largohem

all-1068x623.jpg
ad min22:30 | 18/05/2019

Në konferencën e fundit për shtyp me skuadrën e Juventusit, trajneri Masimiliano Allegri qartësoi se cikli i tij kishte përfunduar dhe se largimi nga bardhezinjtë ndodhi në paqe.  

Andrea Agnelli dhe Masimiliano Allegri dolën bashkë para mediave në konferencën e fundit për shtyp të teknikut liveronez. Allegria deklaroi  se u nda pabesisht me klubin Italian dhe arsyeja ishte domosdoshmëria për të filluar një cikël të ri ne klub pas pesë viteve nën drejtimin e tij.

“Falënderoj presidentin e Juventusit dhe lojtarët për emocionet dhe sukseset gjatë këtyre pesë viteve të mrekullueshme. Po lë pas një skuadër shumë të fortë dhe të suksesshme. Unë nuk kërkova revolucion në skuadrër. Shoqëria bardh e zi ka bërë vlerësimet e saj dhe zgjodhëm rrugën më të mirë të mundshme. Jemi ndarë paqësisht dhe nuk kemi hatër mbetje. Kishte ardhur moment për të mbyllur këtë cikël dhe kjo është arsyeja e largimit. Largohem si juventin dhe është krenari e jashtëzakonshme të jesh pjesë e një familjeje që ka në AND-në, fitoren”.

Presidenti i Juventusit Andre Agnelli falënderon Allegrin për punën e suksesshme gjatë këtyre pesË viteve dhe shpjegon arsyen e divorcit.

“Kemi kaluar së bashku 5 vite mjaft të bukura të mbushura me trofe. Pas ndeshjes me Ajaksin thashë  me bindje të plotë se Allegri do të qëndrojë. Më pas kemi reflektuar për të mirën e klubit, trajnerit dhe të gjithëve për të arritur në këtë pikë. Nuk ishte një vendim i emrave të përveçëm por një analizë dhe konkluzion i përbashkët”, tha numri  një i skuadrës së Juventusit, Andre Agnelli.

Alternativat për pasuesin e Allegrit janë të shumtë por Guardiola dhe Pochetino ane ëndrra e shoqërisë bardh e zi e natyrisht më të vështirët për tu arritur./ABCN News Albania 24/7

may.jpg
ent ela21:21 | 27/03/2019

Theresa Mej sfidon me dorëheqje nëse marrëveshja për Breksit, votohet herën e tretë në Dhomën e Përfaqësuesve. Deklaratën, Mej e bëri në përpjekje për të fituar mbështetjen e konservatorëve rebelë.

Kryeministrja britanike u ka premtuar ligjvënësve konservatorë se do të tërhiqet nëse ata mbështesin marrëveshjen e saj të daljes nga BE-ja. Kryeministrja ka bërë me dije se, në rast se pakti miratohet ajo nuk do të jetë më në pushtet për fazën tjetër të Breksit, që do të përcaktojë marrëdhëniet e ardhshme me BE-në.

Por Mej nuk ka dhënë një datë të saktë për largimin, për të cilin Unionit Europian i është kërkuar më shumë kohë. Sidoqoftë, zotimi i saj vjen në një kohë kur ligjvënësit po marrin nën kontroll agjendën e Dhomës së Përfaqësuesve, për të votuar alternativa të tjera ndaj marrëveshjes së Mej. Kritikët e kryeministres nuk dëshirojnë që ajo të jetë në krye të qeverisë për fazën e ardhshme të Breksit, kur Londra dhe Brukseli do të përcaktojnë llojin e marrëdhënieve tregtare që do të kenë, gjithmonë nëse marrëveshja kalon në Parlament.

Mej ka deklaruar se dëshiron ta kthejë akordin e arritur në Dhomën e Përfaqësuesve këtë javë, pasi dy herë më parë ai u hodh poshtë me diferencë të theksuar votash. Kryetari i Dhomës së Përfaqësuesve, Xhon Berkou përjashtoi javën e kaluar mundësinë e një votimi të tretë nëse marrëveshja nuk do të kishte ndryshime thelbësore. Por një zëdhënës i qeverisë ka deklaruar se në samitin e zhvilluar javën e kaluar në Bruksel ka patur zhvillime domethënëse./abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono