klaudia pepa

NATA-E-PARE-KENGA-MAGJIKE-1280x709.jpg
ent ela14:41 | 06/12/2018

Në një skenë madhështore dhe një formë të veçantë nisi mbrëmjen e së mërkurë nata e parë e edicionit të 20 të kënges magjike.  11 këngëtarë big dhe 13 new artist performuan Live në Pallatin e Koncerteve.  Ardit Gjebrea në këtë edicion u shoqërua në prezantim nga  Bora Zemani dhe Klaudia Pepa.

Edicioni i 20-të, i festivalit “Kënga Magjike” 2018 ngre siparin me një gjetje mjaft interesante . Pa një sigël hyrëse Ardit Gjebrea në gjysëm errësirë pyeti një vajzë për emrin dhe ditëlindjen që përkonte saktësisht me edicionin e parë të “Këngës Magjike dhe kështu përmes 20 personazheve u rrëfye 2 dekada të festivalit më të rëndësishëm të muzikës moderne shqiptare.

Ardit Gjebrea u shfaq me dy prezantueset Bora Zemani dhe Kaludia Pepa secila me shoqëruesit specifik të tyre .

Anxhela Peristeri fituesja e një viti me parë këndoi e para. Gjatë mbrëmjes së gjatë plot surpriza në skenë interpretuan  11 këngëtarë të kategorisë Neë Artists dhe 13 artistë të kategorisë Big.

Klaudia Pepa ndezi skenen me interpretimin e saj shoqëruar nga 12, balerinët e Media Set.

Në natën e dytë do të interpretojnë plot 12 këngëtarë big dhe 13 neë artist. Ndërkohë që në finalen e madhe do të performojnë vetëm 20 këngëtarë. Finalja e madhe do të jete e mbushur me surpriza dhe të ftuar specialë.

Festivali “Kënga Magjike 2018” u transmetua drejtprdrejt në Televizionin Kombëtar  Klan, në Klan Maqedonia, si dhe në Kosovë.

Por për herë të parë përmes një platforme dixhitale Livestrem, çdo shikues mund ta shikonte live  Këngën Magjike si në sallë. Për herë të parë edhe publiku në salle votoi për kategorinë New Artist. /abcnews.al

 

 

virtuozet.jpg
G. P.09:46 | 16/04/2018

Përfundoi me shpalljen e fituesve spektakli “Virtuozët” i organizuar në TV Klan. Mes shumë emocioneve dhe magjisë që dhuruan 7 konkurrentët, të cilët mbërritën deri në finale, ky spektakel uli mbrëmë me sukses siparin e tij.

Në tre kategori, kanto, balet dhe instrument u shpall nga një fitues. Kështu në kategorinë kanto mes dy “Virtuozëve”, Arturit dhe Xhoidenit trofeu shkoi për këtë të fundit.

Ndërsa në kategorinë balet, Eskejda triumfoi në përballjen me Menajdën. Ishte balerina Andeta Toromani, ajo e cila dha çmimin për kategorinë balet.

Në instrument garuan Laura, Tedi dhe Klaudio. Fituese e kësaj kategorie u shpall e vetmja vajzë mes dy djemve, Luara Llozi.

E ftuar në këtë finale ishte dhe balerina Klaudia Pepa, e cila shkëlqeu si gjithmonë me performancat e saj.

Një tjetër i ftuar ishte dhe violinisti Piro Gjezi, i cili bën pjesë në plejadën e artë të solistëve dhe instrumentistëve shqiptarë. Profesori Gjezi dha çmimin në kategorinë instrument.

Më pas të tre konkurrentët që morën trofeun interpretuan për çmimin e madh. E ftuar për të shpallur fituesin ishte ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro. Çmimin e madh të spektaklit të vetëm të muzikës klasike në Shqipëri e fitoi Laura Llozi, e cila interpretoi në instrument./abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono