Histori Shqiptare

Untitled-4.png
ad min17:46 | 26/10/2017

Eno Peçi është shqiptari që ka mundur të jetë balerini i parë në operan e Vienës. Një artist i talentuar që na ka bërë krenar të gjithëve. Alma Çupi ka ndarë një ditë me të në operan e Vienës, nga ku sjell detaje interesante se si mundi ky i ri të ngjitet në skenat më prestigjioze të Europës.


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono