klasifikim

Capture-29.png
So Nila13:49 | 17/01/2020

Një javë më parë, Selena Gomez publikoi albumin e saj më të ri, “Rare.”

Duke qenë se ishte i mbushur me dedikime për Justin Bieber, pretendohej sukses i garantuar. Por albumi po merrte kohën e tij që të renditej në krye të klasifikimeve. Këtu, Selena e mori vetë situatën në kontroll.

“Kam edhe një ditë për të blerë sa më shumë albume të mundem, kështu që po shkojmë te Target, dhe Best Buy dhe Walmart,” thotë ajo në një video në Instagram. “A jam e dëshpëruar me këtë që po bëj? S’më intereson. S’më intereson sepse ky album është shumë i rrallë. Jam e emocionuar dhe jam gati të blej sa kopje të jetë e mundur. Thjesht dëgjojeni!”

Duke blerë sa më shumë kopje vetë dhe duke nxitur fansat ta dëgjojnë projektin në Spotify apo platforma të tjera, këngëtarja i jep shtysën e nevojshme që “Rare” të renditet në vend të parë.

“Rare” është kokë më kokë me “Please Excuse Me for Being Antisocial,” albumi i parë i Roddy Ricch. Për ironi të fatit, “The Box” e Roddy Ricch mundi “Yummy” të Justin Bieber dhe u rendit në vend të parë, edhe pse Justin u lut dhe u përgjërua në Instagram që fansat ta dëgjonin sa më shumë të ishte e mundur që kënga të kthehej në hit. Ngaqë fansat e Selena-s donin t’i prishnin punë Justin, dëgjuan “The Box” sa mundën dhe i hapën rrugë albumit të Roddy Ricch që të bëhej konkurrent i fortë i “Rare.”

“Sapo zbulova se albumi im është kokë më kokë me një tjetër artist të mrekullueshëm,” thotë Selena në një tjetër video. “E kam thënë dhe më herët që numrat s’më interesojnë, por do të doja shumë që albumi më i rëndësishëm i jetës sime të renditej në vend të parë, po mundët, dëgjojeni ose blijeni, do ta vlerësoja shumë.”/abcnews.al

interrr.jpg
ad min19:10 | 05/09/2018

Inter vazhdon të kryesojë klasifikimin e numrit më të madh të tifozëve në stadiumet italiane. Zikaltrit këtë sezon kanë regjistruar 8 mijë abonime më shumë se një vit më parë. 

Edhe pse nuk ka patur paraqitjen që tifozët kanë dashur, Inter vazhdon të jetë ndër skuadrat më të ndjekura në stadiume. Fushata e abonimeve ka përfunduar dhe këtë sezon zikaltrit regjistrojnë 38 mijë abonentë, 8 më shumë se një sezon më parë.

Klubi ka njoftuar se kanë përfunduar abonimet dhe tashmë për të ndjekur skuadrën e Spalletti-t edhe bileta është vështirë të gjesh. Vetëm në javën e dytë të kampionatit ndaj Torinos, Inter solli në San Siro 59.135 spektatorë

Prej disa vitesh Inter dominon klasifikimin e numrit më të madh të shikuesve. Janë e vetmja skuadër që ka kaluar kufirin e 50 mijë tifozëve në ndeshje në këtë sezon. Edhe përllogaritjet mesatare nxjerrin Interin kampion sa i përket numrit të tifozëve 24.750 në çdo ndeshje, më e larta në 10 vitet e fundit në Serie A.

Në këtë klasifikim, Milan është në vendin e dytë më më shumnë se 30 mijë, ndërsa Juventus në të tretin me 29.300 abonime./abcnews.al

ermal-meta.jpg
ad min22:53 | 16/02/2018

Ermal Meta, pas fitores në Festivalin e Sanremos, ka kapur majat e klasifikimit në hit parade-in italian. Kantautori me origjinë shqiptare është renditur në vendin e parë me albumin e tij “Nuk kemi armë”.
Ndërkohë, miku i tij Fabrizio Moro, me të cilin fitoi dhe festivalin prestigjoz të muzikës italiane, është renditur i treti me këngën “Fjalë, zhurmë dhe vite”.
Ndërsa kënga e përbashkët, “Nuk më keni bërë asgjë”, renditet e dyta mes single-ve. Këngëtari ka filluar turin për promovimin e albumit. Pak ditë më parë ai ishte në Firence, ku bëri foto me fansat e tij./abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono