Kombëtarja

shqiperia.jpg
G. P.23:29 | 11/02/2019

Disa prej futbollistëve të kombëtares shqiptare ishin protagonistë kryesore në fundjavën e kaluar me skuadrat e tyre respektive. Bekim Balaj, Ardian Ismajli, Myrto Uzuni dhe Ermir Lenjani gjetën rrugën e rrjetës.

Javë fantastike ajo që sapo lamë pas për disa prej futbollistëve të kombëtares shqiptare që shkëlqyen me klubet e tyre respektive. Mbrojtësi i kuqezinjve, Ardian Ismajli, i cili luan për fanellën e Hajdukut të Splitit në Kroaci, realizoi golin e parë në fitoren përballë Lokomotivës së Zagrebit. Mbrojtësi realizoi me kokë në fundin e pjesës së parë. Tek Hajduku në këtë takim luajti ndeshjen e parë si titullar edhe shqiptari tjetër, Françesko Tahiraj, duke zhvilluar një paraqitje dinjitoze. Tek Lokomotiva e Zagrebit u aktivizua Myrto Uzuni madje realizoi golin e barazimit në fillimin e pjesës së dytë.

Lenjani shkëlqen në Zvicër tek Sion. 29-vjeçari kuqezi vendosi baraspeshën në minutën e 25 në sfidën që Sion luajti në shtëpi ndaj Luganos së Armando Sadikut, i cili u aktiviuza vetëm në 15 minutat e fundit. Mbrojtësi anësor përfitoi nga një devijim i portierit kundërshtar duke realizuar me portën e boshatisur. Ky ishte goli i tretë në këtë sezon për Lenjanin. Tek Sion u aktivizua edhe Burim Kukeli që u rikthye në fushat e lojës pas një viti. Ai luajti vetëm 18 minuta në barazimin 2-2 ndaj Luganos.

Rej Manaj luajti për 65 minuta në fitoren që Albacete arriti ndaj Mallorcas 2-0. Një paraqitje pozitive per lushnjarin që konfirmon dhe një herë tjetër se po kalon një formë të mirë me skuadrën kryesuese në ligën e dyte spanjolle. 90 minuta u aktivizua mesfushori Ledian Memushaj tek skuadra e Peskarës në barazimin që këta të fundit e arritën në transfertën e Foxhias. Memushaj luajti një ndeshje të mirë, por nuk mundi të vendoste fatet e takimit. Një pike që e mban skuadren e Peskarës në vendin e 4 në Serinë B.

Megrim Mavraj u aktivizua si titullar tek Ingolshtad në barazimin pa gola ndaj Erzgebirge. Mbrojtësi i kombëtares është mjaft i rëndësishëm për skuadrën gjermane që vazhdon të mos pësojë gola edhe pse ndodhet në vendin e parafundit në renditje. Keidi Bare luajti për 60 minuta në barazimin që Malaga arriti në shtëpi ndaj Las Palmas. Mesfushorit i anulohet një asist për pozicion të parregull. Më pas detyrohet të lërë fushën e lojës pas kartonit të dytë të verdhë dhe do të jetë një mungesë e rëndësishme për skuadrën në ndeshjen e radhës.

Etrit Berisha një titullar i padiskutueshëm në radhët e skuadrës së Atalantës edhe në fitoren 2-1 përballë Spal. Mund të bënte më mirë në rastin e pësimit të golit të parë, por ishte një siguri për minutat e tjera të lojës. Bekim Balaj gjeti rrugën e rrjetës në miqësoren ku skuadra  e tij Akhmat Grozni humbi ndaj koreano jugorëve të Sjuon Bluings. Balaj ngushtoi diferencën në humbjen 2-1. Ky ishte goli i tretë në këto miqësore për shtatlartin e kombëtares kuqezi./abcnews.al

PANUCI-PAS-NDESHJES.mpg_snapshot_00.37-1280x720.jpg
G. P.18:18 | 06/02/2019

Trajneri i kombëtares, Kristian Panuçi, është i shqetësuar për formën e sulmuesve, ndërsa afrojnë ndeshjet eleminatore të Europianit. Italiani ka udhëtuar duke takuar disa prej futbollistëve.

Shqetësimi është i madh se mund të përsëritet e njëjta situatë. Kombëtarja shqiptare i mbylli në mënyrë negative ndeshjet e Ligës së Kombeve, dhe trajneri Kristian Panuçi, po përpiqet që të mos jetë në po këtë gjendje kur të nisin eleminatoret e Europianit në Mars.

Italiani, gjatë gjithë Janarit, ka qenë në lëvizje nëpër Europë, duke takuar futbollistët për të mësuar gjendjen e tyre të vërtetë, dhe shqetësimi kryesor ka qenë për sulmuesit. Burime në Federatën Shqiptare të Futbollit bëjnë me dijë se Panuçi ka takuar me radhë, Armando Sadikun, Sokol Cikalleshin dhe Odise Roshin, që kanë qenë të dëmtuar gjatë vjeshtës së kaluar.

Trajneri është takuar me Sadikun e rikthyer tek Lugano në Zvicër, pas dëmtimit që pati në Spanjë tek Levante. Sulmuesi 27-vjeçar duket i riaftësuar, ndonëse ende jo në formë të plotë. Gazeta “Blick” ka ende dyshime për të.

“Sa e ka kaluar me të vërtetë Sadiku dëmtimin e rëndë në gju, që pësoi në Spanjë”, bën pyetjen ajo, ndërsa thekson se lojtari mungoi për 5 muaj.

Sulmuesi shqiptar thotë se shpreson të nisë të aktivizohet për disa minuta në ndeshjet e kampionatit. Trajneri ka takuar Cikalleshin në Turqi, pas ndryshimit të skuadrës.Ai është përpjekur të kuptojë sesa shanse ka sulmuesi për të pasur minutazh, në mënyrë që të jetë gati për kombëtaren. Panuçi ka udhëtuar gjithashtu për të biseduar me Odise Roshin, që gjithashtu është në fazë rikuperimi me skuadrën Ahmat Grozni të Premier Ligës së Rusisë.

Një tjetër preokupim për teknikun kuqezi ishte ai lidhur me Amir Abrashin. Mesfushori ka qenë plotësisht i pafat këto kohë, pasi është dëmtuar tri herë. Tashmë, ai është plotësisht i gatshëm për të luajtur, dhe ka qenë pjesë e 18-es së Frajburgut në Gjermani, por ende nuk është aktivizuar.

E gjithë kjo situatë është shqetësuese për Panuçin, që e ka theksuar disa herë se nëse nuk do të ketë lojtarët në dispozicion apo në formën e duhur, do ta ketë të vështirë të marrë rezultate në eleminatoret e Europianit, ku kombëtarja ndeshet me Francën, Islandën, Turqinë, Moldavinë dhe Andorrën, me ndeshjet që nisin në 22 Mars me ndeshjen ndaj Turqisë./abcnews.al

KOMBETARET-U17-DHE-U19_ABC-M1-T1.mpg_snapshot_00.01-1280x720.jpg
G. P.14:02 | 16/01/2019

Lajmet nuk janë aspak të mira për kombëtaren shqiptare. Dy lojtarë të saj, Mërgim Mavraj dhe Eros Grezda pësuan dëmtime dhe rrezikojnë eleminatoret e Europianit.

Fillimi i vitit nuk paska qenë aspak me fat. Dy lojtarë të kombëtares, Mërgim Mavraj dhe Eros Grezda, u dëmtuan në fare pak ditë, dhe padyshim rrezikojnë eleminatoret e Europianit, që nisin në muajin Mars. Kapiteni Mavraj pësoi dëmtim ndërsa po stërvitej me skuadrën e tij të re, Ingolstatin, në fazën përgatitore të dimrit në Spanjë. Gazeta gjermane “Donaukurir” njofton lajmin e keq, duke sqaruar që nuk dihet se kur Mavraj do të kthehet në fushë.

Po ashtu, revista “Kiker” thekson se nuk është e qartë se përsa kohë Mavraj do të mungojë, por pritet që koha të jetë e gjatë. Një minus i madh për Ingolstatin, por edhe për kombëtaren shqiptare, ndonëse shpresohet që kapiteni të jetë i gatshëm për muajin Mars. Gjithsesi, edhe nëse do t’ia dalë, do të jetë e vështirë që të jetë në formën e duhur fizike, një problem i rëndësishëm për një lojtar 32-vjeçar, që vuajti shumë vitin e fundit për të pasur minutazh në fushë. Grezda, ndërkaq, e ka më të përcaktuar kohën e rikthimit.

Mediat skoceze shkruajnë se sulmuesi i krahut mund të jetë në fushë pas një muaji, pra në kohën e duhur. Gjithsesi, edhe pozitat e Grezdës nuk janë aspak të mira, pasi ai do të humbasë fazën përgatitore me Glasgoë Rangers, e do të ketë konkurrencë në ekip kur të kalojë dëmtimin. Trajneri Gerrard ka bërë afrime në ekip dhe ka paralajmëruar Grezdën dhe kroatin Çoriç që të bëjnë më shumë për të merituar vendin në formacion. Shqiptari i Kosovës e nisi mirë karrierën në Skoci, duke shënuar edhe dy gola ndaj Motherwell, por nuk pati vazhdimësi./abcnews.al

guidara_4.jpg
ent ela16:37 | 13/01/2019

Një futbollist nga Argjentina mund të luajë shpejt për kombëtaren shqiptare. Trajneri Panuçi i dërgon ftesë mbrojtësit me origjinë arbëreshe, Tomas Guidara.

Edhe Shqipëria mund ta bëjë natyralizimin e parë. Kombëtarja është në ndjekje të një lojtari në Argjentinë, të quajtur Tomas Guidara, dhe që luan për Belgranon në elitën e futbollit të atij vendi.

Pozicioni i tij është mbrojtës i djathtë, mosha 22-vjeçare, ndërsa origjina mësohet se është nga arbëreshët e Italisë.

Mediat argjentinase informojnë se Federata Shqiptare e Futbollit i ka dërguar një kërkesë futbollistit, dhe pret një përgjigje.

“Kadena 3”: Kombëtarja e Shqipërisë dëshiron të natyralizojë Tomas Guidarën!

“Mundo.Lavoz”: Bëhet zyrtar, interesi i Shqipërisë për Guidarën!

Fillimisht, lajmi kishte dalë në gazetën “Ole” që në nëntor të vitit të kaluar, por nuk pati vazhdimësi, ndonëse duket se trajneri i kombëtares, Panuçi, e ka ndjekur Guidarën për t’u bindur përfundimisht për të.

Vetë italiani pohon se e ka ndjekur lojtarin, por nuk është se ka folur direkt me të.

Ende nuk dihet se cila do të jetë përgjigja e mbrojtësit të djathtë, por në Federatë shpresojnë që ai të vendosë shpejt, në mënyrë që të jetë gati për eleminatoret e Europianit që fillojnë në muajin mars.

/abcnews.al

kombetarja.jpg
G. P.19:55 | 26/12/2018

Shumë nga lojtarët e kombëtares shqiptare po kalojnë një sezon të vështirë në skuadrat e tyre. Futbollistë si Hysaj, Mavraj, Xhaka apo Grezda nuk e kanë të sigurt të ardhmen.

Nuk mjaftuan telashet në Ligën e Kombeve. Pavarësisht nga konfirmimi në stol i Christian Panucci-t, kombëtarja shqiptare nuk pritet të jetë e gjetë gjatë vitit të ardhshëm. Disa nga lojtarët kryesorë janë në ngërç për të ndryshuar ekipin, apo në krizë për shkak se luajnë pak në skuadrat e tyre. Elseid Hysaj nuk besohet të rinovojë me Napolin, ndërsa e ardhmja në Serinë A nuk duket shumë e mirë.

Problemet me skemat e trajnerit Ancheloti vazhdojnë, aktivizimi nuk është gjithnjë i sigurt, ndërsa transferimi për tek Chelsea mund të mos ndodhë përpara verës. Mërgim Mavraj po ashtu mund të ketë një Janar të vështirë. Mbrojtësi i kombëtarës po bisedon për të ardhmen me klubin e tij, Arisin e Selanikut në Superligën greke.

Arisi besohet se dëshiron ta largojë, por kapiteni kuqezi ka kontratë, ndaj pritet përfundimi i bisedimeve. Eros Grezda po ashtu po kritikohet tek Glasgow Rangers. Lojtari i krahut po përpiqet të përshtatet sa më shpejt me stilin e lojës në Skoci, diçka që duket se do të kërkojë kohë, edhe pse ai ka shënuar dy gola deri tani në Premier Ligë.

Nuk dihet nëse trajneri Gerrard do të ketë durim ta mbajë, apo pritet një largim. Kritika edhe për Taulant Xhakën në Zvicër. Mesfushori shqiptar po kalon një krizë ashtu si edhe vetë Bazeli, që nuk është më superfuqia e dikurshme në Superligën vendase.

Pasi e fitoi 8 herë radhazi titullin, Bazeli doli vjet nënkampion, dhe është sërish në vend të dytë këtë vit, tepër i shkëputur nga Young Boys. Duken të largëta kohët e arta të Xhakës dhe të vetë Bazelit, ndonëse mesfushori është ende i ri, vetëm 27 vjeç.

Edhe më shumë probleme kanë dy shqiptarët e Belgjikës. Kristal Abazaj dhe Sidrit Guri treguan sërish mangësitë e mëdha të lojtarëve të Superligë, dhe nuk arritën të aktivizoheshin në skuadrat e tyre, Anderlecht dhe Ostende. Pritet që të largohen që aty, por kudo që të shkohet, ritmi i lojës është i lartë si në Belgjikë, ndaj dhe do të jetë e vështirë./abcnews.al

ABUZIMET-SEKSUALE-NE-AFGANISTAN-ABC-M-4-T-2-HD.mpg_snapshot_01.00-1280x702.jpg
ent ela09:12 | 06/12/2018

FIFA ka nisur një hetim të plotë të një ish-futbollisteje të ekipit kombëtar të futbollit për femra në Afganistan, e cila ka emigruar në Danimarkë. Sipas saj, presidenti i federatës së atij vendi simulonte dhe mbështeste një sistem për joshjen seksuale të femrave futbolliste duke i kërkuar seks në këmbim të aktivizimit të tyre në fushë./abcnews.al

KUR-MBARON-STADIUMI-I-KOMBETARES-1280x720.jpg
ent ela13:12 | 05/12/2018

“Arena e Kombëtares” nuk do të jetë gati për ndeshjet e para të ekipit përfaqësues në Europian. Anëtari i Komitetit Ekzekutiv të Federatës, Arben Dervishaj, tregon për ABC News-in se kur do të mund të luhet në kryeqytet.

Duhej të përfundonte në fund të këtij viti. Ky është kantieri i ndërtimit të stadiumit të ri kombëtar në kryeqytet, ku ekipi përfaqësues duhej të niste të luante ndeshjet eleminatore të Europianit, në mars 2019.

Pavarësisht nga shpresa që dha presidenti i Federatës, Duka, një tjetër autoritet i institucionit, inxhinieri Arben Dervishaj, thotë në një intervistë për “abc neës”-in, se afati tashmë është shtyrë.

Arben Dervishi, Anëtar i Komitetit Ekzekutiv në FSHF: “Besoj se ndeshjet e para për fat të keq nuk do t’i lozim në stadiumin e ri, por në qershor shpresoj, nëse do kemi edhe ndihmesën e qeverisë”.

Dervishaj, anëtar I Komitetit Ekzekutiv të Federatës, tregon edhe pakënaqësitë që kjo e fundit ka ndaj qeverisë.

Arben Dervishi, Anëtar i Komitetit Ekzekutiv në FSHF: “Në shqoërinë kuqezi kemi dy ortakë, është FSHF me 75 % dhe qeveria me 25%, ne nuk i kemi këkruar kontributin, por i kemi kërkuar t’i rimbursohet TVSH”.

Shpresa dhe besimi i Federatës është që të arrihet marrëveshje me qeverinë, ndërsa paratë e TVSH-së, sipas Dervishajt, duhen për të përfunduar stadiumin.

Arben Dervishi, Anëtar i Komitetit Ekzekutiv në FSHF: “Ekspertë tatimesh kanë thënë t’u rimbursohet TVSH dhe nuk është pak, po janë 2.5 mln euro, të cilat na duhen për të rritur nivelin e stadiumit dhe të realizojmë dhe Superkupërn. Ne kemi bërë dhe shtesa si ndriçimin, nga normal në LED. Do kërkojmë makineritë për ngrohjen e barit. Ne do ta çojmë zgjidhjen ligjore. Le të vendosë gjykata nëse kemi ne të drejtë”.

Besohet se kostoja e Shtëpisë së re të Federatës shkon në 8 deri në 10 milionë euro. Nuk mund të përdoreshin një pjesë e këtyre parave për të përfunduar stadiumin?

Arben Dervishi, Anëtar i Komitetit Ekzekutiv në FSHF: “Një godinë që nuk bëhet godinë për sot, por që të jetë 20 vjet, të përballojë edhe rritjen që do ketë Federata në 20 vitet e ardhshme”.

Afati i ri, pra, është qershori i ardhshëm, por ndoshta edhe fundi i vitit, apo edhe më tej, nëse nuk do të ketë marrëveshje me qeverinë.

“Arena Kombëtare” parashikohet të jetë më 22 000 vende të ulura, stadium i dedikuar vetëm për futbollin, dhe me tribuna të mbuluara.

Dervishaj thotë se, streha do të jetë 4 metra përtej shkallës së fundit të tribunave, ndërsa një vonesë tjetër mund të jetë përfundimi i sheshit përpara impiantit, investim që duhet ta kryejë Bashkia e Tiranës. /abcnews.al

shqiperia-1.jpg
ent ela22:02 | 04/12/2018

Gola dhe vlerësime të mira për futbollistët shqiptarë në Europë. Sulmuesit Vrioni e Cikalleshi gjetën rrugën e rrjetës, ndërsa Herdi Prenga u zgjodh në formacionin e javës në Kroaci.

Kombëtarja ndoshta nuk bind, por disa nga lojtarët e saj, po. Kristian Panuçi mund të jetë me shpresë pasi sulmuesi i ri, Xhakomo Vrioni, po vazhdon të rritet në Itali. Lojtari 19-vjeçar shënoi golin e tij të parë në Serinë B, në radhët e Venecias, në një barazim të rëndësishëm 1-1 në fushën e Foxhës. Vrioni kishte shënuar më parë në ndeshje kupe, ndërsa Panuçi ka shpresë tek talenti i tij.

Gol edhe nga një sulmues tjetër, por që është një veteran i kombëtares. Sokol Cikalleshi realizoi në kompeticionin e tij të preferuar, në Kupën e Turqisë, në fitoren 3-0 të Gëztepesë në fushën e Beledijesporit. Shqiptari hapi rezultatin me rrjetën e minutës së 12-të, ndërsa suksesi u vulos vetëm në minutat shtesë.

Ky ishte goli i 14-të i tij në Kupë, që kur luan në Turqi. Po në një ndeshje kupe, në Hungari, shënoi Liridon Latifi për Akademinë Pushkash, në fitore 6-0 jashtë fushe. Në Kroaci, ndërkaq, janë dy lojtarë shqiptarë që shkëlqejnë.

Njëri prej tyre është Herdi Prenga, i cili u përzgjodh në formacionin e javës pas fitores së Interit të Zapreshiqit në fushën e Iskrës, në ligën e parë kroate. Mbrojtësi u tregua i pakalueshëm në suksesin 2-0. Një tjetër lojtar i kombëtares, Myrto Uzuni, ka dalë tri herë në formacionin e javës.

Ai shënoi javën e kalaur në barazimin 2-2 të Lokomotivës së Zagrebit ndaj Osijekut, duke qenë në kuotën e 4 golave, ndërsa skuadra e tij mbetet e dyta. Duke u kthyer në Itali, sërish ka lajme të mira për kombëtaren dhe për Panuçin, pasi një lojtar i ri po njeh rritje

Emanuele Ndoj është një nga më të vlerësuarit në Serinë B, pasi në ndeshjet e deritanishme ka marrë notën mesatare 6.27. Ai ka luajtur disa herë për ekipin përfaqësues dhe ka shënuar gol në miqësoren ndaj Rumanisë./abcnews.al

FSHF-PERGENJESHTRON-PER-TRAJNERIN.mpg_snapshot_00.59-1280x720.jpg
G. P.18:44 | 28/11/2018

Federata Shqiptare e Futbollit hedh poshtë informacionet se po kërkon një trajner të ri për kombëtaren. Presidenti Duka deklaron se do të vazhdohet me Panuçin në Euro 2020, ndonëse burimet pranë institucionit pohojnë se mund të ketë ndryshime.

Shtrëngimi i duarve nuk do të përfundojë kaq shpejt. Të paktën, kështu deklarohet në Federatën Shqiptare të Futbollit, lidhur me të ardhmen e trajnerit të kombëtares, Kristian Panuçi. Institucioni i presidentit Armand Duka doli me deklaratë zyrtare, në të cilën hidheshin poshtë informacionet se po kërkohet një njeri tjetër për stolin.
Kjo, një ditë pasi ABC News-i njoftoi se Federata synon të gjejë trajner të ri, dhe se pistat kryesore janë në Itali e në Kroaci.

Armand Duka, president i FSHF-së: “Nisur nga disa spekullime dhe lajme që kanë qarkulluar në media së fundmi, Federata dëshiron t’iu informojë se nuk është aspak e vërtetë që jemi në kërkim të një trajneri të ri për kombëtaren”.

Federata po punon dhe bashkëpunon maksimalisht me trajnerin Panuçi për të arritur rezultate sa më të larta kualifikuese për Kampionatin Europian 2020. Një qendrim të tillë Duka e shprehu edhe publikisht pas ndeshjeve ndaj Skocisë dhe Uellsit.

“Kjo nuk do të thotë që ne në këtë kohë duhet të marrim vendime të nxituara Trajneri ka të mirat dhe të këqijat e tij gjatë këtij edicioni. Ne nuk kemi luksin të bëjmë asnjë lloj ndryshimi. Ne do të vazhdojmë ta mbështesim trajnerin dhe stafinpër eleminatoret e europianit.”

Gjithsesi, sipas burimeve, ABC News është informuar se institucioni drejtues i futbollit nuk është plotësisht i bindur me trajnerin aktual, sidomos përsa i përket krijimit të një formacioni stabël, dhe të një filozofie të qartë të lojës./abcnews.al

panuci-dhe-duka.jpg
G. P.16:24 | 27/11/2018

Kristian Panuçi nuk e ka aspak të sigurt postin e trajnerit të kombëtares. ABC News mëson se presidenti Duka po kërkon një pasardhës në Itali dhe Kroacia.

Fitoi ndaj Uellsit dhe u duk se e keqja kaloi. Kristian Panuçi u mendua se e siguroi stolin e kombëtares të paktën deri në verë, pasi presidenti Duka deklaroi publikisht mendimin e tij.

“Kjo nuk do të thotë që ne në këtë kohë të marrim vendime të nxituara. Trajneri ka të mirat dhe këqijat e veta këto ndeshje. Ne do vazhdojmë të mbështesim trajnerin dhe stafin në eliminatoret e Europianit”, tha Duka.

Gjithsesi, të mos nxitohemi, pasi kërkimi për një trajner të ri po vazhdon me këmbëngulje. Burime tepër të besueshme në Federatën Shqiptare të Futbollit pohojnë për ABC News se Duka dëshiron ndryshim, dhe se trajneri i ardhshëm do të jetë përsëri i huaj.

Numri 1 i Federatës është në bisedime në Itali dhe në Kroaci, e ndonëse nuk jepen emra konkretë, burimet e mësipërme theksojnë se preferenca është sërish për një italian. Pas De Biazit dhe Panuçit, Duka mesa duket dëshiron të ketë vazhdimësi, për të mos krijuar konfuzion tek futbollistët. Në mediat italiane është përmendur emri i Alberto Malezanit, veçse ai është 64 vjeç dhe presidenti i Federatës dëshiron trajner me moshë më të re.

Gjithsesi, ekziston mundësia që kombëtarja të mund të drejtohet përkohësisht nga një trajner shqiptar, deri në gjetjen e një të huaji. Disa javë më parë, ABC News informoi se Duka ishte kthyer tek pista shqiptare, dhe më pas doli emri i Bledar Kolës, i cili e refuzoi detyrën. Burimet në Federatë bëjnë me dijë se presidenti ka humbur besimin tek Panuçi, dhe arsyet kryesore janë mungesa e një formacioni stabël dhe e mënyrës së duhur të lojës./abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono