jeta private

olsi-bylykuy.jpg
ad min19:55 | 04/05/2019

Aktori i humorit, Olsi Bylyku, ka pranuar para pak kohësh se është në një lidhje. Ai ka treguar për herë të parë se si u njoh me të dashurën e tij.

I ftuar në banakun e emisionit “Thumb” të Aulonës dhe Fatmës ai ka treguar se e dashura e tij i kishte ndjekur puntatat e tij te “Portokallia”. Ndërkohë personi që i ka prezantuar sëbashku ka qenë këngëtari Lorenc Hasrama.

“Ajo i kishte ndjekur puntatat e mia që të gjitha. Kur ikja në “stand up comedy” nëpër longue-t të Tiranës e marr me vete sepse m’i kujton batutat. I mban mend përmendësh. Ndiqte shumë portokallinë dhe kur pata dalë unë ishte një nga ndjekëset më të rregullta të miat. Dhe një mik, Lorenc Hasrama që unë kam bërë një bashkëpunim që isha te “Kënga Magjike”, u takuam dhe tani jemi shokë dhe shoqe shumë të mirë”, rrëfeu Olsi.

Megjithatë, për momentin çifti nuk kanë asnjë plan për fejesë ose martesë.

“Goca e botës nuk mendon që e kam marrë në qafë. Është shumë e lumtur dhe nuk kemi ndërmend që të ikim nga njëri-tjetri. Fejesa, martesa janë më shumë për t’u gëzuar të tjetrit se sa të gëzohemi ne vetë. Ne po gëzohemi më shumë vetë kështu që nuk kemi nevojë për momentin as për fejesa as për martesa. Nuk është xheloze. Është xhelozi në nivelin e duhur në një lidhje”, u shpreh Olsi./abcnews.al

ambra-meda-1280x717.jpg
ad min17:41 | 09/03/2019

Ambra Meda është një nga personazhet publike shqiptarë, që ndryshe nga vajzat e tjera, famën nuk e ka marrë nga ndjekësit në Instagram, por nga historia e saj. Falë forcës, ajo arriti të mposhtë një sëmundje të rëndë.

Në një intervistë për emisionin “Thumb”, Ambra ka rrëfyer se e ka fituar luftën përfundimisht betejën e saj me sëmundjen.

A është mbyllur përfundimisht ai kapitull?

Ambra Meda: Tani i kemi thënë “ciao-ciao”. S’ka më. Unë bëj kontrolle në Gjermani se duhen dhe jemi OK.

Kontrollet janë të vazhdueshme?

Ambra Meda: Në fillim i bëja një herë në tre muaj, tani janë rralluar. I bëj një herë në 6 muaj dhe tani një herë në vit. Dhe një herë pas këtij viti dhe pastaj jam free.

Gjithashtu, ajo rrëfeu disa detaje nga jeta e saj private. E pyetur nëse ka menduar ta bëjë film apo dokumentar historinë e saj, Ambra tha që ka menduar ta tregojë atë përmes një libri.

Ambra: E kam menduar edhe si libër, por nuk është se ka ardhur ai momenti që t’ia bëj tik vetes. Në fakt unë KËto kohë kam shkruar më shumë për dashurinë. Nuk e di se ç’më ka gjetur.

Të paska zënë qymyri më duket?

Ambra: Moj motër s’na ka trokitur në derë dashuria.

Më tej, ajo ka rrëfyer se si reagon kur e ngacmojnë në rrugë.

“Jam shumë e egër kur më ngacmojnë direkte i kthehem ‘pse kishe gjë ti?’ Po më pëlqeu e shoh, e flirtoj. Jam nga ai tipi që dhe femra duhet ta bëjë hapin e para, jo nga ato gocat që: ai duhet të më çoj ftesë mua pse ta bëj unë. E çoj, filloj dhe muhabetin”, tha Ambra./abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono