Kastriotin

tirasnaaaaa-f81889cab8017f1dbd19bd3e5b920c55564f86cc-850x450.jpg
ad min22:45 | 18/05/2019

Finalja e mbijetesës mes Tiranës dhe Kastriotit përfundoi me rrjeta të paprekura. Bardheblutë ruajnë distancën me dy pikë nga krutanët.

Finalja e mbijetesës Tirana Kastrioti përfundoi me rrjeta të paprekura.  Sfida e zhvilluar në Selman Stermasi pa praninë  e tifozëve ishte tepër e luftuar nga të dyja ekipet por që nuk ia dolën të realizonin.  Barazimi i bën më tepër pune Tiranës që ruan diferencën me dy pikë me skuadrës së Kastriotit.

Kastripti rrezikon në minutën e 13 me Henrin i cili godet fort por Lika mban portën e paprekur. Reagon Tirana me imamin por topi ndalet në traverse.

Nq minutën e 27 miqtë pretendojnë për një 11 metërsh  pas rrëzimit të Taulant Markut por gjyqtari maqedonas vijon lojën. Tirana e nis mirë fraksionin e  dyte të lojës pasi i afrohet golit me Hasanin. Ngo pason saktë për shkodranin por topi ndalet në vijën fatale nga Husein i cili i mohon golin e sigurtë skuadrës së Tiranës. Loja zhvendoset në zonën e Tiranës ku fillimisht Kerciku e më pas Lika shpëtojnë Tiranën.  Të dyja ekipet e tentojnë golin me të gjitha mënyrat ndërkohe që në të 69 minutë Ngo edhe pse gjendet i pamarkuar në zonë nuk ia del të dërgojq topin në rrjetë.

Kastrioti kalon në avantazh në minutën e ‘75 por gjyqtari anulon për pozicion të parregullt. Takimi përfundon në barazim 0-0 dhe gjithçka do të vendoset në dy javët e mbetura.

Pas ndeshjes trajneri i Tiranës Ardian Mema nuk e fshehu zhgënjimin për paraqitjen e lojtarëve ndërkohe që deklaroi se në futbollin shqiptar ka aleanca./ABC News 24/7


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono