KP

BESNIK-MUCI-NE-KPA-ABCM1T2.mpg_snapshot_00.04-1280x720.jpg
ent ela12:50 | 01/10/2019

Kolegji i Posaçëm i Apelimit zhvilloi seancën e radhës për prokurorin e Krimeve të Rënda Besnik Muçi. KPA vendosi që të administronte si provë raportin e Drejtorisë së Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar të paraqitur nga Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit. Sipas Komisionerit Publik, prokurori Muçi nuk arrin të justifikojë pasurinw nga burime të ligjshme.

Gjithashtu Komisioneri u shpreh se provat e paraqitura nga ky prokuror nuk provojnë të kundërtën e ankimimit. Komisioneri public argumenton se, Besnik Muçi nuk ka depozituar dokumentacion as për burimin e të ardhurave nga babai i tij, dhe as për të ardhurat nga emigracioni. Seanca e radhës për Besnik Muçin do të jetë më 16 Tetor ora 12:00.  /abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono