karaburun

kanabisss.jpg
ent ela13:50 | 05/06/2018

Rreth 671 kilogramë kanabis është sekuestruar në Karaburun dhe një person ka përfunduar në pranga. Operacioni është zhvilluar nga policia e Vlorës në bashkepunim me Delta Force.

Një sasi e madhe droge po bëhej gati për t’u transportuar drejt Italisë.

Por 29-vjeçari që posedonte 671 kilogramë kanabis nuk e përfundoi transportin e lëndës narkotike pasi droga iu gjet nga policia në Karaburun.

Ai e kishte ndarë drogën në disa çanta dhe për ta transportuar drejt depove të Valanidhit kishte përdorur disa mushka. Ato ndodheshin shumë pranë vendit të ngjarjes.

I riu Benardo Nezhaj nga Orikumi u arrestua nga policia nën akuzën e trafikut të lëndëve narkotike. Në zonë ende vijojnë kontrollet për të kapur bashkëpunëtorë të tjerë në këtë trafik droge.

Operacioni nisi që prej të hënës dhe u krye nga policia e Vlorës në bashkëpunim me Delta Force. Në Karaburun, policia ka sekuestruar edhe 200 litra benzinë në 8 bidona plastike./abcnews.al

gomonia-ne-vlore-1280x720.jpg
ent ela17:43 | 16/05/2018

Një gomone 7 metra e gjatë u gjet pasditen e sotme në Karaburun gjatë një kontrolli të policisë së Vlorës. Policia ka sekuestruarnë bord dy pako me kanabis si dhe disa bidona me benzinë.

Mjeti lundrues ishte braktisur dhe mësohet se blutë e Vlorës gjatë krehjes së zonës kanë gjetur edhe 100 kg kanabis në gjirin e Bristanit, fare pranë vendit ku u gjet gomonia.  Ende nuk dihet kush është pronari i gomones me dy motorë dhe se ku do të transportohej droga. /abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono