humb jeten drejtuesi
Sissoko feston golin e tij (74')

bicikleta.jpg
ent ela08:55 | 27/12/2018

Një person që po lëvizte me biçikletë nëpër qytet, u përplas për vdekje nga një motor.  Ngjarja ka ndodhur në lagjen 15 të Durrësit. Sipas policisë viktima është banor i Durrësit, një 59 vjeçar i identifikuar Islam Smoqi. Ai humbi jetën në vend, megjithëse drejtuesi i motorit e dërgoi vetë në spital me shpresën për ta shpëtuar. Policia  ka ndaluar drejtuesin e motorit deri në sqarimin e rrethanave tëngjarjes./abcnews.al

AKSIDENTI-DROGE-2-1280x701.jpg
ent ela12:37 | 15/11/2018

Një 34-vjeçar humbi kontrollin e mjetit dhe përfundoi poshtë një urë në rrugën rurale që lidh fshatrat Kaçinar-Kaluer në Mirditë. Për pasojë ka gjetur vdekjen Tonin Ndreca. Aksidenti ndodhi në orët e vona të natës së kaluar në një terren malor. Në makinën tip Benz sipas policisë po udhëtonte vetëm viktima.

Nga kontrolli i ushtruar në mjet është gjetur edhe një sasi lënde narkotike e dyshuar kanabis sativa. Grupi hetimor vazhdon punën për zbardhjen e plotë të ngjarjes. /abcnews.al

ambulancaaaa.jpg
ent ela19:40 | 03/11/2018

Një 66 vjeçar ka humbur jetën pas përplasjes së mjetit të tij me një mjet të parkuar në Fier.  66 vjeçari me iniciale Sh.K, ka ndërruar jetë në spitalin e Fierit.

Fier, Informacion paraprak

Në datën 03.11.2018, rreth orës 18:10, në vendin e quajtur “Kraps”, shtetasi Sh.K, 66 vjeç, duke drejtuar mjetin tip Reno, është përplasur me një mjet të parkuar.

Si pasojë e përplasjes është dëmtuar vet drejtuesi i mjetit, shtetasi Sh.K.

Shtetasi i dëmtuar ka ndërruar jetë në Spitalin Rajonal Fier.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit. /abcnews.al

elbasan-aksidenti.jpg
ent ela21:15 | 15/10/2018

Nje 62 vjeçar ka humbur jetën në një aksident rrugor. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e së hënës në aksin Elbasan –Peqin , në fshatin Pajov.

Sipas policisë një mjet që drejtohej nga Sefedin Alla ka dalë nga rruga duke rënë nga një urë. Për pasojë ka gjetur vdekjen drejtuesi i saj gjatë rrugës për në Spitalin e Peqinit.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit. /abcnews.al

AKSIDENTI-PUKE-1280x720.jpg
ent ela14:13 | 11/08/2018

Një person ka gjetur vdekjen dhe një tjetër ka mbetur i plagosur në një aksident rrugor në aksin Pukë-Shkodër. Një vinç mësohet se ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga.

Viktima është drejtuesi i mjetit Alfred Fishta , 56 vjeç dhe është plagosur pasagjeri 23 vjeçar. Nga të dhënat e policisë, dyshohet se vinçit i janë dëmtuar frenat, duke shkaktuar kështu aksidentin me një të vdekur. Ngjarja ndodhi në vendin e njohur si “Kthesa e Gomsiqes”.

Informacion Paraprak i Policisë Pukë

Me datë 11.08.208 në orën 12:30, jemi njoftuar se në vendin e quajtur fshati Gomsiqe, Pukë një mjet tip kamion Vinç, ka humbur kontrollin duke dalë nga rruga, ku si pasojë ka humbur jetën drejtuesi i mjetit A. F. 56 vjeç banues në lagjen “Ndoc Mazi” Shkodër.

Gjithashtu në mjet ka qënë edhe shtetasi G. N. 23 vjeç, i cili është dëmtuar dhe ndodhet në Spitalin Rajonl Shkodër.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor dhe  po kryhen veprimet për sqarimin e rrethanave të aksidentit. /abcnews.al

AKSIDENTI-SHKODER-1280x720.jpg
ent ela18:20 | 12/07/2018

Një 54 vjeçar ka humbur jetën teksa udhëtonte me motorçikletën e tij në Shkodër. Aksidenti ndodhi në orën 15:40 në aksin rrugorë Shkodër– Baçallëk. Policia njofton se 54 vjeçari me iniciale N. B. humbi kontrollin mbi mjetin dhe u përplas me një vazo lulesh, në anë të rrugës, ku për pasojë ka gjetur vdekjen e menjëhershme.

Grup hetimor po kryhen hetimet për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes. /abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono