karabinieri

karabiniere.jpg
ad min09:05 | 30/07/2019

Një oficer italian i policisë paraushtarake, që dyshohet të jetë vrarë nga dy adoleshentë amerikanë në Romë, u përshëndet si hero gjatë ceremonisë së varrimit në vendlindjen e tij pranë Napolit.

Mario Cerciello Rega u godit me thikë 11 herë pranë hotelit ku po qëndronin të rinjtë, ndërsa po hetonte një incident që kishte lidhje me shitblerje droge. Funerali u mbajt në të njëjtën kishë në Somma Vesuviana, ku oficeri ishte i martuar gjashtë javë më parë.

Një turmë e madhe jashtë kishës shpërtheu në duartrokitje kur arkivoli i oficerit Cerciello Rega, i mbuluar me flamurin italian, u soll brenda. Kapelani i ushtrisë italiane, kryepeshkopi Santo Marciano, në fjalën e rastit tha se 35 vjeçari Cerciello Rega jetoi dhe vdiq për të mbrojtur jetën e të tjerëve.

Adoleshentët nga Kalifornia, Gabriel Christian Natale-Hjorth, 18 vjeç, dhe Finnegan Lee Elder, 19 vjeç, janë arrestuar nën dyshimin për vrasje./VOA


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono