë. Kjo lidhet me politikat e ndryshme që ndjek Franca”

Dimitris Avramopoulos, komisioner për migracionin: “Në gjysmën e parë të këtij viti, ka patur një rritje të lehtë të azilkërkuesve shqiptarë. Ndaj Shqipëria duhet të vazhdojë të verë në zbatim ato masa që ka aprovuar dhe të vazhdojë të punojë me të gjitha shtetet anëtare dhe marrëveshjet e ripranimit duhet të funsionojnë mirë. Lidhur me aktivizimin e mekanizimit të pezullimit të vizave, pas njoftimit të marrë nga Holanda ne arritëm në përfundimin, se nuk përmbushen rrethanat për aktivizimin e këtij mekanizmi. Por unë i bëj thirrje autoriteteve shqiptare që të marrin masa të sigurojnë këtë dhuratë që u është bërë nga Bashkimi Europian”.

Lidhur me pyetjen e ABC News, nëse ka siguri 100% që ky mekanizëm nuk do aktivizohet nëse ka njoftim nga autoritetet franceze, komisioneri Avramopoulos është përgjigjur:

“Unë isha i qartë se ne nuk duam të aktivizojmë këtë mekanizëm.. Mos më drejtoni pyetje lidhur me 100% siguri. Nuk mund të kesh siguri 100% për asgjë në jetë”.

Konferenca e shtypit është zhvilluar në vijim të nënshkrimit të marrëveshjes mbi luftën kundër terrorizmit midis komisionerit Dimitris Avramopoulos dhe Ministrit të Brendshëm të Shqipërisë, Sandër Lleshaj  Kjo marrëveshje është pjesë e planit të përbashkët të veprimit për luftën kundër terrorizmit midis BE-së dhe Ballkanit Perëndimor. Ky plan kërkon veprime ambicioze dhe konkrete për të arritur 5 objektiva kundër terrorizmit, përfshirë parandalimin dhe kundërveprimin e radikalizmit, shkëmbimin efektiv të informacionit, luftimin e financimit të terrorizmit dhe mbrojtjen e qytetarëve.  /ABC News Albania 24/7

sander-lleshaj-pustec-1280x705.jpg
nev ila13:43 | 30/08/2019

 

Ministri i brendshëm Sandër Lleshaj ka deklaruar se Shqipëria i ka përmbushur detyrat e saj për çeljen e negociatave dhe vendimi pritet të merret në tetor. Lleshaj i bëri deklaratat pas takimit me homologun maqedonas në bashkinë e Pustecit ku u diskutua për lehtësimin e procedurave në pikat kufitare që lidhin dy vendet.

“Shqipëria i ka përmbushur më së miri  detyrimet e saj për çeljen e negociatave për në BE”.

Kështu është shprehur ministri i brendshëm Sandër Lleshaj pas një takimi që zhvilloi me homologun maqedonas në bashkinë e Pustecit.

Ai u tha gazetarëve se për vendin tonë dhe Maqedoninë e Veriut vendimi do të merret në tetor.

“Detyrat e integrimit evropian të shqipërisë janë përmbushur më së miri dhe kjo ësht certifikuar nga komisioni evropian i cili ka rekomanduar pa kushte hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe maqedoninë e Veriut dhe ne presim që në një kohë shumë të shkurtër negociatat të hapen. Nuk ka ende një vendim, as për shqipërinë as për Maqedoninë”.

Mes dy ministrave u ra dakort për një lehtësim të procedurave në pikat kufitare që lidhin Shqipërinë me Maqedoninë e Veriut.

Në takim u diskutua edhe për bashkëpunimin policor mes dy vendeve në luftën kundër krimit./ABC News Albania 24/7

 

 

LLESHAJ-HIMARE-1280x720.jpg
ad min14:00 | 10/08/2019

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka reaguar disa dita pas publikimit të dokumentarit të televizionit publik italian RAI mbi fuqizimin e mafias shqiptare në trafikun e kokainës. Në një postim në rrjetin social Facebook, Lleshja shkruan se  fenomeni i ‘Kanabisit’ është tanimë një histori e të shkuarës dhe lufta kundër tij një “bast” i fituar i kësaj mazhorance.

Reagimi i plotë:

“Një emision i televizionit italian “Rai 3” i pak ditëve më parë i mjaftoi opozitës që, si përherë, të nxitonte për të kërcyer tek konkluzione haluçinante, të cilat meritojnë vërtet keqardhje. Disa histori nga e shkuara si Lazarati, kjo “markë” autentike e PD, apo edhe episode të tjera të shkuara (përzier në njē sallatë televizive sensacionale, pa asnjë vlerë dokumentare, po me synimin e vetëm audiencën e interesuar për show) kanë frymëzuar opozitën e plandosur jashtë-parlamentare.

Ajo ka rimarrë vrullin e një shiu vere, për të akuzuar Policinë e Shtetit dhe Qeverinë për njollat që ata vetë i kanë vënë vendit kur ishin në pushtet. E vërteta është krejt ndryshe nga çka paraqet mishmashi televiziv i përgatitur nga njerëz që janë larg së qeni në nivelin e respektit tonë për kanalin publik italian. Falë edhe bashkëpunimit të ngushtë me partnerët italianë, lufta kundër kanabisit si fenomen, është një luftë e fituar e shtetit shqiptar! Rezultatet në këtë fushë, të konfirmuara nga monitorimi i specializuar i partnerëve italianë, janë kokëforta dhe të mirënjohura. Kultivimi apo sasitë e kanabisit me origjinë nga Shqipëria, të kapura nga vendet fqinje, kanë rënë në minimumet historike.

Monitorimi nga ajri vijon intensivisht, duke provuar ecurinë e shkëlqyer të përpjekjes sonë. Ndërkohë, goditja në tokë dhe në det nga Policia e Shtetit dhe agjencitë ligjzbatuese, është konstante dhe shkurajuese për krimin.   Rrjetet dhe organizatat kriminale që kanë vepruar në këtë fushë janë goditur rëndë në të gjitha aspektet, përfshirë edhe atë financiar. Fenomeni ‘Kanabis’ është tanimë një histori e të shkuarës dhe lufta kundër tij një “bast” i fituar i kësaj mazhorance. Të gjitha shifrat provojnë këtë fakt. Fatmirësisht, autoritetet italiane e njohin shumë mirë dhe nga shumë afër, të vërtetën e luftës kundër kanabisit dhe bashkëpunimin e shkëlqyer policor mes dy vendeve.  Ato kanë folur në të gjitha nivelet për këtë dhe unë besoj se do te shprehen edhe pas këtij reportazhi të Rai 3 – një mishmash i denjë për të ilustruar epideminë e ‘fake news’.

Gjithashtu një ditë më parë zv/ministrja e Brendshme, Rovena Voda tha se të dhënat zyrtare tregojnë një pasqyrë tjetër sa i takon kultivimit të kanabisit.

MBULIM-LLESHAJ-TAKON-TURKUN_ABC-M2-T1.mpg_snapshot_00.15-1280x720.jpg
ent ela15:10 | 26/07/2019

Për të rritur bashkëpunimin në fushën e sigurisë publike, Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj takoi në Tiranë homologun e tij turk Sulejman Soylu. “Shqipëria është një nga vendet e rajonit, me të cilën Turqia bashkëpunon më së shumti”, u shpreh Soylu. Ndërkohë Ministri Lleshaj veçoi si prioritar bashkëpunimin për luftën kundër krimit ekonomik dhe pajisjet policore. Dy ministrat e Brendshëm kërkuan rritjen e bashkëpunimit për shkollën e lartë të policisë e njohur ndryshe si “Akademia e Sigurisë”, ndërsa gjatë takimit fokusi u vendos edhe te sistemi i menaxhimit doganor shqiptar.

/ABC News Albania 24/7

LLESHAJ-HIMARE-1280x720.jpg
ent ela16:45 | 19/07/2019

Në takimin e Task Forcës në Himarë Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj u ka kërkuar llogari institucioneve vendore për mbarëvajtjen e sezonit turistik. Ai deklaroi se subjektet private që administrojnë plazhet nuk janë pajisur me elementet e sigurisë dhe janë këto biznese që nuk paguajnë taksa.

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj gjatë një takimi në Himarë u ka kërkuar llogari drejtuesve të institucioneve vendore për masat e marra në sezonin turistik.

Ai u ndal tek siguria në plazhe, kullat e vrojtimit dhe personeli që mungon në disa plazhe të Jugut.

Të gjitha ato institucione që nuk marrin masat e nevojshme do të ndëshkohen ashtu si edhe ata që kanë në administrim stacionet e plazheve, tha Lleshaj.

Sipas Lleshajt çdo subjekt duhet t’i nënshtrohet formalizimit për të derdhur të gjitha detyrimet që në bashkitë përkatëse. /ABC News Albania 24/7

LLESHAJ-TAKIM-ME-PREFEKTET.mpg_snapshot_00.22-1280x720.jpg
ent ela19:15 | 15/07/2019

Ministri Brendshëm Sandër Lleshaj u kërkoi 12 prefektëve që të angazhohen maksimalisht për t’u ardhur në ndihmë turistëve të huaj dhe vendas, pasi në disa bashki bregdetare, fokusi nuk është te pushuesit.

Uroj që askush nga kryetarët e bashkive që nuk ka fituar zgjedhjet e 30 qershorit të mos çmendet për të mos liruar zyrën e tij. Kështu u shpreh ministri Brendshëm Sandër Lleshaj gjatë takimit me 12 Prefektët e vendit, duke i kërkuar këtyre të fundit që të zbatojnë ligjin që ia njeh kushtetuta.

Ministri Lleshaj theksoi se punonjësit e administratës vendore nuk do të largohen gjatë konstituimit të Bashkive, pasi ata janë me statusin e nëpunësit civil.

Prefektët kanë përgjegjësi të drejtpërdrejt sipas shefit të ministrisë, që të reagojnë kur bashkitë bgredetare nuk iu përgjigjen turistëve gjatë sezonit veror.

Në fund të fjalës së tij, Ministri Lleshaj kërkoi angazhimin e strukturave vendore për të shmangur zhurmat e panevojshme në plazhe. /ABC News Albania 24/7

lleshaj-2-1280x709.jpg
ad min09:50 | 30/06/2019

Ministri i brendshëm Sandër Lleshaj ka votuar në orën 09.30 mëngjes në qendrën e votimit të vendosur në ambientet e shkollës Fan Noli. Për gazetarët, Lleshaj tha se qytetarët sot kanë të drejtë të zgjedhin dhe se ndjen keqardhje që opozita nuk është në këtë proces, por kjo është përgjegjësi e saj dhe e askujt tjetër.

“Ky është një ndër vendimet më kryesore që merr një qytetar për pushtetin vendor. Pas një periudhe shumë të ndërlikuar përgatitje sot mund të them me kënaqësi që zgjedhjet në të gjithë vendin po vijojnë të lira, të qeta dhe në një atmosferë shumë të mirë. Është e rëndësishme që t’u bëj thirrje gjithë qytetarëve që të shfrytëzojnë mundësinë për të ushtruar përgjegjësinë e tyre qytetare, aq më tepër që jemi në vigjilje të një vendimi shumë të madh për Shqipërinë, pra për hapjen e negociatave të anëtarësimit të Shqipërisë në BE”, tha Lleshaj./abcnews.al

lleshaj-1280x617.jpg
ad min12:40 | 28/06/2019

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj paralajmëroi kryebashkiakët e tjerë se do të kenë fatin e largimit të Zef Hilës nëse sulmojnë KZAZ-t ose pengojnë procesin zgjedhor. Vendimi vjen një ditë pas djegies së materialeve zgjedhore në KZAZ nr 6 në Vau Dejës.

Të njëjtin paralajmërim bëri më herët edhe minstri i Brendshëm Sandër Lleshaj gjatë koferencës për shtyp, duke shtuar se fatin e Zef Hilës do ta këtë çdo kryebashkiak që sulmon KAZA-t ose pengon procesin zgjedhor.

“Të njëjtin fat do të ketë cilido, që autoritetin e Kryebashkiakut do ta përdorë për të penguar zgjedhjet, duke i kthyer apo lejuar punonjësit e Bashkisë të sillen si forca të dhunshme paramilitare. U bëj thirrje gjithë drejtuesve të bashkive, që të marrin masa për të ushtruar me përgjegjësi të lartë shtetërore detyrën e tyre, për të garantuar kushtet optimale për qytetarët e tyre që të mund të ushtrojnë të drejtën për të zgjedhur. Të mos merren me veprimtari penguese dhe me bravat e dyerve të shkollave të përcaktuara tashmë si Qendra Votimi, sepse kështu bëhen jo vetëm qesharakë, por edhe subjekt i Kodit Penal të Republikës së Shqipërisë”.

Sjellje kriminale i ka quajtur Lleshaj sulmin e opozitës në drejtim KAZA. Nr.6., në Bushat.

“Zjarri i mbrëmshëm, djegia e materialeve zgjedhore dhe plagosja e tre punonjësve të Policisë së Shtetit, nga një grup sulmi, i përbërë kryesisht nga punonjës të Bashkisë së Vaut të Dejës është një shprehje shembullore e paramilitarizimit të një partie, që ka humbur jo vetëm arsyen, por tashme edhe pseudo-kauzën e saj. Aq sa i ulët ishte sulmi ndaj shkollës, ku është vendosur KZAZ, po aq e neveritshme ishte tentativa e drejtuesve të opozitës për të larë duart nga aksioni kriminal i militantëve të tyre, duke u përpjekur si gjithmonë, që nga nxitës të agresionit të kthehen në viktima të tij!”

Goditja dhe djegia e materialeve zgjedhore ka rikthyer në skenë ngjarjet e ndodhura 100 vite më parë.

“Aq sa i ulët ishte sulmi ndaj shkollës, ku është vendosur KZAZ, po aq e neveritshme ishte tentativa e drejtuesve të opozitës për të larë duart nga aksioni kriminal i militantëve të tyre, duke u përpjekur si gjithmonë, që nga nxitës të agresionit të kthehen në viktima të tij!Në mënyrë sa të paturpshme aq edhe qesharake, ata akuzuan Policinë se paska sulmuar dhe plagosur veten, nën drejtimin e Ministrit të Brendshëm dhe të Kryeministrit. Pra, sipas këtyre ‘haxhiqamilistëve’ të rikthyer në skenë pas 100 vitesh, punonjësit e bashkisë së Vaut të Dejës dhe familjarët e kryetarit të saj, paskan zbatuar urdhrat tona për dhunë”.

I sigurt, Lleshaj kujtoi se zgjedhjet do të mbahen në të gjithë vendin, në pajtim të plotë me Kushtetutën, me Kodin Zgjedhor.

“30 qershori është data e zgjedhjeve dhe zgjedhjet janë të popullit shqiptar, as të partive, as të bashkive! Faleminderit”./ABC News Albania 24/7

0c6c689b-2c08-45f4-af8a-e6aefa8d15bb-1280x853.jpg
nev ila15:52 | 20/06/2019

Në një deklaratë për mediat nga selia e PD-së, Basha tha se nuk do të ketë asnjë normalizim politik në Shqipëri pa ndëshkuar autorët e vjedhjes së votave, ndërsa ftoi të gjithë qytetarët ti bashkohen protestës së nesërme që do të nisë në orën 20:00

Një gjeni qëndron pas të gjitha përgjimeve të gazetës gjermane Bild. Zbulimin e bën publik vetë kryetari i Partisë Demokratike.

“Ky është gjenialiteti kriminal i Edi Ramës”.

Këtë e argumenton me skemën që sipas kryedemokratit ka ndërtuar kryeministri për të bashkëpunuar ministrat, deputetët, administrata me njerëzit e lidhur me krimin.

“Nuk merren vesh njëri nga tjetri…

Të gjithë këta që përmendi kreu demokrat kanë timonierin e tyre.

Edi Rama është timonieri i vjedhjes së zgjedhjeve. Çdo gjë është bërë nën drejtimin e tij, me planifikimin, koordinimim, shtytjen dhe kontrollin e tij”.

Kryeministrin e akuzon se kërkon ta bëjë qesharak të gjitha publikimet e përgjimeve. Nuk është kjo mënyra për të dalë nga kriza që po kalon vendi e këshillon ai duke i dhënë edhe alternativën e zgjidhjes.

“Asnjë hap politik, asnjë zgjidhje politike në Shqipëri nuk do të bëhet pa patur në themel të saj ndëshkimin e të gjithë atyre që kanë vjedhur votat e shqiptarëve.

Asnjë marrëveshje politike për daljen nga kriza nuk do mund të arrihet, nëse pika numër 1 e saj nuk është ndëshkimi i vjedhësve të votave”.

Kush nuk e kupton është naiv thotë Lulzim Basha.  Mesazhin e radhës ia dërgon atyre që sipas tij po përndjekin opozitën.

“Edi Rama nuk do t’ju mbrojë dot më.

Nëse sot ai ju bën të ndjeheni të fortë dhe të paprekshëm, kur dhunoni njerëzit, nesër, do të provoni në palcë forcën e drejtësisë”.

Në veçanti i drejtohet ministrit të brendshëm.

“Sandër Lleshaj është sot vegla më e ftohtë dhe e pashpirt e Edi Ramës

Në misionin e tij për të dhunuar opozitën, për të luftuar popullin, për të nxitur vëllavrasje, shkëlqen Sandër Lleshaj, që duket i lumtur për shërbimin e tij”.

Jo vetëm ministri Lleshaj, por edhe drejtori i policisë Ardi Veliu e të gjithë ata që kanë dhunuar qytetarët do të jenë në burg shumë shpejt i paralajmëron shefi opozitës.

“Në qelinë ku sot është Bardh Spahia do të jetë njëri nga ju nesër. Në qelitë ku ndodhen burra dhe gra protestues, baballarë dhe nëna, të rinj e të reja, do të jeni ju”.

Kryetari i Partisë demokratike premton se do të realizojë me sukses operacionin për heqjen e këtij kanceri siç e emëron ai qeverisjen e kryeministrit Edi Rama./ABC News Albania 24/7

 

paloka-1280x853.jpg
ent ela16:55 | 19/06/2019

Kryeministri Edi Rama dhe ministri i brendshëm Sandër Lleshaj arrestojnë njerezit duke e përdorur policinë si bandë. Akuzat vijnë nga selia e Partisë Demokratike. Nenkryeatri Edi Paloka deklaron se krim kryejnë të gjithë ata që shkelin Kushtetutën dhe dekretin e Presidentit të Republikës për shfuqizimin e zgjedhjeve të 30 qershorit.

Deklaratë e nënkryetarit të Partisë Demokratike, Edi Paloka

Për pushtetin personal dhe për pasurinë e tij të paligjshme, Edi Rama po tregon se është i gatshëm t’i vërë zjarrin Shqipërisë, të nxisë konfliktin civil dhe vëllavrasjen mes shqiptarëve.

Edi Rama dhe banda e tij, në paligjshmëri të plotë, po arrestojnë qytetarët për arsyen e vetme se ata po zbatojnë ligjin. Ky ligj është botuar në fletoren zyrtare nga vetë qeveria dhe është akti i vetëm në fuqi për zgjedhjet.

Duke përdorur mjetet represive të goditjes së qytetarëve dhe kundërshtarëve politikë, Edi Rama po mbron karrigen e blerë në bashkëpunim me krimin e organizuar dhe bandat në të gjithë Shqipërinë.

Kjo është arsyeja përse Edi Rama dhe Sandër Lleshaj po e përdorin sot policinë si bandë kundër popullit, në shkelje të Kushtetutës, në shkelje të ligjit dhe të dekretit të Presidentit që ka shfuqizuar 30 Qershorin.

Krim, kryen kushdo që refuzon apo ndalon zbatimin e ligjit, në rastin konkret, Edi Rama, Sandër Lleshaj dhe policët që sillen si banditë me uniformë.

Kjo i bën ata zyrtarisht dhe ligjërisht një bandë të armatosur, pa ligj e pa ligjshmëri.

Qytetarët duhet ta dinë se çdo akt dhe thirrje për 30 Qershorin e Edi Ramës dhe i Sandër Lleshaj është antikushtetues dhe i paligjshëm.

Edi Rama është i vetmi i interesuar për dhunë dhe përplasje icivle, sepse tani ai ka dalë zbuluar përpara qyetarëve dhe gjithë botës. Por plani i tij për përplasje dhe  konflikt civil në Shqipëri, do të dështojë.

Dhuna dhe kërcënimët e paligjshme ndaj popullit nuk bëjnë asgjë tjetër veçse japin alarmin e menjëhershëm që çdo qytetar të jetë në këmbë për mbrojtjen e demokracisë, rendit kushtetues, lirive dhe të drejtave të tyre.

Me këtë kushtrim dhe të vendosur për kauzën tonë, ne do të jemi të gjithë bashkë të premten në orën 20.00, në protestën kombëtare dhe qytetare për Shqipërinë si gjithë Europa.

/abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono