kontakt

energjia-elektrike.jpg
G. P.21:20 | 13/02/2018

Një burrë ka gjetur vdekjen këtë të martë në Shkodër, pasi ra në kontakt me energjinë elektrike.

“Në orën 20:00, në Spitalin Rajonal Shkodër, ka ardhur pa shenja jete shtetasi N. L. 68 vjeç banues në fshatin Pulaj, Velipojë, Shkodër. Nga verifikimet paraprake dyshohet se ka gjetur vdekjen nga kontakti me energjinë elektrike në kasollen e bagëtive”, thotë policia në një njoftim të sajin.

Po kryhen veprimet me grup hetimor për sqarimin e rrethanave të ngjarjes./tvklan.al

vlcsnap-error713-1.jpg
us er21:30 | 30/11/2017

Tre elektriçistë kanë mbetur të plagosur nga shpërthimi i një transformatori tek nënstacioni Shkodra 1. Ndërsa një tjetër elektriçist humbi jetën në Fier pasi ra në kontakt me rrymën elektrike.

U nisën për te riparuar një defekt tek nënstacioni Shkodër 1 dhe përfunduan të plagosur.
Tre elektriçistië, në punë e sipër për të rikthyer dritat në zonë, ranë në kontakt me energjinë elektrike.
Më pas në transformator pati një shpërthim i cili u shkaktoi djegie të rënda punonjësve të OSHEE.

Ndihmën e parë e morën në spitalin e Shkodrës. Elektriçistët Afrim Halluni dhe Erjon Hafizi në gjendje më kritike u dërguan në Tiranë, kurse i treti Anton Berisha është nën kujdesin e bluzave të bardha në Shkodër.
Më herët, një elektriçist humbi jetën duke punuar në një shtyllë elektrike. Ngjarja ndodhi pasditen e së enjtes në fshatin Kurjan të Fierit.
Policia lokale bëri me dije se 50 vjeçari Sabri Vringa ra në kontakt me energjinë teksa po punonte në një shtyllë elektrike.
Defekti ishte shkaktuar nga moti i keq në Fier. /abcnews.al

 

 

 


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono