kuvend

Abc-News-HD_2018_0705_1049_27-1-1280x720.jpg
ent ela10:54 | 05/07/2018

Kuvendi nisi sot me debate diskutimet për projektligjin e Teatrin Kombëtar. Debati nisi me përplasje, ku ministrja Kumbaro mbrojti projektligjin e qeverisë, ndërsa opozita kërkonte praninë e kryeministrit në seancë.

Kuvendi ka nisur sot diskutimin për projektligjin për ndërtimin e teatrit Kombëtar. Në rend të ditës është projektligji për  “Për përcaktimin e procedurës së veçantë për negocimin dhe lidhjen e kontratës me objekt: “Projektimin dhe realizimin e projektit urban dhe godinës së re të teatrit kombëtar”, i cili u fut me procedurë të përshpejtuar në punimet e kuvendit të enjten e kaluar, me votat pro të mazhorancës e ato kundër të opozitës.

Në fjalën e saj Ministrja e kulturës Mirela Kumbaro tha se godina e teatrit Kombëtar është në gjendje emergjente dhe nuk i qëndron kohës.

“Ajo godinë nuk i qëndron  kohës, më shumë sesa muret aty vlerë kanë pasur shpirtrat që kanë hyrë e kanë dalë. Nuk janë kryer asnjëhërë ndërhyrje. Teatri është në gjendje emergjente”-tha Kumbaro.

Ndërkaq protesta e artistëve dhe e qytetarëve të Tiranës është zhvendosur sot para sallës së seancave plenare, pas debatit publik që vijon prej ditësh mbi çështjen e Teatrit Kombëtar,

Artistë dhe Shoqëria Civile i bënë thirrje deputetëve të mos e miratojnë projekligjin për projektin e ri për godinën e Teatrit.

Opozita e ka kundërshtuar edhe në komisionet parlamentare ku ky projektligj u diskutua gjatë javës. Ajo ka bërë të ditur votën kundër dhe i ka kërkuar Presidentit të Republikës që të mos e miratojë ligjin që i hap rrugë shembjes së teatrit, duke e konsideruar një aferë korruptive që synon grabitjen e tokës publike përmes partneritetit privat. /abcnews.al

 

MAQEDONI-KUVENDI-1280x720.jpg
ent ela14:09 | 02/07/2018

Ligji për Ratifikimin e Marrëveshjes me Greqinë do të votohet sërish në Kuvendin e Maqedonisë me 5 korrik. Kjo është vendosur sot në takimin koordinues ndërmjet kryetarit të Kuvendit, Talat Xhaferi dhe koordinatorëve të grupeve të deputetëve. Javën e kaluar në Kuvendin e Maqedonisë u dorëzua vendimi i presidentit Gjorge Ivanov, ku ai njoftoise nuk do të nënshkruajë dekretin e ligjit për ratifikimin e marrëveshjes me Greqinë. Nëse edhe për herë të dytë marrëveshja me Greqinë votohet me shumicë absolute nga deputetët, atëherë presidenti Ivanov sipas Kushtetutës është i detyruar ta nënshkruajë dekretin. /abcnews.al

PARLAMENTI-28-QERSHOR.jpg
ent ela17:57 | 28/06/2018

Një ditë pasi Këshilli i ministrave ka miratuar projektligjin për Teatrin Kombëtar, mazhoranca në parlament e ka votuar me 74 vota pro. Opozita e ka kundërshtuar.

Bashkëpunimi midis qeverisë vendore dhe asaj qendrore e tregoi edhe një herë se është i frytshëm. Pas angazhimit të vrullshëm të kryebashkiakut të Tiranës Erion Veliaj u arrit një kompromis me artistët. Një ditë më pas hidhet në letër e miratohet.

Ky është projekt ligji për Teatrin Kombëtar që kaloi në mbledhjen e Këshillit të Ministrave të së mërkurës. Me procedurë të përshpejtuar Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruci kërkoi futjen në kalendarin e punimve të parlamentit.

Opozita e kundërshton pasi nuk mund të votojë për një projektligj që sapo është duke u shpërndarë. Kryetari i Partisë Demokratike u bëri thirrje të tërhiqen sa nuk është vonë.

Thirrjen ia drejtojnë edhe atyre socialistëve që besojnë se mund t’i dëgjojnë. Përgjigja që mori opozita ishte nëpërmjet kartonave jeshilë të mazhorancës.

Me 74 vota pro dhe 46 kundër miratohet projektiligji për tatrin Kombëtar i cili ka për qëllim  qëllim realizimin e projektit për zhvillimin e një zone urbane në qytetin e Tiranës dhe ndërtimin e godinës së re të Teatrit Kombëtar me partner privat.

Sipërfaqja që përbën pronën e Teatrit Kombëtar do të jetë po ajo edhe pas përfundimit të ndërtimit të Teatrit të ri Kombëtar.

Do të ngrihet një komision i negociimit në përbërje të të cilit do të jenë  përfaqësues nga 4 ministri dhe Avokatura e Shtetit si dhe 2 përfaqësues të zgjedhur nga aktorët.

Kjo është e reflektuar në pikë 3 të nenit 5 që përcakton përbërjen e komisionit të negocimit.

Sipas Këshillit të Ministrave, ky projektligj reflekton opinionet e diskutimet e vazhdueshme me komunitetin e artistëve, arkitektëve, opinionet e qytetarëve të lirë gjatë konsultimeve me përfaqësues të Bashkisë së Tiranës dhe Ministrisë së Kulturës.

Komisioni i negociimit të kontratës vlerëson dhe negocion me partnerin privat, shoqërinë “Fusha”, sh.p.k., propozimin e paraqitur prej tyre dhe harton projekt-kontratën finale të negociuar nga palët, shoqëruar me relacionin përmbyllës të negociatave, brenda një afati kohor prej 30 ditësh, nga data e krijimit të komisionit./abcnews.al

RAMA-BASHA-PER-RAPOTIN-KE-1280x720.jpg
ent ela16:54 | 28/06/2018

Kryeministri Rama theksoi sot në parlament se Shqipëria nis shumë shpejt përgatitjet konkrete për procesin e hapjes së negociatave qershorin e ardhshëm. Rama akuzoi përsëri opozitën se ka punuar dhe punon kundër vendit. Ndërsa kreu demokrat Basha tha se Shqipëria nuk do të ketë datë për hapjen e negociatave përsa kohë të ketë në krye qeverinë e lidhur me krimin.

Në veshjen e tij të preferuar, shefi i ekzekutivit Edi Rama, diskutimin e raportit ë Këshillit Europian, arsyeja pse Konferenca e Kryetarëve vendosi 7 orë e gjysmë hapsirë për debat parlamentar, e nisi duke ia mohuar nevojen.

“ A ka njeri të ma thotë se çfarë mund të  më thotë se çfarë mund të debatojmë me këta. Të debatosh se opozta jonë është e vetmja që thotë se Shqipëria dështoi dhe sinqerisht nuk kemi punë me ju, sepse kemi shumë punë. Ne kemi datën këta thonë jo”.

Kornizë, të asaj që quan arritje historike, i vendos urimet e marra nga kanalet diplomatike europiane.

“ Këshilli Europian poston edhe një kartolinë urimi për shqiptarët, KE përshëndet vendimin na kanë uruar. Sot kam ftesën për të filluar punën përgatitore në Bruksel për t’u ulur me delegacionet. Në korrik vjen ekipi i KE për programin analitik”.

Pasi përsëriti akuzën drejtuar opozitës, për baltosje të vendit përtej kufijve, Kryeministri iu kthye shpejt batutave…

“O Zot e ke kufizuar inteligjencën, po pse e ke lënë budallikun pa kufi, hë mor Zot pse”.

…me të cilat nuk mbushi dot 40 minutat e mbetura të fjalës së regjistruar…

“Budallallëkut pa kufi unë tani po i hap rrugë, dhe debat të mbarë në të folurit me veten tuaj”

Për shefin e opozitës, kjo bën gjithçka edhe më të qartë…

“Nuk e ka kufizuar që të durojmë këtë. Ky do të vazhdojë të pëllasë në këtë sallë pa dhënë llogari. Do vazhdojë t’ju shesë sapunin për djathë moshapjen e negociatave për hapje negociatash. Nuk ka hapje të negociatave me Shqipërinë. Ka një shtyrje të vendimit me një vit, de nëse kushtet nuk plotësohen prapë nuk ka hapje negociatash”.

Për baltosje të vendit përtej kufijve Lulzim Basha i kujton socialistëve një tjetër episod.

“Ka një dallim shumë të madh mes historisë së Griseldës, historisë së gruas së Elvis Roshit, që vuri një jastëk në bark, deklaroi pastaj se e abortuan me forcë demokratët, në mënyrë që Rama e Veliaj të vraponin në Bruksel dhe të gënjenin miqtë e Shqipërisë mes denoncimit të të këqijave që i kanë zënë fytin shqiptarëve të zhytur përditë në mjerim, në pamundësi, ka një ndryshim shumë të madh në luftën për të nxirë imazhin e vendit që mos bëheshim anëtarë të NATO-s, që mos hiqeshin vizat për shqiptarët. Dhe përpjekjes për t’u thënë europianëve që ne opozita i njohim problemet tona dhe pa i zgjidhur ato nuk ka Europë”.

Që Shqipëria të marrë një lajm pozitiv fundvitin e ardhshëm sa i përket negociatave vendi kërkon një qasje të re, thekson Basha, e kjo sipas tij nis me bashkimin e gjithë shqiptarëve edhe socialistëve të ndershëm në largimin e shkaktarit të gjithçkaje, kryeminsitrit Edi Rama. /abcnews.al

lulzim-basha-kuvend-edi-rama.jpg
G. P.14:29 | 28/06/2018

Kryeministri Rama theksoi sot në parlament se Shqipëria nis shumë shpejt përgatitjet konkrete për procesin e hapjes se negociatave Qershorin e ardhshëm. Rama akuzoi përsëri opozitën se ka punuar dhe punon kundër vendit. Ndërsa kreu demokrat Basha tha se Shqipëria nuk do të ketë datë për hapjen e negociatave përsa kohë të ketë në krye qeverinë e lidhur me krimin.

Edi Rama: “Për çfarë debatojmë ne me këta? Sinqerisht ne nuk kemi punë me këta se kemi mjaftueshmërisht punë për të bërë dhe në këtë stad të ri barra jonë është mjaft e rëndë dhe s’kemi pse i mbajmë këta në kurriz. Qershori nuk është pozitiv për ju. Është hija që ju ndjek dhe që do vazhdojë të ju ndjekë nga pas. Duhet të pajtohemi me këtë fatkeqësi: Nuk kemi opozitë. Opozitën e kemi në terren, në rrjetet sociale, opozitë kemi hallet dhe problemet e tyre. Këtyre ça t’u bëjmë? Është problem shumë i madh realisht, sepse jemi vetëm edhe qeveri, edhe në përpjekeje për të kuptuar sesi mund të bëjmë gjërat më mirë dhe me këtë kemi një shpëtim, njerëzit e thjeshtë që na votuan dhe që nuk na votuan. Me ta e kemi punën. Me këta mazallah! Asnjë debat, kohë e humbur në absurditet. Sot jam ftuar bashkë me kryeministrin e Maqedonisë për të shkuar në ditët e ardhshme në Bruksel për të filluar punën përgatitore, që është puna e të gjithë procesit analitik për hapjen e negociatave.  Këta më thonë jepni dorëheqjen. Do të flas edhe me Zaev dhe do t’ju kthejmë përgjigje, por kur të jemi pushim, d.m.th ka kohë. Ne themi kemi datën për negociatat, këta thonë jo. Në Korrik vjen delegacioni i Komisionit Europian për nisjen e procesit analitik. Vjen Qershori (për hapjen e negociatave), këtu do jemi”.

Lulzim Basha: “Qershori tjetër do të jetë edhe me keq se ky Qershor.E vërteta është se Këshilli Europian nuk do të vendosë sot për hapjen e negociatave. Vendimi për hapjen ose jo të negociatave do të shqyrtohet në Qershor 2019, sepse Shqipëria nuk i ka plotësuar kushtet, sepse Shqipërisë i janë shtuar kushtet, sepse kemi një krye-gënjeshtar si kryeministër. Kjo është arsyeja se pse Shqipërisë nuk i hapen negociatat. Ndaj Esat, Haxhi Qamil dhe Hamza Kastriot kemi një dhe vetëm një, ai është Edi Rama”.

ervin-salianji123.jpg
G. P.11:09 | 28/06/2018

Seanca e sotme plenare, që ka nisur në orën 10:00 dhe ka vijuar deri tani sipas rendit të ditës, pritet të ketë në vazhdim debate për sasinë rekord të 3.4 milionë eurove që u bllokuan në Durrës dhe vendimin për negociatat.

Teksa ka mbërritur në parlament, deputeti i PD, Salianji u pa të vinte me një makinë “Toyota Yaris”, i njëjti tip me makinën, ku ishte fshehur sasia e parave të jashtëligjshme. Po ashtu deputeti demokrat kishte me vete dy çanta të mëdha me “euro”, në mënyrë simbolike për ngjarjen e ditës së dielë që ka ndezur në vend debat politik.

PD akuzon qeverinë dhe deputetin Taulant Balla si të përshirë në këtë aktivitet kriminal, ndërsa Balla depozitoi dje ngriti padi ndaj Bashës në prokurori dhe ka deklaruar se kryedemokrati ka lidhje me grupin që fuste këtë sasi parash në Shqipëri./abcnews.al

SHKUP-MARREVSHJA-1280x720.jpg
ent ela09:45 | 20/06/2018

Projektligji për marrëveshjen për emrin me Greqinë pritet që të miratohet sot në Kuvendin e Maqedonisë. Shqyrtimi filloi dje kur u miratua futja me procedurë të shkurtuar si dhe u sigurua kalimi në Komisionin për Çështje Evropiane. Kalimi nëpër këto instanca të Kuvendit nuk ishte problematik për shumicën parlamentare. Ndërsa deputetët e opozitës i bojkotuan këto zhvillime në Kuvend dhe njoftuan se nuk do të marrin pjesë në votimin e këtij Projektligji, të cilin e konsiderojnë të dëmshëm për vendin. Këtë qëndrim e mban edhe presidenti Ivanov, i cili ka paralajmëruar se nuk do të nënshkruajë ligjin e miratuar nga deputetët. Pas kësaj, pritet që ligji sërish të kalojë nëpër instancat e Kuvendit dhe të dërgohet sërish te presidenti, i cili herën e dytë është i obliguar ligjërisht ta dekretojë. /abcnews.al

BERISHA-BALLA-PER-NEGOCIATAT-ME-GREQINE-1280x586.jpg
ent ela11:30 | 07/06/2018

Pas ndërprerjes së dytë të seancës, ish kryeministri Sali Berisha e quajti tradhëti kombëtare negociatat me Greqinë për kufirin detar. Berisha tha se nga disa burime të grupit negociator, i rezulton se kryeministri po i fal detin Greqisë. Pas këtyre deklaratave reagoi kreu i grupit parlamentar socialist Taulant Balla.

Daljet nga salla e parlamentit të ish-kryeministrit Sali Berisha përgjithësisht paralajmërojnë një denoncim të ri. Kështu ndodhi edhe këtë të enjte.

 “Pala greke në mënyrën më arrogante dhe prepotente i ka dorëzuar palës shqiptare marrëveshjen duke i thënë merreni se për këtë nuk ka asnjë koment. Kjo është marrëveshja për të cilën kemi rënë dakord në Greqi dhe nuk mund të komentoni”

Ish kreu i qeverisë garanton se zhvillimet më të fundit me palën greke janë marrë nga nga burime të dy-trefishta brenda grupit negociator.

“Pala greke ka bërë të qartë se nuk mund të shqipërojnë fjalën ‘Koncesione’ dhe ‘Ekiti’. Disa anëtarë të delegacionit kanë shprehur mosaprovim të plotë për këtë qëndrim. Famozi ishulli Oton merr fuqi të plotë si për ujërat territoriale ashtu edhe zonën ekonomike”.

Në palën e negociatorëve shqiptarë janë dy spiunë sipas ish kryeministrit Berisha I cili akuzon edhe kreu e qeverisë Edi Rama se po kërcënon anëtarët e delegacionit shqiptar.

“Disa anëtarë të delegacionit kanë shprehur refuzimin e plotë, kanë bërë letra për shefat e tyre ku i njoftojnë për imponimin që kërkon të bëjë pala greke. Skapi famoz dhe agjenti Muçollari arrinin që të falsifikojnë edhe minutat e diskutimeve, të bindin për të firmosur letra pasi janë hequr gjërat nga aty. Dy persona secili më i zi se tjetri, Skapi famoz dhe spiuni Muçollari, i njohur se punon në çdo rast kundër Shqipërisë. Nga Edi Rama, anëtarët kanë marrë kërcënime për largime imediate nga Athina dhe bisedimet”

Sipas Sali Berishës deklarata e ministrit grek të Mbrojtjes, Kamenos, për zgjerimin e zonës ekskluzive ekonomike të Greqisë konfirmon se marrëveshja është mbyllur. Ky është grusht shteti për ish kryeministrin Berisha pasi në mungesë të Gjykatës Kushtetuese nuk ka asnjë institucion që kontrollon marrëveshjen.

“Ministri i Mbrojtjes, Kamenos një nacionalist, një anëtar i partive ekstremiste, një anti-shqiptar, ka deklaruar se Greqia do zgjerojë zonën ekonomike në kurriz të Shqipërisë, pasi në kurriz të Turqisë dhe Italisë nuk e bëjnë dot. Aparaturat e blera për matje nuk janë vënë në punë pasi grekët kanë thënë se nuk ka diskutim. Ky është grusht shteti pasi me bllokimin e Gjykatës Kushtetuese këtë marrëveshje nuk ka kush ta kontrollojë”.

I vetmi që i përgjigjet këtyre akuzave është Taulant Balla. Kryetari i grupit parlamentar socialist kërkon përgënjeshtrimin e deklaratës së ish kryeministrit Sali Berisha. /abcnews.al

 

pd-1.jpg
G. P.16:28 | 06/06/2018

Deputetët demokratë, në vijim të strategjisë së pjesëmarrjes në komisione parlamentare për artikulimin e mesazhit të tyre politik, u mblodhën tek ai i medias ku përsëritën se me ministrin e Brendshëm, Fatmir Xhafaj, Shqipërisë nuk i hapen negociatat për antarësim në samitin e Qershorit.

Ishte mbledhja e grupit parlamentar në selinë blu rreth orës 12:30 minuta, ajo e cila rikonfirmoi vijimin e praktikës disa javore të demokratëve: pjesëmarrje e kushtëzuar në parlament, vetëm për denoncimin e çështjes “Xhafaj”, ashtu si moskonformimi me rendin e ditës edhe në seancë plenare. Në përfundim të takimit me deputetët e grupit të tij parlamentar, kreu i selisë blu, Lulzim Basha, nuk pati asnjë komunikim me mediat, larg te cilave qëndron prej mbi 1 jave.

“Në ikje e sipër është plani i kokainës. 2 miliardë e gjysëm euro thonë OKB, por krimi më i madh nuk është ky. 2.8 përqinde pupullsisë janë “addicted”, janë 80.000 shqiptarë që nuk e dinë a e kanë jetën të sigurtë nesër apo jo. Është e vështirë të dalin nga kjo rrugë pa një punë serioze nga të gjithë ne.”

Demokratët kishin paralajmëruar edhe pjesëmarrjen në një mbledhje mes antarëve të komisionit të ligje në orën 14:00, të parashikuar si takim me ekspertë. Por me njohjen e faktit se takimi do të mbahej pa praninë e mediave, demokratët bojkotuan pjesëmarrjen duke mos u paraqitur në ambientet e kryesisë së Kuvendit./abcnews.al

RAMA-PER-BRAKTISJEN-E-KUVENDIT-1280x720.jpg
ent ela15:50 | 24/05/2018

Mos votimin nga ana e opozitës të rezolutës së anëtarësimit në Bashkimin Evropian, Kryeministri Edi Rama e quan të qëllimshëm. Një veprim tha ai që socialistët nuk e bën edhe atëherë kur kishin bojkotuar parlamentin. Pas brakstisje së sallës nga Partia Demokratika fshihet frika nga ndëshkueshmëria u shpreh kreu i qeverisë.

Shpresa se votimi i rezolutës mbi raportin e këshillit evropian do t’i bënte bashkë të majtë e të djathtë u zbeh kur zunë vendet në sallën e parlamentit. Ndjesia e braktisjes kaploi kryeministrin Edi Rama që e mori fjalën pas boshatisjes së karrigeve nga opozita.

“Është një akt i pashembullt pabesie historike ndaj këtij vendi dhe këtij populli. I pashembullt, nuk ka një të dytë!”

Nuk ka ndodhur asnjëherë më parë nënvizoi Edi Rama. Duke u kthyer pas në kohë kryeministri solli si shembuj votimin në unanimitet të rezolutës për liberalizimin e vizave pjesëmarrjen e opozitës socialiste në kohën kur vendi mori ftesën për t’u anëtarësuar në NATO. Ndërsa opozita e sotme kryen një akt tradhëtië ndaj vendit sipas Kryeministrit.

“Aktesh të pashembullta pabesie dhe tradhtie në histori, Shqipëria ka pasur plot, por një forcë e tërë, e organizuar dhe e votuar, që sillet si të ishte jo Partia Demokratike e Shqipërisë, që lindi me thirrjen “E duam Shqipërinë si e gjithë Europa”, por si të ishte një forcë që për program ka testamentin e Esat Pashës, kjo është e pabesueshme!”

Përtej habisë së shprehur për sjelljen më të fundit të Partisë Demokratike, kryeministri thotë se e di arsyen e ikjes së tyre në këtë ditë.

“Negociatat janë një problem shumë i madh për ta, sepse duke u çelur negociatat mbaron përfundimisht historia e pandëshkueshmërisë. Duke u çelur negociatat, vendi kalon nga një fazë ku mjaftonte të bënte ndryshimin e Kushtetutës, ndryshimin e të gjithë arkitekturës së sistemit të drejtësisë, ndryshimin e ligjeve që garantojnë pastrimin e sistemit të drejtësisë, në një fazë ku vendi duhet të tregojë se prokuroria e pastruar nga vetting-u dhe gjykatat e pastruara nga vetting-u funksionojnë si një pushtet që nuk i ndan njerëzit në të fortë e në të dobët, në të pasur dhe në të varfër, në të pushtetshëm dhe të pazëshëm, por si një pushtet ku gjithkush që ka shkelur ligjin, gjithkush që ka kryer akte në dëm të interesave publike, gjithkush që ka prekur pasurinë e shqiptarëve ndëshkohet. Ky është themeli i të gjithë kësaj përpjekjeje prej barbarësh në mes të Europës”.

Megjithatë optimizmin vazhdon ta ketë kryefjalë edhe pse mbeti vetëm mazhoranca në këtë seancë plenare.

“Unë kam shumë besim që në fund, Shqipëria dhe shqiptarët do t’ia dalin! Dhe kur them në fund, nuk them në fund të jetës tonë, por në fund të qershorit”.

Pas kësaj kreu i qeverisë vazhdon të argumentojë veprimet e demokratëve që kauzë përdor cështjen Xhafaj. Edhe një herë Edi Rama u thotë që e kanë gabim.

“Çfarë do mendoni për veten tuaj, kur kjo që unë them, të dali siç unë po e them dhe kur të mësoni që bëhet fjalë për një tallje të madhe me të gjithë ju? Një tallje e madhe që synon destabilizimin e vendit”.

Si rrjedhojë edhe thirrja për protestë e Partisë Demokratike duhet rimenduar sipas kreut të qeverisë.

“Mendojeni thjesht që të mos ju duket vetja të keqpërdorur me paralajmërim, sepse ky është paralajmërimi, që kjo është tallje. Që videopërgjimi është i fabrikuar si një videopërgjimi i dikujt që nuk është fare aty dhe që kjo e gjitha bëhet për të shkatërruar në metrat e fundit, rrugën për çeljen e negociatave. Kush nuk i do negociatat, po. Çdo shqiptar që nuk i do negociatat duhet të iki në protestë, patjetër duhet të bëjë çmos, të shkojë atje dhe të mos lëvizi që aty deri sa t’ia arrijë qëllimit, negociatat të mos hapen. Kush i do negociatat duhet ta dijë që me ose pa dashje shkon aty për të kontribuar për të kundërtën.” /abcnews,.al

 

 

 


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore.


Kontakt

Telefono