hoxha

ngoo-e1580847633633.jpg
Veronik Istrefaj21:56 | 04/02/2020

Mbrojtës i Teutës, Rustem Hoxha, mori një bërryl nga Ngoo në takimin mes Tiranës dhe Teutës, që u luajt në Air Albania Stadium. Ngoo e kaloi këtë moment pa u ndëshkuar me karton të kuq, pavarësisht se kryesori kishte pamje të qartë dhe ishte shumë pranë aksionit.

Ky moment, por dhe disa episode të tjera në këtë takim, u polemizuan shumë, ndërsa Hoxha ka shfrytëzuar Instagramin e tij për të komentuar në lidhje me këtë përplasje: “Nuk ka pasur pamje të qartë besoj”, ishte ironia e përdorur nga mbrojtësi i Teutës, drejtuar kryesorit të takimit./abcnews.al

 

Postimi i Rustem Hoxhës
Shkembi.jpg
Veronik Istrefaj20:39 | 15/12/2019

Rustem Hoxha dhe Sherif Kallaku nuk kanë harruar të falënderojnë ish-trajnerin e tyre, Bledi Shkëmbi. Në rrjetet e tyre sociale, dy futbollistët e Teutës kishin nga një mesazh për teknikun Shkëmbi.

Fillimisht, ishte Hoxha ai që shprehu falënderimet e tij kundrejt ish-trajnerit, duke shkruar: ” E ndjej veten me fat qe punova me një trajner dhe person si ti, më mësove shumë gjëra, të uroj Suksese kudo. FALEMINDERIT!”

Ndërsa mesfushori Sherif Kallaku, shkroi: ” Ishte një nder dhe kënaqësi që pata fatin të punoja me një trajner si ty! Të uroj suksese në karrierë, mister!” Kallakut i është përgjigjur dhe vetë Bledi Shkëmbi, i cili komentoi: ” Edhe për mua ishte kënaqësi Kallaku. Të uroj shumë suksese”./abcnews.al

pressing-sot.jpg
Veronik Istrefaj00:00 | 13/12/2019

Emisioni “Pressing” është drejt fundit për ditën e sotme dhe të ftuarit në studio, dhanë parashikimet e tyre për ndeshjen derbi mes Partizanit dhe Tiranës. Starova tha batutën më të bukur, ndërsa as Gëzdari nuk mbeti pas.

Starova – “Nuk po luan Liverpooli me Tiranën. E kemi thënë që janë të treja rezultatet. Partizani është disi në avantazh”.

Riza – “Unë di që ndeshja do të prodhojë episod, si të gjitha rastet e tjera. Kush do të ketë episodet në favor, do të fitojë”.

Hoxha – “Është bërë shumë e vështirë të japim një parashikim Unë jam për barazim dhe atmosfera në stadium është e garantuar”.

Gëzdari – “Unë besoj te trajneri mangut, skuadra ka forca për të befasuar. Kështu që Tirana do të fitojë. Është si Interi me Barcelonën. Edhe Partizani do të mendojë se fiton dhe do të hajë dru”.

Skarço – “Me këtë situatë që është Tirana, duhet parë puna e Lerdës (qesh)”./abcnews.al

artan-hoxha-pressing.jpg
Veronik Istrefaj23:09 | 12/12/2019

Artan Hoxha ka folur në studiot e ABC News, në emisionin “Pressing”, për derbin mes Partizanit dhe Tiranës, dënimet e presidentëve të klubeve disa vite më parë, çmimet në “Air Albania” dhe problemet me sigurinë në stadium.

“Dënoheshin presidentët e klubit me nga 1 vit për të mos u futur në stadium dhe ndeshje për ndeshje i shikonim në tribunën VIP. Presidenti, që është figurë e njohur.

Çmimet? Tribuna e madhe, është 15 mijë lekë. Policia ka kërkuar një tribunë bosh, ndarje mes tifozëve, mos gaboj është ajo te flamuri i këndit. E përmendëm para emisionit, që ka pasur interes të madh. Edhe në “Qemal Stafa”, mbushej dhe shkonte deri në 13 mijë tifozë.

Partizani ka hall se nuk ka ku t’i çojë lojtarët, ka shumë. Ndryshe nga Tirana, që vuan alternativat. Në derbin e fundit, Tirana kishte një eufori të madhe, dhe kjo gjë e vuri në vështirësi ekipin. Tirana humbte një ndeshje në vit. Nuk e kam menduar kurrë që gjashtë vite rresht, Partizani do ta dominonte Tiranën”./abcnews.al

artan-hoxha-pressing.jpg
Veronik Istrefaj22:38 | 12/12/2019

Gazetari i njohur, Artan Hoxha, është i ftuar në “Pressing”, në ABC News, aty ku ka folur për derbin e kryeqytetit mes Partizanit dhe Tiranës. Në fjalën e tij, Hoxha u shpreh: “Që në momentin kur ka nisur shitja e biletave, deri sot pasdite, ishte e pamundur të mos rrije në radhë me orë të tëra.

Ti mund të hapësh 10 pika, por ti ia lë një pikë që nuk çfarë të bëjë i shkreti. Kanë punuar me orare të tejzgjatura dhe është problem se nuk do t’i përballojnë. Problemi është te uria e tifozëve të Tiranës për bileta dhe unë jam interesuar sot pasdite: Është e pamundur për të gjetur bileta te sektori i Tiranës. Njerëzit që më kërkonin t’i ndihmoja për bileta ishin të shumtë. Komoditeti këtu ndikon më tepër.

Kam parë tre breza që kërkojnë bileta, edhe femra ka shumë. Nesër do të jetë numri mjaft i madh. Do të jetë një sfidë e madhe edhe për forcat e sigurisë, pasi rivaliteti mes tifozerive është i madh. Ka shumë ndryshim me ndeshjen e Shqipërisë kundër Francës”./abcnews.al

asllan-sala-mamurras.jpg
nev ila21:04 | 09/12/2019

Asllan Sala nga Mamurrasi na tronditi tre ditë më parë teksa tregoi për ABC News se askush nuk është kujtuar për të dhe fle në stallë mbi dëngje me kashtë. Pas këtij lajmi për të ka menduar hoxha i Fushë-Krujës i cili i ka çuar një dyshek dhe jastëkë.

Asllan Sala nga Mamurrasi tregoi 3 ditë më parë për “Abc News” se askush nuk është kujtuar për të dhe fle në stallën e bagëtive.

Pas këtij lajmi për të ka menduar hoxha i Fushë-Krujës i cili i ka çuar një dyshek dhe jastëkë.

Tre ditë më parë Asllan Sala nga Mamurrasi tregoi për ABC News dëmet nga tërmeti dhe se si nga frika ai flinte pranë bagëtive në një krevat të improvizuar me disa dëngje kashtë.

Pas thirrjes së tij për ndihmë, hoxha i Fushë-Krujës ka parë lajmin në ABC News dhe w ka ofruar një dyshek dhe jastëkë.

Si Asllani me dhjetëra familje janë ndihmuar vetëm për shkak të kronikave televizive pasi siç thonë ata janë harruar nga shteti./abcnews.al

Hoxha-1-1280x853.jpg
Veronik Istrefaj19:17 | 29/11/2019

Federata Shqiptare e Futbollit ka vendosur të shpërndajë topa dhe fanella për të prekurit nga tërmeti. Në stadiumin e Fushë-Krujës, janë strehuar disa familje dhe pikërisht në këtë stadium, FSHF ka dërguar dy futbollistët e kombëtares, Lorenc Trashi dhe Alban Hoxha.

“Në vijim të fushatës së ndërmarrë nga presidenti Duka, punonjësit e FSHF dhe futbollistët e kombëtares, sot dy prej tyre Alban Hoxha dhe Lorenc Trashi vizituan kampin në Fushë-Krujë,ku dhuruan fanella të kombëtares dhe topa për fëmijët.

Ata biseduan me të vegjlit që kanë kaluar momente të tmerrshme duke i inkurajuar. Kuqezinjtë improvizuan edhe një ndeshje futbolli me vogëlushët”, shkroi FSHF./abcnews.al

663deda4-399b-4df9-ad72-6055d74ab66a-1280x1280.jpg
ent ela23:08 | 06/11/2019

Për gazetarin Artan Hoxha, krimi i organizuar nuk merr dot një pëllëmbë tokë nëse nuk ka bashkëpunim me institucionet ligjzbatuese në vend.

“Krimi i organizuar nuk i merr dot një pëllëmbë tokë, nëse nuk ka bashkëpunim nëse nuk ka një prokuror, një gjyqtar dhe një drejtor hipoteke që falsifikon provat dhe nuk ka një përmbarues. Në Shqipëri ka dy lloj përmbaruesish. Këta janë përmbarues me pistoletë në kokë.

Në Shqipëri janë 300 prokurorë të tjerë dhe problemi është që të parandalohen, që të ngrihen të tjerët. Janë 200 policë shteti të vrarë. Po filloi të godasë aty krimi s’ka çi bën më politika, duhet të ngrihet shoqëria. Kjo ngjarje duhet të merret si maskotë për të shkundur, është këmbanë alarmi”.

Ndërsa për ish drejtuesin e Policisë Dogjani rendi dhe siguria mund të vihen edhe me 12 vetë. Sipas tij kjo bëhet duke u dhënë garanci atyre dhe të mos jenë të lidhur me krimin. /abcnews.al

Hoxha-Asani-Partizani.png
Veronik Istrefaj19:54 | 03/11/2019

Kapiteni i Partizanit, Alban Hoxha, ishte heroi i “Demave” në sfidën kundër Luftëtarit, pasi priti një penallti kur ishte rezultati 0-0. Pas fitores 2-0 të Partizanit, Hoxha foli për Supersport, ku tha:

PENALLTIA – “Normalisht, po të shënonin do të ishte e vështirë për ne. Megjithatë, kjo është detyra ime. Unë faktikisht kam pasur një shquarje për penallti, kam intuitën time. Mendoj se pastaj rrjedha e lojës shkoi mirë.

NDESHJA – “Në pjesën e parë, nuk ishim mirë, e panë të gjithë. Kur u futëm në dhomat e zhveshjes, folëm të gjithë së bashku dhe ishim në një mendje për të ndryshuar lojën, pasi kështu nuk do të fitonim. Kështu që morëm edhe tre pikët. Mendoj se cilësitë e Asanit dhe Romeros, që u futën në pjesën e dytë, sollën ndryshimin. Dolëm në 4-3-3 dhe mendoj se me ndryshimet, arritëm të fitonim. Kishim dhe më shumë vetëbesim në pjesën e dytë”.

KAPITEN – “Gjërat janë të ndara te Partizani. Trajneri ka punën e vetë, unë si kapiten punën time, Telushi, Trashi punën e tyre si lojtarë më me eksperiencë. Është detyra jonë t’i japim moral çunave të rinj. Nuk e kam parë fare me përsëritje penalltinë, por do e shoh dhe do të tregoj nëse do të ishte kthyer ajo penallti apo jo”, tha Hoxha.

Hoxha.jpg
Veronik Istrefaj20:01 | 02/11/2019

Mbrojtësi i Teutës, Rustem Hoxha, ishte autori i golit të barazimit në takimin kundër Tiranës. Pas ndeshjes, mbrojtësi foli për Supersport, në emisionin Gol pas Gol, ku u shpreh:

NDESHJA – “Mendoj se të gjithë lojtarët kanë luajtur shumë mirë sot. Bëmë një ndeshje të mirë, e nisëm në mënyrën e duhur dhe në 25 minuta dominuam, duke krijuar raste dhe duke fituar shumë korne. Pësuam atë gol nga një vendosje e gabuar e jona. Por në fund arritëm të shënonim dhe të merrnim një pikë, që është më mirë se një humbje. Mund të shënonim më shpejt dhe ta kishim fituar takimin.

TITULLI – “Vëndi i tretë është objektivi minimal. Ne do të tentojmë të bëjmë më të mirë dhe në këtë kampionat, kushdo mund të dalë kampion. Diferencat janë shumë të vogla”.

GOLAT – “Tani, mungesa e golave dihet. Po hasim probleme në sulm. Çfarë na ngroh, është fakti që kemi raste ndeshje pas ndeshjes. Shpresoj të jetë thjesht një ngërç psikologjik i sulmuesve dhe të vazhdojnë të shënojnë”.

RIVALI MË I FORTË – “Për renditjen që është, nuk ka shumë diferenca. Mendoj se janë katër ekipe që mund të shpallen kampionë, por asnjë nga këto të katërta nuk ka treguar se e meriton më shumë njëra ose tjetra. Me gjithë respektin për ekipet tjera, mendoj se ne, Tirana, Partizani dhe Kukësi janë për titull”, tha Hoxha./abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono