juri

CMIMI-I-AUTORIT-ME-TE-MIRE-PER-SKENDERBEUN-1280x720.jpg
G. P.17:15 | 10/07/2018

Juria e konkursit për 550-vjetorin e Gjergj Kastrioti  Skënderbeu organizuar nga Akademia e Shkencave ka nominuar 6 autorë, vendas dhe të huaj, për veprën më të mirë shkencore nga 30 kandidaturat e paraqitura. Juria   i propozoi kryesisë së Akademisë së Shkencave çeljen  e “Librit të artë të meritës në albanologji”./abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono