jam mire

angela-merkel-1280x640.jpg
nev ila23:59 | 10/07/2019

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka deklaruar se ndihet shumë mirë dhe se nuk ka nevojë për shqetësim, pasi u pa të dridhej për të tretën herë rresht brenda një muaji.

Ndërkohë, një zëdhënës i qeverisë deklaroi se kancelarja do të vijojë takimet e parashikuara në axhendën e saj, pavarësisht asaj që ndodhi. Të mërkurën Merkel u pa të shtrëngonte duart në përpjekje për të kontrolluar të dridhurat teksa qëndronte përkrah kryeministrit të Finlandës, Anti Rine.

Sipas gazetës “Fokus”, dridhjet prekën tërë trupin e saj dhe zgjatën mbi një minutë. Por në një konferencë për shtyp të mbajtur të mërkurën, Merkel tha se po punon për ta tejkaluar problemin që u shfaq për herë të parë kur takoi presidentin ukrainas.

Ky proces nuk ka mbaruar dhe më duhet të jetoj me të për njëfarë kohe. Megjithatë jam shumë mirë dhe askush nuk duhet të shqetësohet për mua”, deklaroi Merkel.

Zëdhënësja e Merkel, Ulrike Demer u pyet nga mediat gjermane përse qeveria nuk ka ofruar informacion mbi gjendjen shëndetësore të saj, por Demer u përgjigj duke thënë se nuk kishte asgjë për të shtuar./ABC News Albania 24/7


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono